satılık motosikletler

2022 Kawasaki Z650RS, Official Feature Video, The Retrovolution Begins

Genç sürücüleri ve sürüş kariyerlerinin ilk aşamalarındakileri hedefleyen Kawasaki Z650RS‘nin aynı zamanda ikonik “son of Z1” Z650-B1’in 1977’de piyasaya sürüldüğü tarihi hatırlayanlara da hitap etmesi bekleniyor. Eski ve yeninin hassas dengesi, retro ve akım Kawasaki tasarım ekibi tarafından bol miktarda akıllı Z referansı ile ustalıkla tasarlanmış. 

Yeni makinenin kalbinde, Kawasaki‘nin hem mevcut Z650 hem de Ninja 650 modellerinde kullanılan 649 cm3 su soğutmalı, paralel ikiz motorun güncellenmiş bir versiyonu bulunuyor. Dayanıklılık ve performans konusunda haklı bir üne sahip olan yardımcı ve kaydırmalı debriyaj donanımlı motor ünitesi, zorlu Isle of Man TT yarışlarında başarıya koşan makinelerin de temelini oluşturdu. Düşük ve orta devir tepkisi ve ayrıca karakteristik canlandırıcı yüksek devir performansı için Z650RS durumunda ayarlanan motor, 68 PS (50.2 kW) olarak derecelendirilmiştir ve ayrıca Kawasaki bayilerinden bir A2 oluşturan 35kw güç kapatma kiti ile temin edilebilecektir.

Şasi açısından, çerçeve, güven verici kullanım yeteneklerine yardımcı olmak için hem hafiflik hem de çevik tepki sağlayan boru şeklinde kafes tipi bir yapıdır. Dar dönüş şekli aynı zamanda sürücülerin dururken zemine kolayca basmalarına ve hareket halindeyken motosiklete aynı kolaylıkla manevra yapmalarına olanak tanır. Avrupa modellerinde koltuk yüksekliği 820 mm, alçak koltuk aksesuar seçeneği ise 800 mm olacak. 

Süspansiyona odaklanan ön görevler, Kawasaki‘nin ön yük için ayarlanabilen bir şok üzerinde hareket eden yüksek dereceli yatay bağlantılı arka süspansiyonu ile ø41mm geleneksel çatallar tarafından üstlenilir. Frenleme, Kawasaki’nin geleneksel petal tarzı rotorları yerine retro tarzı 300 mm yuvarlak disk rotorları üzerinde hareket eden çift ikiz pistonlu ön kaliperleri, arkada ise tamamı Bosch gelişmiş ABS tarafından desteklenen 200 mm’lik bir rotor üzerinde tek pistonlu bir fren hareket eder.

Z650-B1’in sayısız hatırasını çağrıştıran boya ve ince çizgiler, önceki makinenin yeşil versiyonunun aslına sadık bir kopyasıyken, koltuğun arkasındaki ikonik “ördek kuyruğu” kaporta ve aslına uygun olarak hazırlanmış yan paneller de 1977 model makineye saygıda bulunuyor. Koltuk ve dikiş deseni bile Kawasaki stilistlerinin tanıdık titiz ve titiz bir detay dikkatini ortaya koyuyor. 

Yuvarlak, LED far yolu aydınlatırken, ikili analog tarzdaki “topçu mermisi” şeklindeki göstergeler, sürücü bilgisi için dijital bir merkez paneli içerir. Altın çok kollu tip jantların benimsenmesi gerçekten gerekli iken, bir dizi Kawasaki Orijinal Aksesuar ile daha fazla süsleme mümkündür. Şüphesiz yeni Z650RS, 2022’nin “Geri Dönüşüm” yılı olmasını sağlayacaktır.

2022 Z650RS – Üç Renk ve Üç Farklı Stil
* Metalik Kıvılcım Siyahı – 7.549 £
* Şeker Zümrüt Yeşili – 7.699 £ * Metalik Ay Tozu
Gri / Abanoz – 7.699 £ 2021 KASIM 2021’DEN itibaren

 

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir