350 tl’lik kaskı 550 tl’ye kitleme sanatı

by motosiklet
4 sene ago
143 Views

Selam arkadaşlar bu yazım yayınlandığında umarım ekipman satan bazı firmaların müşterilerini nasıl kazıkladıklarının altını kalın harflerle çizmiş olacağım.

350 tl’lik kaskı 550 tl’ye kitleme sanatı

Bazı satış rakamlarını tutturamayan firmalar kask veya ekipmanları satarken olabildiğince yüksek rakamlardan, geçen senenin kasklarını bu yıl zamlı fiyatlara satıyorlar. Bunu hepimiz biliyoruz. Buradan alırken fiyatı Türk Lirası olarak 1300 tl olan kask, amazon.com’dan alırsanız aynı kask 200 Pound yaklaşık 920 tl fiyata gelebiliyor. Hatta bu fiyata alırsanız bazen kargo ücreti ödemeyebiliyorsunuz. Size ulaşana kadar birşey olmaması için azami önlem alıyorlar. hava yastıklı ve özen gösterilimiş şekilde kutuluyorlar. Gümrükte de pek takılmıyor bu tarz ürünler veya takılsa bile en fazla 30 tl vergi ödeyip alabiliyorsunuz. Yani size 1000 tl civarına gelebiliyor.

Ya da en fazla 10 pound 46 tl kadar artı bir kargo ücretine gelebiliyor. Kazık yememek için tabiki bizlerde araştırıyoruz. Bir çoğumuz farklı yurtdışı sitelerinden daha ucuza ekipman almaya başladık. Kaskta veya herhangi bir ekipmanda sorun çıkarsa çoğunlukla temsilci firma sorumluluktan kaçıyor. Ayrıca yedek parçaları ellerinde bulunmuyor. Yani hiçbir sorumluluk almadan ticaret yapmanın yolundalar.

Gidip dış kabuğu termoplastik, polikarbon gibi kasklara, şekli var diye 1000 tl para vermeyin. Bilinçli tüketici olun lütfen.

Fuarlarda nasıl %20 fiyat artışı yapıp bu fiyatın üstünden %10 indirim yaptıklarının farkındayız ama farkına varmayan ve motosikletli bir hayata yeni başlayan arkadaşlar bu tufaya kolay geliyorlar. Seni neden ilgilendiriyor bu diyebilirsiniz, fakat motosiklet ruhundan uzak bu firmalar ceplerine girecek paradan başka hiçbir şeyi düşünmüyorlar. Yani kusurlu bir ekipman aldığınızda sorumlusu siz oluyorsunuz.

Alış ve satış rakamları için yurtdışı sitelerine bakmadan aldığımızda özellikle kask, mont, eldiven, dizlik ve vücut korumalarından, nakit haricinde indirimsiz aldığımızda gerçekten çok büyük kazıklar yiyoruz. Fakat onlar bu ekipmanları bizim düşündüğümüzden çok daha ucuza gümrükten çekiyorlar. İşletme maaliyetleri, dükkan kiraları gibi kendi zorunluluklarını, ürünleri fahiş fiyatlarla satarak bizlerden kazanmaya çalışıyorlar.

İlginizi çeken 550 tl’lik kaskı sanki ona eşdeğer ve daha iyi bir kask yokmuşcasına satmaya çalışanların kazığını yememek için lütfen araştırın. Kendinizi kullandırtmayın, üstünüzden haksız para kazandırtmayın. Hak eden ekipmana para yatırın. En önemlisi mecbur değilsiniz, bunu hatırlayın.

iyi sürüşler

Yazar: Arzu Yılmazer

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: , , , , ,
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları