5 maddede motosikletle trafiğe çıkan adamı soğutan nedenleri engelleme

by motosiklet
5 sene ago
81 Views

5 maddede motosikletle trafiğe çıkan adamı soğutan nedenleri engelleme ve sebeplerini yazdık, çok bilimsel yaklaşmadık yazarken, aklımızda bulunsun trafikte bu tiplere rastlanıyor diye bilin istedik. İlk motorunu süreceklere ve trafik deneyimi olanlara özel yazıdır.

 

1. Trafikte didişme olasılığının günde en az 3 kere tekrarlanması seni taaa baştan soğutur. Engellemenin yolu henüz icat edilmedi, “eğitim şart” deyimi boş beleş deyişlerdir.

youtube'a koyarım

youtube’a koyarım

 

2. İster bisiklet ister motosikletiniz olsun diğer taşıtlar sizi görmez, görsede görmek istemez. Bakar kör trafikten çıkma bir söz olabilir, kaynağını araştırıyoruz.

motosiklet - bisiklet

motosiklet – bisiklet

 

3. Çarpınca bir de üstüne kavga etmeye gelirse kaç, uzaklaş, fena bir kavga seni bekliyor demektir. Kolundan tutarsa avazın çıktığı kadar bağır biri yetişir mutlaka.

motosiklet kavga

motosiklet kavga

 

4. Trafik ışıklarıda seni sıkıştırıyorsa, geçmeni engellemeye çalışıyorsa bırak geçsin kendini yorma, trafikte bunalmıştır, sıkıntısını senden çıkartmaya çalışıyordur. İnterkom FM bandını alıyorsa aç dinle koyver gitsin.

trafikte motor

trafikte motor

5.  Işıklarda arabasının yan penceresinden uzanıp sana el hareketleri yapıyorsa yana bak, ilgilenmiyormuş gibi yap, ya da kafandaki kaskı kullan, burası sana kalmış karışmıyoruz. Engellemek kolay geri git şerit değiştir.

trafikte

trafikte

Etiketler: , ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir