satılık motosikletler

5 Şubat’ta Geliyor

5 Şubat’ta Geliyor

The all-new model will be unveiled. | Suzuki

Uluslararası fragmanda, bulanık olmasına rağmen modelin yeni bir Hayabusa olduğunu anladığımız görsel ipucu sunan yeni modele dair birkaç kısa bakış atmış. Birincisi, açıkça bir spor motosikleti ve arka tekerleğin her iki yanında birer tane olmak üzere iki büyük, parlak egzoz seçebiliyoruz.

Önden birkaç çekim, her iki tarafında daha küçük ışıklar bulunan büyük bir merkezi farı ortaya çıkarmuş. Uzaklaşan motosikletin bir arka planında, önceki Hayabusa gibi büyük bir tümsekli bir kuyruk görüyoruz, ancak en son nesil modelde kullanılan daha dikey ışık yerine yatay bir arka lamba görüyoruz.

Fakat Hayabusa’nın eski gösterge panellerine baktığımızda eskiye dönüşün yenisinden daha iyi olacağını sadece biz düşünüyor olamayız.

Peki yeni Hayabusa’dan ne bekleyebiliriz? Suzuki, bu motosikletin kullanımına layık olan bir yapıda olması gerekir diye düşünüyoruz. Hayabusa her zaman daha çok güç vermekle ilgilendi, ancak Panigale V4s, S1000RR’ler ve Ninja H2‘lerin bulunduğu bir dünyada 2020 modelinin iddia ettiği 194 hp artık o kadar etkileyici değil. Güçte bir yükseltme beklenmelidir, ancak bu önceki modellerin 1340cc motoruna bir artış mı gelir? Ya da turboşarj teknolojisi üzerine yıllarca süren çalışma, sonunda Suzuki’nin Kawasaki’nin zorlu indüksiyondaki liderliğini bozmasını sağlayabilir mi?

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir