Acemi Motorcular Ne Zaman ve Nasıl Trafiğe Çıkmalı? | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
6 sene ago
859 Views

A1, A2 veya A motor ehliyeti aldıktan sonra her şeyin tamam olmadığını bilmeniz gerekiyor. Trafikte kaza yapmamak ve başkalarının hayatını tehlikeye atmamanız için motor üzerinde deneyiminizi arttırmanız gerekir.

Acemi Motorcular Ne Zaman ve Nasıl Trafiğe Çıkmalı’nın cevabını araştırdık. Bu nedenle ehliyeti alır almaz eğer bir deneyim söz konusu değilse trafiğe çıkılmaması önerilir. Öncelikle iyi bilen bir kişinin arkasında trafiğe çıkılması ve trafik akışının öğrenilmesi lazımdır. Bu şekilde biraz trafiğe çıkmak için cesaret kazanıldıktan sonra, trafiğe çıkılabilir.

Yeni motor kullanmayı öğrenmiş ve trafiğe ilk defa çıkan birisi, mutlaka motorunu güvende hisseddeceği hızda kullanmalıdır. Özellikle solama yapmaması ve takip mesafesini koruması gerekir. Trafik kurallarına uyması ve hatasız bir şekilde trafikte ilerlemeye gayret etmelidir.

Nasıl bir motorla bunlar yapılabilir?
İlk defa trafiğe çıkacak ve henüz motor kullanmayı yeni öğrenmiş birisi, çok büyük güce sahip motorları kullanmamalıdır. Maddi yönden de büyük bir külfet demek olan 1000 cc’lik motorlar yerine, otomatik scooter tipi motorlar tercih edilmelidir. Ancak kişi kendisini geliştirmek ve motor deneyimini biraz daha arttırmak istiyorsa, 125 cc’lik vitesli motorları kullanmaya başlayabilir. Ama önceliği otomatik olanlara vermesi, en azından trafikte yol kat etmeye alışana kadar bunu yapması çok doğru bir davranış olacaktır.

Yeni motor kullanmayı öğrenmiş ve trafiğe yeni çıkmış kişi, kask ve motorcu montlarını da her zaman yanında bulundurmalıdır. Her hangi bir küçük düşme ve kaza anında bile kaskı takıyor olmak, büyük yaralanmalara sebep olur. Bu nedenle acemi kişilerin kask ve emniyetleri için motor tulum veya montlarını giymeleri gerekir.

Bu arada sadece sizin hatalarınızı değil dışarıdan gelecek hataları; üstünüze sürenleri, yol vermeyenleri, aiden dönüş yapabilecekleri, kör noktası olan araçlara dikkat etmeyi ve yol vermeyecekleri önceden anlayabilmek için iki kere dikkat etmek egrektiğini unutmamalıyız.

iyi sürüşler

Yorum Ekle
Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları