4,5G Denemesinde Dünya Birincisi Olduk

0
1018

1 Nisan gece 12 itibariyle Ülkemiz de artık 4.5G ile tanıştı. İnternet ile haşir neşir bir ülke olduğumuz için 4.5G ile hız testlerinde dünya birincisi olmuşuz daha şimdiden…

4,5 g 3

4.5G ile tanışır tanışmaz inanılmaz bir şekilde hız testi yapılmış ki dünyanın hız testi konusunda en popüler uygulamalarından biri olan Ookla SpeedTest’in twitter adresinden yapılan paylaşımda diğer ülkelerden açık ara önde olduğumuz gözükmekte.

4,5g

 

İnternet hızının bölgenizde hızlı olup olmadığını belirleyen en büyük etmen baz istasyonunun kalitesi ve yoğunluğudur. Baz istasyonu ne kadar yoğun ise internet hızını o kadar düşmekte yoğunluk az ise internet hızını çok iyi olmaktadır.

Dünyada 4G olarak anılan bu teknolojinin ülkemizde 4.5G olarak isimlendirilmesinin sebebi ise 5G’ye hazırlık aşamasında olan bir teknolojinin kullanıldığını belirtmek amacıyla 4.5G ismi kullanılıyor.

 

Bilindiği gibi Türkiye 2009 yılında 3G teknolojisine geçiş yapmış bu geçiş aşamasından sonra internet kullanımında da belirgin bir şekilde artış gözlemlenmiştir. Bakalım 4.5G ile birlikte internet kullanımında ciddi oranda artışlar görecek miyiz?

4.5G ile birlikte artık mesajlaşma, görüntülü konuşma, mobil TV gibi hizmetler çok hızlı ve yayın kaliteleri oldukça artacak. İndirme hızları 3G ye göre oldukça hızlı olacak. Daha birçok özellik yine 4.5G ile birlikte hayatımıza girmiş olacak.

İlerleyen günlerde 4.5G teknolojisinin hayatımıza ne gibi faydaları olacak ilerleyen günlerde yazılarımızda aktarmaya çalışacağız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here