75bin Dolarlık Elektrikli Motosiklet: Zeus Radial V8

by motosiklet
9 ay ago
18 Views

Benzinli Motosikletlerin geleceği yakında bitecek, hemen değil ama çok yakın olduğu bir gerçek. Motosikletlerin geleceği yakında tamamen elektrikli olabilir fakat tüm motosikletler elektrikli olsa bile geçmişteki motosikletlerin tasarım estetiğine ve dayanıklılığına veda etmek zorunda değiliz. Curtiss diye bir Amerikan şirketi tarafından üretilen Zeus Radial V8 modeli, geçmişten ilham alan geleceğe doğru adım attıklarını belirtiyor. 75bin dolar çıkış fiyatına sahip olacağı söylenen motosiklet bu fiyatı ile kimlerin ilgisini çekecek bilinmez.

Şurası güzel, mükemmel geyiği yapmayacağım çünkü yapısı herkesin beğeneceği bir tip değil. Geleceği yansıtan diye adından bahsedilmiş ama hiç geçmiş izi göremedim.

Bataryaların yerleştirilme düzeni oldukça sıra dışı ve muhteşem olsa da şirketin yaptığı açıklamaya göre bu batarya oluşumu, aslında en uygun maksimum soğutma verimliliği sağlıyor. 8 silindir tipi pil ve elektrik motoruna sahip. Zeus Radial V8’de 217 beygir gücü ve yaklaşık 200 Nm tork gücü mevcut. Motosikletin batarya kapasitesi ise 16,8 kWh. Bu değerler, elektrikli bir motosiklet için oldukça güçlü nitelikler.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir