2022 Honda X-ADV 350 Teknik Özellikler

Model güncellemeleri : Çığır açan Honda X-ADV – ağırlığı azaltırken daha fazla güç enjekte eden 21YM için kapsamlı bir güncellemeden sonra, 22YM için üç yeni çağdaş renk seçeneği alıyor. Spesifikasyon, Throttle By Wire yönetimi, 4 varsayılan sürüş modu, 3 seviyeli Honda Seçilebilir Tork Kontrolü içerir. 22L koltuk saklama bölmesinde bir USB şarj cihazı bulunurken bir torpido gözü daha fazla rahatlık sağlar. İkiz LED farlarda Gündüz Farları bulunur ve 5 inçlik TFT ekran, Honda Akıllı Telefon Sesli Kontrol Sistemi aracılığıyla akıllı telefon bağlantısına olanak tanır.

2022 Honda X-ADV 350 fiyat: 100,000 tl olabilir

İçindekiler:

1. Giriş

2 Modele genel bakış

3 Temel özellikler

4 Teknik özellikler

 

honda x-adv 350
honda x-adv 350

 

 

 1. Tanıtım

 

Motosiklet dünyasında yeni bir makine türü yaratmak için yeni bir düşünce tarzının ortaya çıkması sık rastlanan bir durum değildir. Ancak Honda, inovasyonda uzmanlaştı ve 16YM’de tamamen yeni bir konsept olan X-ADV’yi tanıttı.

 

Doğuşuna yol açan düşünce süreçleri? Ortalama macera tarzı motosikletin özelliklerini göz önünde bulundurun – her yere gidebileceğiniz zorlu çekicilik, mükemmel görüş sağlayan dik bir sürüş konumu ve olağanüstü çok yönlü kullanışlılık, çalışma veya oyun. Sonra tipik banliyöye bir göz atın; bir scooter veya motosiklet olabilir, ancak her iki durumda da yönetimi kolay, çevik ve rahatlık, verimlilik ve kullanışlı depolama alanı ile dolu olacaktır. Honda’nın ileri görüşlü mühendisleri ikisini bir araya getirdi ve özel bir şey oldu.

 

Yarattıkları makine, kentsel yayılmada gezinirken tamamen evde olan sağlam, şık bir SUV görüntüsüne sahipti. Ve büyük şehirde kolay yaşamı mümkün kılan tüm premium özelliklerle yüklüyken, aynı zamanda her sürüşü macera vaadiyle enjekte edecek görünüme, motor gücüne ve şasi yeteneğine de sahipti.

 

X-ADV, iki tekerlekli özgürlüğün özünü heyecan verici yeni bir formda yakaladı ve Avrupa çapında yeni bir şeye hevesli bir binici ordusunun dikkatini çekti ve gerçek bir satış başarısı olduğunu kanıtladı. Ayrıca, tecrübeli İtalyan yarışçı Renato Zocchi’nin ellerinde, hafifçe modifiye edilmiş bir versiyon olan off-road itibarını kanıtlayarak, zorlu 7.000 km’lik 2019 Cebelitarık Rallisi’nde 2. Sınıf zaferini kazandı.

 

Ve hala durmadı. 21YM’de Honda, X-ADV’nin motor performansını artırdı, ağırlığı azalttı, stili geliştirdi ve daha da fazla kullanışlılık ekledi. X-ADV’yi  süreçte daha da havalı ve daha çekici hale getiriyor.

 

 1. Modele Genel Bakış

 

EURO5 spesifik motor için 3kW daha fazla tepe gücü ve redline için ekstra 600rpm ile başlayan 21YM güncellemeleri kapsamlıydı. Birinci, ikinci ve üçüncü vitesler için daha kısa oranlar daha akıllı hızlanma sağlarken, daha uzun dördüncü, beşinci ve altıncı oranlar daha rahat, daha yüksek hızda seyir ve mükemmel yakıt ekonomisine izin verdi. Throttle By Wire (TBW), 4 varsayılan sürücü modu artı özel bir seçim getirdi. Çift Debriyajlı Şanzıman (DCT), sürüş modlarıyla bağlantılı Otomatik vites değiştirme programları kullandı.

 

Yeni bir çerçeve ve ayrıntı iyileştirmeleri, X-ADV’nin gövdesinde daha keskin, daha agresif bir kenarın yanı sıra 1 kg tasarruf sağladı. Çift LED farlar, CRF1100L Africa Twin tarafından kullanıldığı şekliyle Gündüz Farları (DRL) kazandı.

 

Yere daha kolay ulaşmak için koltuğun omuzları yeniden şekillendirildi. Yeniden tasarlanan koltuk altı saklama alanı hacim olarak büyüdü ve ayrıca bir USB şarj noktası barındırdı; park frenini sağ gidon üzerine yerleştirmek, kullanışlı yeni bir torpido gözü için yer açtı. Revize edilmiş bir TFT gösterge ekranı da Honda Akıllı Telefon Sesli Kontrol Sistemini içeriyordu.

 

22YM için X-ADV aşağıdaki renk seçenekleriyle sunulacak:

 

Mat Balistik Siyah Metalik **YENİ**

Mat İridyum Gri Metalik **YENİ**

Hasat Bej **YENİ**

İnci Derin Çamur Grisi

Grand Prix Kırmızı

 

 

 1. Ana Özellikler

 

3.1 Motor

 

 • Gaz Kelebeği Tel kontrolü; 69 Nm tork ile 43,1kW’lık tepe güç rakamı
 • 3,6l/100km yakıt verimliliği ile EURO5 uyumlu
 • 35kW A2 lisans versiyonu mevcut

 

X-ADV’nin sıvı soğutmalı, SOHC 8 valfli paralel çift silindirli motorunun tasarımı, düşük ila orta aralıkta güçlü performans sağlar. Nispeten uzun stroklu mimarisi ve özel olarak şekillendirilmiş yanma odaları, çok düşük devirlerden büyük miktarlarda zahmetsiz tork üretmek için yüksek atalet kütleli krank mili ile birleşir. İleri eğim, optimum denge için ağırlık merkezini aşağı indirir.

 

Azami güç 43.1kW @ 6.750rpm’de, maksimum tork 69Nm @ 4.750rpm olarak ayarlanmıştır. X-ADV, 30 km/s’den itibaren 20 m’yi 1,7 sn’de, 50 m’yi 3,2 sn’de kat ederken, 60 km/s’de torklu motor sadece 2,500 dev/dak’da dönüyor.

 

A2 ehliyeti sahipleri için, uygun zamanda bir Honda bayisi tarafından kolayca tam güçlü versiyona dönüştürülebilen 35kW’lık bir versiyon mevcuttur. Aynı şekilde, bir Honda bayisinin ECU’yu yeniden eşleştirerek tam güç versiyonunu 35kW ile sınırlamak da mümkündür.

 

İkiz dengeleyiciler, motorun düzensiz ateşleme sırası ve 270° fazlı krank mili tarafından sağlanan belirgin ‘zonklamayı’ etkilemeden daha yüksek devir ataletinden kaynaklanan titreşimi önler. Delik ve strok 77 x 80 mm olarak ayarlanmıştır. Mümkün olan yerlerde birden fazla iş yapmak için bileşenler yapılır: eksantrik mili su pompasını çalıştırırken, dengeleyici millerden biri yağ pompasını çalıştırır.

Parça sayısı bu şekilde minimumda tutularak motorun hafif, verimli ve güvenilir olması sağlanır.

 

X-ADV motoru yakıtı yudumluyor – ölçülen 27,8 km/l (WMTC modu) tüketimi ile 13,2 litrelik yakıt deposundan 366 km’lik potansiyel bir menzil sağlıyor. Ayrıca, 1 Ocak 2020’den itibaren EURO4’e kıyasla önemli ölçüde daha katı motor emisyon standartları getiren EURO5 düzenlemeleriyle de uyumludur. Bu gereksinimler, izin verilen karbon monoksit emisyonlarında önemli azalmaları, toplam hidrokarbon emisyonlarında %40’ın üzerinde bir azalmayı, daha güçlü tekleme algılamasını ve partikül madde limitinin getirilmesini içerir.

 

3.2 Motor Elektroniği

 

 • Throttle By Wire, 4 varsayılan sürüş modu ve ayrıca KULLANICI özelleştirmesi sunar
 • Honda Seçilebilir Tork Kontrolü, 3 müdahale seviyesine sahiptir

 

TBW’nin motor performansını ve karakterini yönetmesiyle, sürücünün tüm sürüş koşullarını kapsayan, aralarından seçim yapabileceği 4 mod vardır. Mod seçimi, sol taraftaki şalter tarafından yönetilir.

 

STANDARD, en güçlü ABS müdahalesi seviyesiyle motor gücü dağıtımı, motor freni ve HSTC müdahalesi arasında dengeli bir orta nokta sunar.

 

SPORT, düşük HSTC müdahalesi ve yüksek ABS ile daha agresif motor gücü dağıtımı ve motor freni sağlar.

 

RAIN, düşük motor gücü dağıtımı ve motor freni, yüksek HSTC ve ABS girişi iletir.

 

GRAVEL, düşük HSTC ve ABS ile yüksek güç ve motor freni kullanır.

 

KULLANICI, motor gücü dağıtımı ve motor freni arasında düşük/orta/yüksek ve HSTC için düşük/orta/yüksek/kapalı özel seçenekler sunar.

 

Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC), 3 seviye girdi ile arka tekerleğe iletilen torku yönetmek için TBW kullandığından gelişmiş kontrol sunar:

 

Seviye 1, örneğin çakıl veya kir üzerinde bazı arka tekerlek patinajları için minimum müdahaleye izin verir ve müdahale seviyesi önceki tasarıma göre azaltılır.

 

Seviye 2 varsayılan ayardır ve genel sürüş koşulları için güven veren çekiş sağlar.

 

Seviye 3, kaygan yollar için maksimum kontrol sağlar.

 

HSTC ayrıca KAPALI konuma getirilebilir.

 

3.3 Çift Debriyajlı Şanzıman (DCT

 

 • Farklı vites değiştirme programları sürüş modlarıyla bağlantılı
 • KULLANICI modu, yumuşaktan agresife 4 ayar seçeneği sunar

 

Honda’nın DCT teknolojisi onun 12 artık inci üretim yılı ve DCT donanımlı Honda iki tekerlekli 200.000’den fazla birimleri Avrupa’da satıldı. Yukarı veya aşağı tutarlı, kesintisiz vites değişiklikleri sağlar ve çok hızlı bir şekilde kullanımda ikinci doğa haline gelir. Start-up ve 1: Bunlardan biri iki kavramalar kullanır st , 3 rd  ve 5 th 2 gibi diğer nd , 4 inci  ve 6 inci , kompakt paketleme için diğer içinde bulunan her kavrama için ana mil ile.

 

Her debriyaj, kendi elektro-hidrolik devresi tarafından bağımsız olarak kontrol edilir. Bir vites değişimi meydana geldiğinde, sistem o anda kullanılmayan debriyajı kullanarak hedef vitesi önceden seçer. Birinci kavrama daha sonra elektronik olarak devreden çıkar ve aynı anda ikinci kavrama devreye girer.

 

Sonuç, tutarlı, hızlı ve kusursuz bir vites değişimidir. Ayrıca, çift debriyaj, arka tekerleğe giden tahrikte minimum kesinti ile bir vitesten diğerine tahriki aktardığından, vites değiştirme şoku ve makinenin yalpalaması en aza indirilir ve bu da değişimin doğrudan ve yumuşak olmasını sağlar. Ekstra avantajlar arasında dayanıklılık (dişliler bir vitesi kaçırmaktan zarar görmeyeceğinden) durma imkansızlığı, düşük stresli kentsel sürüş ve daha az sürücü yorgunluğu sayılabilir.

 

DCT sistemi iki farklı sürüş yaklaşımı sunar – bir vites değiştirmenin ne zaman yapılması gerektiğine karar vermek için sürekli olarak araç hızını, seçilen vitesi ve motor devrini okuyan önceden programlanmış vites modelleri ile Otomatik ayarlar ve kürek kullanılarak vites değişimi için Manuel Şanzıman ayarı. sol gidondaki vites değiştirme stili tetikleyicileri.

 

TBW kontrolü sayesinde 5 Otomatik vites değiştirme programı mevcuttur. Seviye 1, nispeten daha düşük devirde çalışan vites büyütme ve vites küçültme ile en rahat olanıdır; RAIN sürüş modu ile bağlantılıdır. Seviye 4, diğer uçta, daha yüksek devirde vites yükseltir ve ayrıca daha fazla motor freni etkisi için daha erken vites küçültür; SPORT modu ile bağlantılıdır. Seviye 2, STANDART sürüş modu ile bağlantılıdır ve Seviye 3, STANDART ve SPORT arasında yer alır.

 

GRAVEL sürüş modu için X-ADV, nispeten sportif ‘G’ vites değiştirme düzenini kullanır; bu, debriyajlar tamamen açık veya kapalı bir gaz kelebeğinden çalıştığı için azaltılmış bir “kayma” seviyesinin ek işlevselliğine sahiptir – sürücüye arka tekerlekte çekiş için daha doğrudan bir his ve kontrollü yoldan kayma gerçekleştirme yeteneği vermek için. Bu işlevsellik daha önce ayrı G Anahtarı tarafından etkinleştirilirken, şimdi DCT’nin yeni ‘G’ vites düzenine entegre edilmiştir.

 

KULLANICI modu işlevi, sürücünün güç dağıtımı, motor freni, ABS ve HSTC gibi diğer parametrelerin tercih edilen permütasyonlarıyla DCT vites değiştirme modellerinden herhangi birini seçmesine olanak tanır.

 

3.4 Stil ve Ekipman

 

 • Keskin, ince ve agresif SUV stili 
 • Honda Akıllı Telefon Sesli Kontrol Sistemi, 5 inçlik TFT ekran aracılığıyla akıllı telefon bağlantısı sunar
 • İkiz LED farlar, Gündüz Farlarını içerir
 • 22 L’lik geniş depolama alanı, bir torpido gözü içerir ve bir USB şarj cihazını barındırır

 

X-ADV’nin orijinal olarak Honda’nın İtalya’daki Ar-Ge ekibi tarafından tasarlanan ve geliştirilen benzersiz baş döndürücü tasarımı 2021’de daha ince ve daha keskin hale geldi. Siluet hala kasıtlı olarak dik, ancak her gövde paneli daha güçlü bir amaç yaratmak için bilenmiş.

 

Çift LED farlar, ortam ışığının yoğunluğunu otomatik olarak ayarlayan ve güvenliği artıran parlak, oldukça görünür bir ışık veren Gündüz Farlarına (DRL) sahiptir. Tüm aydınlatma LED’dir.

 

Ergonomi açısından, 820 mm koltuk yüksekliği (yerden kolay erişim için şekillendirilmiştir) ve 910 mm’ye ayarlanmış geniş gidon, yüksek bir görüş noktası sağlayarak harika bir görüş sağlar. X-ADV’nin ekranı, işe gidip gelirken veya gezinti yaparken, hava akışını en üst düzeye çıkarmak veya en aza indirmek için düşükten yükseğe 5 konum aracılığıyla alet kullanmadan ayarlanır. Toplam yükseklik farkı 139 mm’dir ve en yüksek ve en düşük noktalar arasında 11° eğim vardır.

 

X-ADV’nin sürücü arayüzüne entegre edilmiş ve 5 inçlik TFT ekrandan görüntülenen Honda Akıllı Telefon Sesli Kontrol Sistemi, sürücüyü hareket halindeyken akıllı telefonuna bağlar ve telefon görüşmeleri, e-posta, müzik ve navigasyonun sesle yönetimine olanak tanır. Kaska takılan bir kulaklık gereklidir ve akıllı telefon, Bluetooth aracılığıyla ön panele bağlanır; Sistemin yönetimi sol şalt üzerinde bulunan butonlar ile de mümkündür.

 

Sert plastik el korumaları rüzgarı ve yağmuru saptırırken, arazide el ve kollar için taşlara karşı koruma sağlar. Bilyeli dövülmüş 2,5 mm kalınlığında alüminyum bash plakası, alt tarafı korur.

 

Koltuk altı 22L bagaj alanı, tam yüz kaskı barındırır ve dokulu yüzeyi parlama olmadan eşit aydınlatma sağlayan entegre bir LED ile aydınlatılır. Bölmenin arkasında bir USB şarj soketi bulunur. Eğim sensörlü bir orta sehpa standart olarak takılır ve X-ADV’nin devrilme korkusu olmadan eğimli bir yere park edilmesini sağlar.

 

Daha fazla rahatlık için X-ADV, sürücünün cebinde bulunan ve ateşleme, yakıt kapağı ve koltuk için bir anahtar kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran bir Akıllı Anahtar kullanır. Akıllı Anahtar ile, düğme tipi ana düğmeye bir kez basılması onu çalıştırır ve sürücüye kontak/direksiyon kilidinin ve iki basmalı anahtar aracılığıyla yakıt kapağı ve koltuğun kontrolünü vererek dönüşe olanak tanır. Ayrıca, uzaktan kolay tanımlama için göstergelerin yanıp sönmesini sağlayan ve isteğe bağlı Smart Top Box’ı kilitleyen ve kilidini açan bir ‘cevaplama’ işlevi vardır. Ana şalterdeki bir kavrama mekanizması, gidon kilidinin zorla açılmasını durdurur.

 

X-ADV’nin arka göstergeleri ayrıca kendi kendini iptal eden Acil Durdurma Sinyali (ESS) işlevine sahiptir. Her  iki fren çalışırken de minimum 53 km/s hızda 6,0 m/sn 2 negatif hızlanma algılanırsa, dörtlü flaşörler diğer yol kullanıcılarını ani bir duruşta uyarmak için yanıp söner. Aynı hızda, ABS minimum 2.5 m/s’lik bir negatif ivmeye etkinleştirilirse eşik azaltılır 2 .

 

Göstergeler ayrıca otomatik olarak iptal edilir. Basit bir zamanlayıcı kullanmak yerine, sistem ön ve arka tekerlek hız farkını karşılaştırır ve duruma göre göstergenin ne zaman iptal edileceğini hesaplar.

 

3.5 Şasi

 

 • Hafif boru şeklindeki çelik elmas çerçeve 
 • 41 mm kartuş tarzı USD çatal ve Pro-Link salınım kolu 
 • Radyal montajlı dört pistonlu ön fren kaliperleri, 296 mm diskler ve ABS
 • 120/70 R17 ve 160/60 R15 ön ve arka lastikler

 

X-ADV, 21YM için 1 kg ağırlıktan tasarruf sağlayan ve eşya bölmesi için daha fazla kullanışlı alan sağlayan yeni bir boru şeklindeki çelik elmas çerçeve kazandı.

 

Tırmık ve iz, 1590 mm dingil mesafesi ile 27°/104 mm olarak ayarlanmıştır. 39° direksiyon açısı (ve 2,8 m’lik dönüş yarıçapı), X-ADV’yi dar trafikte manevra kabiliyeti sağlar. Önden 153,5 mm ve arkadan 150 mm uzun mesafeli süspansiyon, 165 mm yerden yükseklikle eşleştirilmiştir. Toplam ıslak ağırlık 236 kg’dır.

 

Engebeli arazinin üstesinden gelmek için 41 mm kartuş tipi USD çatal, yay ön yükü ve geri tepme sönümleme için ayarlanır. Yay ön yükü ayarlanabilen arka şok, tek borulu bir bölünmüş basınç tasarımıdır ve işlenmiş içi boş bir traversten ve U-şekilli (enine kesitte) kollardan yapılmış alüminyum salıncak kolunu Pro-Link aracılığıyla çalıştırır.

 

17 inçlik ön tekerlek ve 15 inçlik arka kısım, paslanmaz çelikten paslanmaya dayanıklı parmaklıklar kullanır ve X-ADV’nin engebeli araziyi rahatça emmesine katkıda bulunur. Blok desenli lastikler sürüş kalitesine katkıda bulunur ve L şekilli valf gövdeleri hava basıncını kontrol etmeyi kolaylaştırır. Lastikler ön ve arka 120/70 R17 ve 160/60 R15 ebatlarındadır.

 

Çift radyal montajlı karşıt dört pistonlu kaliperler 296 mm diskleri kavrar ve ABS ile çalışır.

 

 

 1. Aksesuarlar

 

Yeni X-ADV için eksiksiz bir Honda Orijinal Aksesuarları yelpazesi mevcuttur ve şunları içerir:

 

Arka taşıyıcı

Akıllı Üst Kutu

Alüminyum/renk uyumlu uç seçeneği ile 38L/50L üst kutu

Pannier kalır

Panniers – sağ 26L, sol 33L – alüminyum/renk uyumlu uç seçeneği ile

konsol çantası

Knuckle guard genişleticiler

Yan koruyucu çubuklar

Sis farları

Isıtmalı kulplar

 

 

 1. Teknik özellikler

 

MOTOR  
Tip Sıvı soğutmalı 4 zamanlı 8 valfli, SOHC paralel 2 silindirli. EURO5 uyumlu.
Yer değiştirme 745cc
Delik ve Strok 77mm x 80mm
Sıkıştırma oranı 10.7 : 1
Maks. Güç çıkışı 43,1kW @ 6.750rpm
Maks. tork 69Nm @ 4.750rpm
Yağ kapasitesi 4.0L
YAKIT SİSTEMİ  
karbürasyon PGM-FI elektronik yakıt enjeksiyonu
Yakıt Deposu Kapasitesi 13,2 litre
Yakıt tüketimi 3.6L/100km
ELEKTRİK SİSTEMİ  
marş Elektrik
Pil Kapasitesi 12V/11AH
SÜRÜCÜ TREN  
Debriyaj Tipi Islak çok plakalı hidrolik 2 debriyaj
İletim Türü 6 ileri Çift Debriyajlı Şanzıman
Son sürüş Zincir
ÇERÇEVE  
Tip Elmas; Çelik boru
ŞASİ  
Boyutlar (L´W´H) 2215 mm x 940 mm x 1370 mm
Dingil açıklığı 1590mm
Tekerlek Açısı 27°
İz 104mm
Koltuk yüksekliği 820mm
Yerden yükseklik 165 mm
Boş Ağırlık 236kg
SÜSPANSİYON  
Tip Ön 41 mm USD,153,5 mm çatal stroku (137 mm aks hareketi)
Tip Arka Monoshock damper, Pro-Link salınım kolu, 150 mm aks hareketi (53 mm yastık stroku)
TEKERLEKLER  
Tip Ön ispitli tekerlek
Tip Arka ispitli tekerlek
Jant Boyutu Ön 17M/C x MT3.50
Jant Boyutu Arka 15M/C x MT4,50
Lastikler Ön 120/70-R17M/C
Lastikler Arka 160/60-R15M/C
FRENLER  
ABS Sistem Tipi 2 kanal
Tip Ön 4 pistonlu kaliperli 296 mm çift disk
Tip Arka Tek pistonlu kaliperli 240 mm tek disk
ELEKTRİK  
enstrümanlar 5 inç renkli TFT Metre
Güvenlik sistemi Akıllı anahtar sistemi
Far LED DRL
Stop lambası LED

 

Yorum Ekle

1 Yorum

[…] 2022 Honda X-ADV 350 […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok