5 Maddede 2017 Suzuki GSX-R1000 Hakkında Bilmek İstedikleriniz

1
2182

Motor
Yeni Suzuki GSX-R1000 998cc inline 4 silindirli motor ile @ 13.200 rpm’de 202PS güç ve bir de altı vitesli şanzımana eşleştirilmiş 117.6Nm @ 10.800 rpm pik torku üretiyor. Yüksek rpm rakamları. Suzuki GSX-R1000’de Suzuki Racing Değişken Vana Zamanlamasını (SR-VVT) kullandı ve alt güç dağıtımını kolaylıkla üst düzey performansına aktardı.

Elektronik
Suzuki, yakıt seviyesini, anlık tüketim, ortam sıcaklığı, dondurucu göstergesi, servis hatırlatıcılarını, S-DMS modunu, Hareketli Çekiş TCS seviyesini, su sıcaklık göstergelerini geleneksel hız ölçer, takometre, kilometre sayacı ile birlikte görüntüleyen tam dijital bir LCD gösterge kümesi, tripmetre, saat ve tur zamanı göstergesi. Motosiklet, zift, yaw ve ruloyu ölçen ve virajı daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde almanızı sağlayan 3 eksenli Sürüş Değerlendirme Ünitesi (IMU) alır.

Sürüş Modları
Üç değişik sürüş modunu (parça, yağmur ve kentsel) seçebileceği tamamen yeni bir Suzuki Sürüş Modu Seçicisi’ni (S-DMS) alıyor. Ayrıca, ön ve arka tekerlek hızlarını, gaz kelebeği ve vites konumunu sürekli olarak izleyen ve çekiş kaybını önlemek için güç dağıtımını ayarlayan 10 seviyeli bir Hareketli Palet Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) bulunur. Sürücü ve çekiş kontrol modları, sadece gaz kolunu kapatarak ve gerekli modlara sokarak motosiklete binerken değiştirilebilir. Ayrıca kolay başlatma imkanı sağlayan bir Suzuki Kolay Çalıştırma Sistemi ile birlikte satılır.

Mekanik Bileşenler
Yeni Suzuki GSX-R1000, yeni bir ikiz-yaylı alüminyum çerçeve etrafında inşa edilmiş ve önceki modele göre %10 daha hafiftir. Standart GSX-R1000, ayarlanabilir sıkıştırma ve öne yay ön gerilimi ile geri tepme sönümlemesi olan 43 mm Showa Balance çatalları ile yüksek ve düşük hızlarda ayarlanabilir sönümlemeli ve arka taraftaki yay ön yükü olan Showa Dengesiz Arka Minder Lite (BFRC Lite) monoshock’u dengeliyor.

Motosiklet, önünde radyal olarak monte edilmiş Brembo monoblok kaliperleri ve arkadaki Nissin tek pistonlu kaliper ile 220mm disk bulunan 320mm diskli iki fren kullanıyor. GSX-R1000 ön tarafta Bridgestone Battlax 120/70 R17 lastiği, arka tarafta ise Bridgestone Battlax 190/55 R17 lastiği ile ön plana çıkıyor. Ön fren kolu uçlara yivlidir, böylece yüksek hızda rüzgar basıncının neden olduğu fren sürtünme etkisini azaltır.

Diğer Özellikler
Suzuki GSX-R1000, tüm LED far ve arka ışık bölümüne sahiptir. 16 litrelik bir yakıt deposu ve ağırlığı 200 kg’dır. Koltuk yüksekliği ve yerden yüksekliği sırasıyla 825mm ve 130mm. Hava girişlerini kapsayan iki LED pozisyon ışıkları LED far ayrıca motosiklet iki renkte sunuluyor. Metalik Triton Blue ve Metallic Matt Black. Motosiklet yeniden tasarlanmış kuyruk kısmı ile şimdi daha küçüktür ve tüm motosiklet kaslı bir görünüme sahiptir. Dönüş gösterge lambaları dikiz aynalarından ön fren bölümüne kadar yenilenmiştir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here