Afyonkarahisar Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

by motosiklet
1 hafta ago
127 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Afyonkarahisar Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Merhaba değerli okurlarımız bu rehberimiz de sizlere Afyonkarahisar’da kalınacak yerler, nerelere gidilir ve ne zaman gidilir başlıklarını size sunmak istedik. Umarım beğenirsiniz.

Afyonkarahisar’da Nerelere Gidilir?

Oldukça fazla medeniyete ev sahipliği yapmış olan Afyon’da, termal merkezleri ve kaplıca tesislerinin yanı sıra, çok sayıda tarihi yapı, müzeler ve görülmeye değer doğal güzellikler bulunmaktadır. Çıkarılan mermerleri ile ünlü

Afyon’da, şehrin tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra birbirinden güzel yöresel yemeklerini de tadacaksınız. Volkanik kayaların üzerine kurulan şehirde pek çok antik kent kalıntısının yanı sıra peri bacaları görüntüleri seyahatinize eşlik edecek. Termal suların keyfini çıkarırken Afyon’un eşsiz güzelliklerine hayran kalacaksınız.

Afyonkarahisar’a Ne Zaman Gidilir? Afyonkarahisar Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar denizlere uzak ve etrafı dağlarla çevrili olduğu için, şehirde genellikle karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışın karlı ve soğuk geçer, yazın sıcak ve kurak geçer.

Afyonkarahisar’da Nerede Konaklanır?

Şehir otellerine baktığınızda daha çok termal oteller ile karşılaşırsınız. May Termal Resort, Safran Termal, Korel Termal Resort Clinic, İkbal Termal Hotel & SPA, Afyon Oruçoğlu Termal Afyon’a 30 km mesafedeki İhsaniye ilçesinde bulunan. Başaranlar Termal Otel.

Afyonkarahisar Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

Cumhuriyet Şehitleri Anıtı: Afyon’da gezilip görülecek yerler arasında önemli rotlardan biri olan Cumhuriyet Şehitler Anıtı,Cumhuriyet dönemide PKK ile mücadele ederek şehit düşmüş.Şehadet şerbetini içen kahraman mehmetçiğimizin anısına yapılmıştır. Vatan için canını hiçe saymış olan askerlerimizi anmak isteyenlerin mutlaka gidip görmesi gereken rotalardan birisidir.Merkeze 7km uzakdadır, İzmir-Antalya karayolu üzerinde yer almaktadır.

İscehisar Peri Bacaları

İscehisar Peri Bacaları: Afyon’un jeolojik konumu gereği iki türlü peri baca şekli vardır; Şapkalı, Şapkasız. Bu yapılar şehri turistlik bölge yapması durumunda yüksek derece rol alır. Afyon denildiğinde ilk akla gelen yerlerden birisidir. Şehir merkezine 32 km uzaklık da bulunur. Seydiler köyünde yer almaktadır. Şehrin merkezinden düzenli olarak servislerin kalktığını da söyleyebiliriz.

Afyon Arkeoloji Müzesi

Afyon Arkeoloji Müzesi: Afyon’da Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan Taş medrese, Komşu olduğu eserlerin toplandığı bir hangar misali tarihi eserdir. 1928 yılında Hilmi Gönçer’in başlatmış olduğu müzecilik çalışmaları 1971 yılına kadar Taş Medrese bu yıldan sonra da günümüze kadar kullanıma devam etmektedir. Müzede ilk Tunç Çağı’ndan başlayarak 5000 yıllık şehrin tarihine ait her türlü eser, 9 kapalı salon ve bahçedeki açık teşhirde sergileniyor.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments