satılık motosikletler

ABD’li Zaiser, dört tekerlekten çekiş ve 482 km mesafe sunuyor

ABD’li Zaiser, dört tekerlekten çekiş ve 482 km mesafe sunuyor

Elektrikli bir motosiklet için “yeterli menzil” ne kadar menzildir? Üç yüz mil – 482 km mi? ZUhaaaaaaahahhah. Zaiser Motors öyle düşünüyor ve şirketin ilk modelinin bunu başaracağını iddia ediyor.

300 mil (482 km) menzile sahip Zaiser Motors, neredeyse her metrikte gazla çalışan motosikletlere karşı avantajlı bir şekilde rekabet edebilecek bir elektrikli motosiklet üretebileceğini umuyor.

Elektrikli motosikletler, güç ve performans söz konusu olduğunda, gazla çalışan benzerlerinden daha iyi oldukları biliniyor, ancak menzil ve maliyet, henüz eşitliğe ulaşmadıkları iki ana alan.

Markanın tanıttığı ilk model olan yakında çıkacak olan Zaiser Electrocycle, bu iki engelden ilkini çözebilir. Ancak “25.000 doların altında” beklenen bir fiyatla, ikinci engel devam ediyor.

Zaiser, Electrocycle’ın (şimdiye kadar sadece 3d renderlarda var gibi görünüyor), büyük bir 17,3 kWh pil sayesinde bu 300 millik (482 km) menzile ulaşacağını iddia ediyor.

Karşılaştırma için, İtalyan elektrikli motosiklet üreticisi Energica’nın 21,5 kWh pil paketi , Zaiser’in önerdiği pilden yaklaşık %25 daha büyük olmasına rağmen, motosikletlerine maksimum 248 mil (400 km) şehir menzili sağlıyor.

Zaiser Motors ise 120 mph (193 km/s) Elektrocycle’ında bir dizi ilginç özellik ve teknolojiye sahip olacağını iddia ediyor. Bunlar arasında hızlı şarj etme, çekiş kontrolünü de sağlayan bir çift göbek motoru aracılığıyla dört tekerlekten çekiş, “otomatik stabilizasyon” ve modüler aküler yer alıyor.

 

 

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir