satılık motosikletler

3 yeni Full Power Turbo elektrikli bisiklet

Yıllar boyunca birinci sınıf e-bisikletler üretilime aşamasındayken, teknolojilerde gelişmek için zaman buldu. Turbo Vado ve Turbo Como bisikletlerinin güncellenmiş modelleri ve Turbo Tero olarak bilinen yeni bir model ile en yeni nesil Full Power Turbo elektrikli bisikletlerini çıkarttı.

Üç yeni Özelleştirilmiş Turbo e-bisiklet
Specialized Turbo Vado, Specialized serisindeki birleşik yol/fitness/şehir içi ulaşım e-bisiklet modelidir. Turbo Creo SL kadar Sunday Lycra yol e-bisikleti günlük kullanım e-bisiklet modeline daha yakın görünüyor.

Bu model daha rahat bir pozisyon, biniciyi biraz daha dik ve daha çevik bir oturma pozisyonu sağlar. Ön süspansiyon çatalının dahil edilmesi, sürücüler şehir dışında arazide gezinirken çukurlarda gelen şoku ortadan kaldırmaya da yardımcı olur.

Specialized 2.2 motorun üç seviyeli motor desteği sayesinde 45 km/s’ye kadar hızlar mümkündür.

specialized turbo

Diğer yandan Turbo Como, bisikleti kolay montaj ve demontaj için ultra düşük basamaklı bir çerçeveye sahiptir. Aslında, Specialized bize bunun “piyasadaki en iyigörünüşlü tasarım” olduğunu söylüyor.

Como ayrıca üç seviyeli pedal desteği ve 45 km/sa (28 mil/sa) maksimum destekli hız içerir ve bu da onu ABD’de 3. Sınıf bir e-bisiklet haline getirmiş.

como-e-bike

Specialized Turbo Tera, keşif için tasarlanmış, gezi odaklı bir elektrikli bisiklettir. Specialized, bir dağ bisikletinin kalbine ahip olmanın yanı sıra “genel kullanım amaçlı geziler için” düşünülebilir.

Dik oturma pozisyonu ve tam boy çamurluklar ve arka raf gibi yardımcı aksesuarlar, bisiklete sadece patika sürme gerekliliğinden daha fazla fayda sağlar.

Turbo Vado ve Como gibi, Tera’nın arka rafı 27 kg’a (60 lb.) kadar yükü destekleyebilir.

Turbo Tera’da 32 km/s’lik daha düşük bir azami hız, bisikleti ABD’de 1. Sınıf e-bisiklet olarak sınıflandırır ve 3. Sınıf e-bisikletlerden daha fazla patikaya ve sürüş yoluna uymasını sağlar.

Maksimum 25 km/sa (15,5 mph) hıza izin verildiği Avrupa’da hızların sınırlı olması bekleniyor. Ülkemize gelmesi ise zaman alacaktır.

Her üç bisiklet de Specialized’in 90 Nm tork sağlayan 2.2 motoruna sahiptir. Avrupa’da e-bisiklet satmak isteyen tüm şirketler, yerel e-bisiklet yönetmeliklerine uymak için motorlarını 250 W olarak etiketlemek zorunda olsa da, “250W nominal” bir motor olarak listelenmiştir. Pratikte, motorlar çok daha yüksek tepe gücü ortaya koyar ve tork düzenlenmediği  bu nedenle doğru bir şekilde etiketlenip pazarlanabildiği için tork rakamları e-bisikletler ve e-bisiklet motorları arasında doğrudan karşılaştırma için daha iyi bir ölçümdür.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir