satılık motosikletler

2021’de Göreceğimiz Elektrikli Motosikletler

eletrikli-motorlar

2021’de Göreceğimiz Elektrikli Motosikletler.

Evet tam tahmin ettiğiniz gibi 2021’de büyük sürprizler bizi bekliyor. Elektrikli motoların satışında büyük patlama bekleniyor. Büyük firmalar büyük atılımlarını 2020 yılında yapıtılar. 2021’e hızlı bir başlangıç yapıyorlar. Motosiklet expo 2021 fuarı olursa görürüyüz bilmiyorum fakat covid-19 yüzünden fuar sahipleri fuarın olmayacağına dair söylentilere karşılık vermediler. Eğer olursa tüm elektrikli motosiklet modelleri ortalığı yıkıp geçecek. Ama bize yaramaz dediğinizi duyuyorum, hala karbüratör severler, enjeksiyonlu modellere alışmış olanlarımız var ve bu elektrikli piyasasına yan gözle bakıp, dudak büküyorlar.

Hero eMaestro:

Beklenen fiyat: 10.800 tl + kdv, ötv, vergileri ekleyin – bizdeki fiyat 25.000 tl olacaktır

Beklenen lansman: 2021 şubat, mart gibi olabilir

Hero eMaestro
Hero eMaestro

Gövdesi benzinli kuzeni Maestro Edge’den geliyor. Bununla birlikte, LED far, tamamen dijital gösterge paneli ve kahverengi parlak jantlar, süspansiyon ve güç aktarma organı gibi modern unsurlar, onu normal ICE versiyonundan farklı kılmak için eklenmiş. Bu elektrikli scooter, 2021 yılının başlarında piyasaya sürülecek.

Honda PCX Electric:

Beklenen fiyat: 14.800 tl + vergiler, kdv, ötv filan ile 30.000bn tl’den aşağıya gelmez

Beklenen lansman: Eylül 2021 gibi olabilir

Honda PCX Electric
Honda PCX Electric

Honda, PCX Elektrikli scooter‘ı 2021’in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürecek. Japon motosiklet üreticisi, scooter’ı Hindistan’daki 2018 Auto Expo’da çoktan sergilemişti. Değiştirilebilir pil paketinin Hindistan’a özgü bir pil ile değiştirilebileceği ve uygun bir fiyata makul bir menzil sunabileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, gelecek olan Honda PCX Electric, Ather 450X’e karşı çıkmış bir model olacak. Daha detaylı bilgi geldikçe ekleyeceğiz.

TVS Creon:

Beklenen fiyat: 14.000 tl ama yaklaşık bizde ise 28.000 tl civarında olabilir

Beklenen lansman: Eylül, Ekim 2021

TVS Creon
TVS Creon

TVS, 2018 Auto Expo’da elektrikli bir scooter da tanıtmıştı. TVS Creon olarak adlandırılan ve markanın performans odaklı, modern bir elektrikli scooter’ın ilk çıkışıydı. Elektrikli scooter’ın üretim versiyonunun da Honda PCX electric ile yaklaşık aynı zamanda gelmesi bekleniyor. Yani bir rakip olarak düşünebilirsiniz.

TVS Creon Concept, son derece bilimkurgu esintili görünse de, piyasa varyantının gerçeklikle daha fazla ilişkili görüneceğini düşünebilirsiniz. Sportif scooter olmak, tam şarjla belki 80-90km kadar menzil sunacaktır. Menzil kaygısını bir şekilde çözmesi gereken hızlı şarj özellikleriyle veya değiştirilebilir pillerle gelebilir. 

Suzuki Burgman Elektrik:

Beklenen fiyat: 12.000 tl gibi uygun fiyatlı ama bizde 25.000 tl kadar olabilir

Beklenen lansman: Şubat ve mart 2021

Suzuki, özellikle Hindistan için elektrikli iki tekerlekli bir araç üzerinde çalıştığını daha önce açıklamıştı. Üstyapı 125cc maxi tarzı scooter ile aynıdır ancak güç aktarım mekanizması tamamen elektrikli.

Güç rakamları veya menzil açısından pek bir şey bilinmiyor, ancak scooter’ın 110cc benzinli bir scooter’a eşdeğer performans sunmasını bekliyoruz. Değiştirilebilir pillerin sunulduğunu da görebiliriz.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] Çok renkli uyarılı dijital gösterge […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir