Adana Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

by motosiklet
2 hafta ago
157 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Adana Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Adana gezi rehberi – gezilecek yerler bu yazımız’da tatil planınız da adana var ise bu makalemiz sizin işinize çok yarayacak. Sizler için gezilip görülmesi gereken yerleri ve ne zaman gidilmesi gerektiğini derledik. İyi okumalar!

Adana’da Gezilecek Yerler?

Varda (Alman) Köprüsü : Adana Karaisalı’da bulunan bu köprü çift yönlü dağ yolundan gidiliyor. Bu köprü Almanlar tarafından, çelik kafes taş örme tekniği ile yapılmış ve 1912 yılında hizmete açılmıştır.

Kapıkaya Canyon : Doğa yürüyüşleri, yamaç tırmanışları ve fotoğraf meraklılarının gidip görmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

seyhan

Seyhan Barajı : 1956 yılında yapılan baraj su baskınlarını önlemek amacıyla yapılmıştır. Barajın görevlerini anlatmamıza gerek yok ama bu baraj 2006 yılından bu yana Türkiye Offshore Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaktadır.

kapuzbasi

Kapuzbaşı Şelalesi : Bu şelale dağın ortasında bekleyen en büyük yüksekliğe sahip şelaleler arasında yerini alıyor. İlginç bir yanı ise 12 tane yan yana sıralanan şelalelerin sadece 5-6 tanesi gün yüzüne çıkmaktadır.

adana-sinema

Adana Sinema Müzesi : Yeşilçam oyuncularına ve filmlerini hepimiz çok severiz. 2011 yılında restore edilen müze yeşilçam oyuncularına ait heykeller, filmlere ait belgeler, fotoğraflar ve yeşilçam filmlerin ödülleri bulunmaktadır.

adana-dinozor

Dinozor Parkı : Eğer çocuklarınız ile birlikte gidiyorsanız size ilginç bir park söyleyeceğiz. Bu parkta ki maket dinozorlar bulunmakta, ses ve hareket duyarlı olan maketler çocukların binebileceği şekilde tasarlanmış.

Adana’da Nerede Konaklanır? Adana Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Farklı noktalar da elbette konaklayacak yerler bulabilirsiniz. Merkez’den uzaklaşmadan uygun bütçeli seçeneklerle kalmak için Seyhan veya Yüreğir ilçelerinde bulunan otelleri tercih edebilirsiniz.

Ben merkezin tam ortasında konaklamak istiyorum derseniz. Seyhan içerisinde bulunan İnönü caddesi ve Sefa Özler caddesi çevresinde bulunan oteller de kalabilirsiniz.

Merkezden uzak ama sakin bir konaklama istiyorsanız Seyhan Nehri kıyısında bulunan otellere göz atabilirsiniz. Hemen yanı başınız da Seyhan’dan Yüreğir’e yürüyerek geçebildiğiniz Taşköprü’de bulunmaktadır.

Adana’ya Ne Zaman Gidilir?

Mutfak lezzetleriyle iştahımızı kabartsa da yılın her mevsimi gidemeyiz. Peki Adana’ya Ne Zaman Gidilir? Hele ki sıcaktan bunalıyorsanız yaz ayı hiçte size uygun değildir. En uygun zaman bahar dönemleridir sizi ne sıcaklıktan bunaltır ne de soğuktan içinizi titretecektir. Adana’nın soğuk bir ikliminin olmadığını düşünürsek kış aylarının da uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bizden söylemesi 40 derece üstü sıcaklıklarla daha önce hiç karşılaşmadıysanız Temmuz ve Ağustos aylarında uzak durmanızı söyleyebiliriz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments