2022 KTM 1290 Super Duke R EVO

2022-ktm-1290-super-duke-r-EVO-f
facebook motosiklet grubu

2022 KTM 1290 Super Duke R EVO

KTM 1290 Süper Duke R yeni EVO zaten çok güçlü bir paket, ne kadar yarı aktif süspansiyon ekleyerek 2022 için varyant yapılsada çok güçlü özellikleri bir arada bulabileceksiniz. 1290 Super Duke R (Triumph Speed ​​Triple 1200 RS ile birlikte), karşılaştırmada bir tür elektronik süspansiyon sunmayan birkaç motosikletten biridir.

KTM 1290 SUPER DUKE R EVO, yarı aktif süspansiyon da dahil olmak üzere daha fazla teknolojiyi ön plana çıkarıyor.

KTM’nin amiral gemisi sokak motosikleti, bir dizi ince ayar ve mühendislik geliştirmesiyle övünerek 2020’de en radikal yeniden icadını yaşadı. NS2020 KTM 1290 SÜPER DUKE R yeniden işlenerek önemli ölçüde ağırlık tasarrufu yapıldı, LC8 motoru artık daha hafif. Elektronik paketi de güncellenerek THE BEAST, segmentteki teknolojik olarak en gelişmiş çıplak motosikletlerden biri haline getirildi.

KTM 1290 SUPER DUKE R EVO olarak adlandırılan ve KTM 1290 SUPER DUKE R’nin sürücüler arasında zaten efsanevi konumundan yararlanan EVO, 2. nesli ekleyerek daha fazla teknolojiyi ön plana çıkarıyor. WP APEX yarı aktif süspansiyon WP’den.

Yeni Yarı Aktif Teknoloji (SAT) ile KTM 1290 SUPER DUKE R EVO, sınıfının lideri hiper-çıplak vahşiliğini koruyor ancak daha da geniş bir kullanılabilirlik yelpazesi kazanıyor. Bu, BEAST’ın kötü yol yüzeylerinde rahat bir roketten, sertleştirilmiş, palete hazır apeks ayırma silahına – basit bir düğme tıklamasıyla – gitmesini sağlar.

Üç farklı sönümleme modu – KONFOR, SOKAK, SPOR – standart olarak mevcuttur.

Ek olarak, arka süspansiyonun yay ön yükü, sürücünün gereksinimlerine bağlı olarak TFT menüsü aracılığıyla 10 adımda 20 mm’ye kadar ayarlanabilir. Bu durumda, ayarlanabilirlik ayarı %10 veya 2 mm’lik artışlarla %0 ile %100 arasında değişir.

Standart süspansiyon ayarlarına ek olarak, isteğe bağlı SÜSPANSİYON PRO paket, TRACK, GELİŞMİŞ ve OTOMATİK olmak üzere üç sönümleme modu daha sunar.

– TRACK, pist günleri için ve özellikle sert frenleme altında ek desteğe ihtiyaç duyduğunuz daha hızlı yarış pistleri için ideal ayarı sağlamak üzere KTM test sürücüleri tarafından dahili olarak geliştirilen mevcut en sert ayarı
sağlar – ADVANCED, sürücünün çatal için sönümleme seviyesini seçmesini sağlar ve 1’den 8’e kadar bir ölçekte şok şoku. Bu, en küçük marjinal kazanımları arayan ve süspansiyon ayarlarını sürüş stillerine göre ayarlamak ve uyarlamak isteyen daha teknik sürücüler için uygundur.

– AUTO, üçlünün en akıllısıdır ve farklı sürüş tarzlarını tespit etme ve süspansiyon sönümlemesini otomatik olarak uyarlama yeteneğine sahiptir, şehir içinde seyrederken daha yumuşak ve daha konforludur ve hızlı bir dağ geçidinde agresif bir şekilde sürerken daha sert ve daha odaklıdır. Modlar arasındaki bu otomatik ayarlama, sürüşe herhangi bir müdahale olmadan neredeyse anında gerçekleşir.

SUSPENSION PRO ayrıca üç otomatik ön yüklemeli otomatik seviyelendirme ayarı sunar – DÜŞÜK, STANDART ve YÜKSEK. Bu durumda süspansiyon, sürücünün ağırlığına göre ön yükü otomatik olarak ayarlayabilir ve tanımlanmış 3 geometriyi yeniden oluşturabilir:
– OTOMATİK STANDART: nötr ve dengeli geometri.
– OTOMATİK DÜŞÜK: daha düşük koltuk yüksekliği ile rahat, daha az agresif, daha konforlu geometri.
– OTOMATİK YÜKSEK: Daha yüklü bir ön uç ile agresif, çevik palet saldırı geometrisi.

SUSPENSION PRO’daki bir diğer isteğe bağlı özellik, sert frenleme sırasında ön ucu yüksek tutan bir dalış önleme ayarıdır. Çoğu elektronik işlevde olduğu gibi, istenirse elbette kapatılabilir.

KTM 1290 SUPER DUKE R ve KTM 1290 SUPER DUKE R EVO, YAĞMUR, SOKAK, SPOR ve isteğe bağlı PARÇA ve PERFORMANS özelliklerini sunmaya devam ediyor sürüş modları, daha az müdahaleci çekiş kontrolü ve tekerlek kaymasını önleme ile binicilere motorun ne yaptığı hakkında daha iyi geri bildirim sağlıyor. Yukarıdaki ayarlardan herhangi birinin seçilmesi anında gerçekleştirilebilir.

Gaz kelebeği tepkisi, 7 dereceden 65 dereceye düşürülen yeni bir hızlı dönüş gaz kelebeği büküm kavramasının eklenmesiyle daha da desteklenir. KTM Ar-Ge, bu çözümü yalnızca daha hızlı ve daha duyarlı bir gaz kelebeği sunmak için değil, aynı zamanda sürücü bilek açısını ve tam gazda dirsek düşüşünü azaltmak için geliştirdi.

Görünüm açısından, KTM 1290 SUPER DUKE R ve KTM 1290 SUPER DUKE R EVO agresif bir sokak varlığını koruyor ancak iki yeni renk seçeneği sunuyor. Tanıdık bir mavi ve turuncu görünüm, KTM 1290 SUPER DUKE R’nin agresif ve etkileyici çekiciliğini tamamlayan yepyeni bir gümüş ve turuncu ile çevrelenmiştir. KTM’nin imzası olan turuncu çerçeve – yalnızca KTM ‘R’ modelleri için ayrılmıştır – ve sıcak turuncu tekerlekler, rakiplere görünür bir uyarı verir: bu BEAST saldırmaya hazır.

Sürüşünüzü kişiselleştirmek ve daha da yoğunlaştırmak için özel olarak oluşturulmuş eksiksiz bir KTM PowerParts yelpazesi geliştirilmiştir. Özel bir KTM PowerWear yelpazesi, sürücünün sahip olduğu her şeyi vermesini sağlar ve YARIŞA HAZIR performansını artırır.

2022 KTM 1290 SUPER DUKE R ve son derece sınırlı sayıda 2022 KTM 1290 SUPER DUKE R EVO, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki yetkili KTM bayilerinden Şubat 2022’den itibaren satışa sunulacak ve çıkış tarihine yakın bir tarihte açıklanacak fiyatları göreceğiz.

2022 KTM 1290 Super Duke R EVO videosu paylaşımına bakalım

Yorum Ekle

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] hala piyasaya çıkmadı. Ek olarak, büyük çaplı Vitpilen’in temel aldığı model, KTM’nin 1290 Super Duke R’si, kompozit bir alt çerçeve benimseyerek, elden geçirilmiş LC8 V-twin ve […]

Başka Yazı Yok

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol