5.000TL – 8.000TL bütçeye uygun motosiklet önerileri

1
5140

5.000TL – 8.000TL bütçeye uygun motosiklet önerileri

Motosiklet konusunda hem bütçe hem kalite bulmakta zorlanan arkadaşlar için bazı motosiklet tavsiyelerim olacak. Fiyat aralığı 5-8 bin TL arası motosikletler için chopper tarzı motosiklet arayan arkadaşlar için

super-light-150
super-light-150
Kuba Süperlight 150 sahibinin karakterini yansıtır. En büyük artısı bir kere, bu fiyata bu ergonomiyi veren başka bir alet yok. Yani ergonomi derken; görüntü-fiyat-performans-kalite dörtlüsünden bahsediyorum. Şehir içi kullanımı için dengeli bir makinadır. Çabuk dökülen bir motor değil. Yaklaşık 1 yıldır rutin bakım dışında bir zincir masrafı açtı o kadar.

Honda-CBR125R
Honda-CBR125R

Honda CBR 125, şehir içinde özellikle işinizi görebilecek, Güçlü, kolay kullanılan, dayanıklı ve kendini kanıtlamış bir model 6 vitesli şanzımanı, alüminyum şasisi ve güçlü frenleriyle tabiri yerindeyse evladiyelik bir motosiklet. Yol tutuşu ciddi olarak çok iyi özellikle fren sistemi bu sınıf bir motora göre gayet tatmin edici hemen reaksiyon veriyor servis fren ayarını gayet iyi yapmış. Fren ne yukarda ne de aşağıda kavrıyor tam olması gereken yerde yumuşak bir şekilde kavramaya başlıyor. Sağ tarafta selenin hemen altında rezerv depo vanası mevcut. Bu vanayı benzin aldıktan sonra ilk haline getirmezseniz motorunuz benzinin tamamını kullanır, dikkat edin derim.

SYM Evo 250i
SYM Evo 250i

SYM 250 i evo 150 km/h hıza çıkabiliyor. İki kişi sürekli 140 km/h uzun süren yolculuklara çıksanız sorun çıkarmayacak türden. Ayrıca kış soğuklarında bile ben motoru haftada iki kez çalıştırsanız sorunsuz çalışır. Ayrıca seramik kaplama silindir oluşu motor ömrünü uzatmasa bile güven veriyor. En azından psikolojik. Ayrıca motorun hiç bir yerinden yabancı bir ses gelmiyor. 100km de 4 lt civarı bir yakıtı bulunur.

2015-Yamaha-X-CITY-250
2015-Yamaha-X-CITY-250

Yamaha X-city 250 Motor maxi scooterların bir alt versiyonu gibi, fakat İstanbul gibi trafikte bazen hızlı ivmelenme gereken durumlarda ideal bir motor. Yol tutuşu ciddi olarak çok iyi özellikle fren sistemi bu sınıf bir motora göre gayet tatmin edici hemen reaksiyon veriyor servis fren ayarını gayet iyi yapmış. Ani frenlemede çok düzgün bir ivme ile hareket ediyor, asla sarsılmıyorsunuz.

1 Yorum

  1. Çok güzel önerilerde bulunmuşsunuz ben de böyle bir şey arıyordum. Her şey için çok teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alarak daha da dikkatli bir seçim yapacağım. Böylesine bir şeyi internette bulmak epey zorlaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here