3D yazıcı ile üretilen ilk elektrikli motosiklet modeli | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
2 sene ago
263 Views

3D yazıcı ve baskı teknolojileri üretim biçimlerini değiştiriyor. Araba üretiminde, uçak parçalarında 3D yazıcılar kullanılmış, hatta 3D yazıcı ile üretilmiş jet motoruna bile rastlamıştık. Şimdi ise tamamen 3D yazıcı ile üretilen ilk elektrikli motosiklet karşımızda pekte iyi olmayan tasarımı ile duruyor.

İddialı gibi görünebilir ama bu elektrikli motosiklet gerçekten de tamamen 3D yazıcı ile üretilmiş. Peki ama fütüristik ama itici bir tasarıma sahip olan geleceğin motosikleti nasıl özelliklere sahiptir?

3D yazıcı ile üretilen ilk elektrikli motosiklet ve özellikleri neler?

Alman BigRep firması tarafından ilk prototipi üretilen elektrikli motosiklet, özellikle kübik formuyla dikkat çekiyor. Motosikletin tekerlekleri bile 3D yazıcı ile üretilmiştir.

Ancak burada normal havayla şişirilen motosiklet tekerleğinden bahsetmiyoruz. Petek benzeri bir yapıya sahip olan tekerlekler, uzay araçlarında kullanılanlara benzer bir yapıya sahip.

BigRep‘in NOWlab bölümü tarafından geliştirilen motosikletin gerçekten çalışıp çalışmadığı ise en çok merak edilen konulardan biri. Alman şirket de bunu düşünerek elektrikli motosikletin kullanım videolarını paylaşmış.

Motosiklet çok keskin hatlarda tasarlanmış. Bu tasarımda 3D baskı teknolojileri ile üretilmesinin de etkisi var. Motosiklet, tasarımından üretim biçimine kadar 3D baskı teknolojisinin nereye vardığının da en iyi göstergesi.

 

Kaynak: shiftdelete, cnn, cnbce, hürriyet, facebook

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları