2022 Kymco New Like 125 EV Tanıtıldı

kymco like ev

Kymco, 199 km menzil ve navigasyon sistemine sahip New Like 125 EV e-scooter’ı tanıttı

Honda/Yamaha/Suzuki/Kawasaki’nin pratik bir elektrikli motosiklet çıkarmasını mı bekliyorsunuz? Bu yıl Japonya’dan tamamen elektrikli ucuz bir spor motosiklet bekliyorduk, ancak bu isteğiniz o markalar için uygun olmayabilir. Belki de yeni Kymco New Like 125 EV, gelirse, onların yerine bu boşluğu dolduracaktır.

2022 Kymco New Like 125 EV Yeni Tanıtıldı

Kymco gibi birçoğu elektrikli scooter yapıyor? Fark etmediyseniz, bugünlerde herkes bir akülü bisiklet yapmaya çalışıyor. İçten yanmalı motorların geliştirilmesi temel olarak Avrupa ve Japon üreticiler arasında geride kaldılar ve şimdi Harley-Davidson, Büyük Dörtlü içinde görünen BMW/KTM/Ducati ve diğerleri mutlaka bir elektrikli motosiklet veya scooterlar üzerinde çalışıyor.

Kymco New Like 125 EV hakkında biraz bilgi verelim?

3,200 watt çıkışlı (bu, 4 beygir gücüne dönüşen) fırçasız bir DC motora sahip. Pek etkileyici değil, ancak özellikle arka tekerlekte 122 newton metreden fazla tork olduğunu düşündüğünüzde, kentsel alanlarda dolaşmak için çok yeterli. En yüksek hıza ulaşmak ise çok uzun sürmeyecektir.

kymco Like ev
kymco Like ev

Yeni EV’nin pil takımı motorundan daha ilginç. Kymco bir saat veya daha kısa sürede şarj edilebilen iki adet hızlı şarjlı 50V/13Ah li-ion pil ile birlikte gelir. Görünüşe göre bu piller şehir sınırları içinde yaklaşık 80 kilometrelik bir menzil için iyi, ki bu fazla değil gibi görünüyor. Bununla birlikte, scooter’ın depolama alanı, menzili 200 kilometreye çıkaran ilave üç pil alacak şekilde yapılmıştır.

kymco Like ev-2
kymco Like ev-2

Bu tür bir menzil, Kymco Like 125 EV’yi kuryelik yapan sürücüler ve şarj için uzun aralar olmaksızın tüm gün ulaşıma ihtiyaç duyan diğer insanlar için pratik bir seçim haline getirecektir. Ayrıca, sessiz ve sakin yollarda şehir dışı sürüşler için scooter’ı biraz daha pratik hale getirir. Fiyatlandırma makul ise (ki öyle olmalıdır), o zaman faydalı tork ve gerçekten kullanılabilir olacaktır, bu küçük elektrikli scooter’ı piyasaya sürüldüğü pazarlarda çığır açan bir başarıya dönüşebilir.

Kymco Like 125 EV‘nin 1.200 € gibi düşük, düşük fiyatla Avrupa’da piyasaya gittiğini bildirdi. Bu scooter genel Euro stili, tek diskli ön fren ve kampanalı arka fren ile birlikte gelir ve 12 inç alüminyum jantlara sahiptir.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok