2023 Yamaha R1 GYTR: Powered to Race

2023 Yamaha R1 GYTR Powered to Race

Yamaha R1, süper motosiklet yarışının ana kahramanlarından biridir. WorldSBK®’daki ve dünya çapındaki birçok ulusal şampiyonadaki başarıları kendileri için konuşuyor. Artık pistte en iyi performansı elde etmek için oluşturulmuş R1 GYTR’ye sahip olabilirsiniz ve onu çok çeşitli isteğe bağlı GYTR® parçaları ve rekabet uzmanlarının yardımıyla özelleştirebilirsiniz.

R1 GYTR, MotoGP ödüllü M1 yarış motosikletinin doğrudan soyundan gelen olağanüstü 998cc dört silindirli CP4 çapraz düzlemli motor tarafından desteklenmektedir ve yalnızca GYTR PRO MAĞAZALAR’da mevcuttur. Düzensiz ateşleme sırası, olağanüstü performans ve yüksek düzeyde arka tekerlek çekişi için doğrusal tork sağlar. Bu, gelişmiş GYTR programlanabilir ECU’su ile birleştiğinde, damalı bayrağa ulaşmak için sınırları daha da zorlamanıza olanak tanır.

Yamaha’nın profesyonel yarış teknisyenlerinden oluşan ekibi tarafından geliştirilen yeni R1 GYTR, GYTR PRO MAĞAZALARI aracılığıyla yarış özelliklerinde teslim edilen, tamamen hazırlanmış, piste özel bir süper motosiklettir. Bu yarış makinesi, performansı artırmak ve sizi bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyaç duyduğunuz tüm pist parçaları ve yarış bileşenlerini içeren akıllı bir paketle donatılmıştır.

 

  • Titanyum Akrapovič egzozlu 998cc çapraz düzlemli dört silindirli motor
  • GYTR® elektronik paketi
  • GYTR® Şasi Parçaları
  • GYTR® Tahrik Sistemi
  • GYTR® Üstyapı
  • Yüksek performanslı, hafif CP4 motor
  • Hafif magnezyum alt çerçeveli kompakt Deltabox şasi
  • KYB® 43 mm ön çatal
  • Hafif alüminyum yakıt deposu
  • R1 GYTR’nizi geliştirmek için geniş GYTR® PRO bileşenleri yelpazesi

2023 Yamaha R1 (Teknik ve Özellikler)

ÜST ÖZELLİKLER
MotoGP® Türevli Çapraz Düzlem Krank Mili Motoru
998cc sıralı dört silindirli motor, Yamaha’nın YZR-M1 MotoGP® yarış bisikletinden türetilen Yamaha’nın özel çapraz düzlemli krank mili teknolojisine sahiptir. Bu benzersiz motorun her yönü heyecan vermek için yapılmıştır.
Dijital Superbike Teknolojisi
R1, “sürücü güveni” terimine yeni bir anlam kazandıran eksiksiz bir IMU destekli elektronik sürücü yardım paketi ile sürücünün girdilerini harekete dönüştüren kablosuz bir Ride-by-wire Yamaha Çip Kontrollü Gaz Kelebeği (YCC-T®) sistemine sahiptir. ”
Superbike Frenler ve Lastikler
YZF-R1, güçlü 4 pistonlu radyal monteli ön kaliperler, paslanmaz çelik ön fren hatları, yüksek sürtünmeli balatalara sahip büyük 320 mm ön rotorlar ve kompakt bir ABS ünitesi içeren palet odaklı fren donanımı kullanır. Bridgestone® RS11 lastikleri, dengeli yol hissi ve yol tutuşu ile gerçek yarış pistine hazır çekiş sağlar.
Keskin, Şık Şekillendirme
YZF-R1, kusursuz bir şekilde agresif, aerodinamik bir profil oluşturan güzel bir şekilde entegre edilmiş gövdeye ve zarif, şık çizgilere sahiptir.
Efsanevi R-Serisi Kullanım
Yamaha’nın rafine Deltabox alüminyum çerçeve teknolojisi etrafında inşa edilen ve yüksek özellikli, tamamen ayarlanabilir KYB® süspansiyonu monte eden YZF-R1, dünyanın dört bir yanındaki yarış pistlerinde geliştirilen 20 yılı aşkın şasi teknolojisinin bir örneğidir.
Sonraki Seviye R-Serisi Evrimi
R1’i geliştirirken Yamaha mühendisleri, üst düzey sürücülerden ve dünyanın en zorlu yarış pistlerinden alınan geri bildirimleri birleştirdi. Gelişmiş elektronik sistemler, motor, süspansiyon, frenler ve aerodinamik paketi tamamlarken sürücünün güvenini ve kontrolünü artırır.

MOTOR
Motor tipi
998cc, sıvı soğutmalı sıralı 4 silindirli DOHC; Silindir başına 4 valf
Bore x Stroke
79,0 mm x 50,9 mm
Sıkıştırma oranı
13.0:1
Yakıt Teslimatı
YCC-T ve YCC-I ile yakıt enjeksiyonu
Bulaşma
6 vitesli; ıslak çoklu plaka desteği ve kaydırmalı debriyaj
Son sürüş
Zincir

ŞASİ
Süspansiyon / Ön
43 mm KYB® ters çatal, tamamen ayarlanabilir; 4.7-seyahat
Süspansiyon / Arka
KYB® tek şok, tamamen ayarlanabilir; 4.7-seyahat
Frenler / Ön
Çift 320 mm hidrolik disk; Fren Kontrol Sistemi ve ABS
Frenler / Arka
220 mm hidrolik disk; Fren Kontrol Sistemi ve ABS
Lastikler / Ön
120/70ZR17 Bridgestone® BATTLAX YARIŞ SOKAK RS11F
Lastikler / Arka
190/55ZR17 Bridgestone® BATTLAX YARIŞ SOKAK RS11R

BOYUTLAR
U x G x Y
80,9 inç x 27,2 inç x 45,9 inç
Koltuk yüksekliği
33.7 inç
Dingil açıklığı
55,3 inç
Tırmık (Tekerlek Açısı)
24.0°
İz
4.0 inç
Maksimum Yerden Yükseklik
5.1 içinde
Yakıt Kapasitesi
4,5 galon
Yakıt ekonomisi**
33 mpg
Islak Ağırlık***
448 libre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.