2021’in En Yüksek Puanlı Dizileri

best-of-netflix 2021

2021’son günlerinde bu yılın en yüksek puanları alan dizilerine gözattık?

Hâlâ izlemediklerinizi kenara not olarak ekleyin? Adından sıkça söz ettiren yapımların yer aldığı 15 dizilik listeyi sizlerle paylaşıyoruz!

15. Clickbait
15 clickbait
Kaçırılan aile babası Nick Brewer kendini uğursuz bir internet yayınının ortasında bulur. Yakınları ise bunu kimin, neden yaptığını öğrenmek için zamanla yarışır.

14. Behind Her Eyes
Behind Her Eyes
Bekâr bir anne, psikiyatrist patronuyla ilişki yaşarken onun gizemli karısıyla da gizlice arkadaşlık kurunca kendini sapkın zihin oyunlarının içinde bulur.

13. The Falcon and the Winter Soldier

Endgame sonrasında bayrağı Captain Amerika’dan devralan bir kişi var. Bayrağı artık gururla taşıyacağını söyleyen Falcon ve Cap’ın dostu olan Bucky Barnes, nam-ı değer Winter Soldier’ın, Thanos’un bütün evrendeki canlıların yarısını yok ettiği Infinity War ile Iron Man’in canı pahasına bu durumu geri çevirdiği Endgame arasındaki dönemi ifade etmek için kullanılan Blip dönemi sonrasındaki maceralarını anlatıyor.
Avenger serisinin ya da Marvel dünyasının tamamının bir hayranıysanız bu mini diziyi izlemeniz şart. Dizi severler tarafından merakla beklenen aksiyon dolu dizi beklentileri en iyi şekilde karşılamış durumda. Yalnızca birkaç bölüm olduğuna üzüleceğiniz harika bir diziye başlamak istiyorsanız The Falcon and the Winter Soldier tam size göre

12. Foundation

12 Foundation
12 Foundation

Foundation; insanların Samanyolu boyunca farklı gezegenlere yayıldığı bir gelecekte geçiyor. Hikâyenin merkezinde ise matematiksel verileri kullanarak geleceği görme yeteneğine sahip bir tarihçi ve matematikçi olan Hari Seldon yer alıyor. Galaksinin dört bir köşesine saçılmış insanları bir arada tutan Galaktik İmparatorluk’un çökmek üzere olduğunu gören Seldon, insanlığın bilgisini ve tarihini yok olmaktan kurtarmak için zorlu bir yolculuğa atılıyor.

11. Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

11 Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer
11 Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Bir seri katil, yaşlı genç, kadın erkek demeden, farklı ırklardan, sosyo-ekonomik sınıflardan olan birçok insanı öldürür. Dedektifler, Kaliforniya’da yaşamı durma noktasına getiren bu olayın sorumlusunu yakalamak için zamana karşı yarışır. Saldırıya uğrayanlarla yapılan röportajlara, arşiv görüntülerine yer verilen belgeselde, bir seri katilin yakalanıp, adalete teslim edilme süreci gözler önüne seriliyor.

10. Lupin

10 Lupin
10 Lupin

Assane Diop’un hayatı, işlemediği bir suçla itham edilen babasının ölmesiyle altüst olur. Aradan geçen yılların ardından Assane Diop, babasının intikamını almaya karar verir ve bunu yapmak için de kahramanı Arsène Lupin’den ilham alır.

9. The Serpent

9 The Serpent
9 The Serpent

BBC yapımı The Serpent 1970’lerde Asya kıtası boyunca genç kadın gezginleri avlayıp öldürmekle suçlanan Charles Sobhraj’ın hikayesini anlatıyor. 1975 ve 1976’da Hindistan, Tayland ve Nepal’in ‘Hippi Yolu’nda genç batılı gezginlerin faili meçhul cinayetlerinin baş zanlısı olan Sobhraj, üç farklı kıtada tutuklama emri ile Interpol’ün en çok aranan adamlarından biri olmuştu.

8. The Chestnut Man

8 The Chestnut Man
8 The Chestnut Man

İki dedektif korkunç bir cinayet mahallinde bulunan kestaneden yapılmış heykelcikten yola çıkarak bir politikacının kayıp çocuğuyla bağlantılı bir katilin peşine düşer.

7. Shadow and Bone

7 Shadow and Bone
7 Shadow and Bone

Dizi, hiçbir şeyin gözle görünmediği, savaşın paramparça olduğu bir dünyada olağanüstü büyülü bir gücü açığa çıkaran genç bir askerin etrafında dönüyor. Hayatta kalabilmek için karmaşık bir aldatma ağında gezinmesi gerekir. Dizi eleştirmenler ve izleyicilerden son derece olumlu tepkiler aldı ve ilgi çekici oyunculuğu ve kurduğu sürükleyici dünyası için özel övgü aldı.

6. Superman & Lois

6 Superman & Lois
6 Superman & Lois

Clark Kent ve Lois Lane sadece meslektaş değil aynı zamanda evli bir çifttir. Çalışan ebeveyn olmanın tüm stres ve baskısı ile boğuşan Clark ve Louis, çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmeye çalışır. Çocukları için daha basit bir yaşam kurmak isteyen çift bu yüzden Smallville’e geri döner.

5. Sweet Tooth

Sweet Tooth
Sweet Tooth

Sweet Tooth, izleyiciyi on yıl önce yaşanan Büyük Çöküş’ün dünyanın altını üstüne getirdiği ve gizemli bir şekilde melezlerin ortaya çıkmasına yol açtığı; bebeklerin yarı insan, yarı hayvan olarak doğduğu bir dünyaya davet ediyor.
Gözlerden uzaktaki orman evinde güvenli bir şekilde on yıl yaşayan Gus adlı melez bir geyik-çocuk, beklenmedik şekilde Jepperd adlı yalnız bir gezginle arkadaşlık kurar. Bu ikili, Amerika’dan geriye kalan topraklarda olağanüstü bir maceraya çıkarak Gus’ın kökeni, Jepperd’ın geçmişi ve yuva denen şeyin gerçek anlamı hakkındaki sorulara yanıt arar. Gus kısa süre içinde ormanın dışındaki yemyeşil ve tehlikeli dünyanın hayal dahi edemeyeceği kadar karmaşık olduğunu öğrenir.

4. Star Wars: The Bad Batch

4 Star Wars: The Bad Batch
4 Star Wars: The Bad Batch

Eşsiz klon takımı “The Bad Batch”, kendilerini muhteşem askerler ve yenilmesi zor bir ekip haline getiren özel yeteneklere sahiptir. Kardeşlerinden genetik olarak farklı özelliklere sahip olan ekip, uzun süren Klon Savaşı sonrasında aktif kalmak ve hayatlarında yeni hedefler bulmak için savaşır.

3. Hawkeye

Hawkeye
Hawkeye

Eski intikamcı Clint Barton’ın görünüşte basit bir görevi var: Noel için ailesinin yanına dönmek. Mümkün mü? Belki de bir süper kahraman olma hayalleri kuran 22 yaşındaki okçu Kate Bishop’ın yardımıyla. Barton’ın geçmişinden gelen bir varlık raydan çıkarmakla tehdit ettiğinde, ikisi birlikte çalışmak zorunda kalır

2. Resident Alien

Resident Alien
Resident Alien

Uzaylının dünyaya inmesinin ardından yaşadıkları anlatılıyor. Harry, özel bir görevi yerine getirmek için zorunlu olarak dünyaya gönderilmiştir. Dünyaya zorunlu iniş yapmasının ardından Colorado’da küçük bir kasabaya yerleşir. Burada doktor kimliğine büründükten sonra görevini yerine getirmeye çalışırken ikileme düşer. Aklında cevaplanması gereken zor bir soru vardır; insanlar kurtarılmaya değer mi?

1. Arcane: League of Legends

Arcane: League of Legends
Arcane: League of Legends

Ütopik bir bölgede baskı gören bir yeraltı şehri olan Zaun’da geçen Arcane, efsanevi iki League of Legends şampiyonunun hikayesini ve onların birbirinden ayrılmasına neden olan gücün hikayesini konu ediyor.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok