2020 Honda Rebel 500

2020 yılı için, Rebel revize edilmiş koltuk ve süspansiyon ayarları ve ayrıca bir vites konum göstergesi sayesinde daha fazla konfor ve pratiklik kazanıyor. Hem far hem de arka lamba yeni ve yeni LED göstergelerin eklenmesi tüm ışıkların artık LED olduğu anlamına geliyor.

2020 Honda Rebel 500‘de Egzoz sistemine yapılan iyileştirmeler, yeni bir egzoz sensörü dahil, tamamen Euro5 ile uyumlu olmasını sağlamış.

Ekipman ve Stil
 • Tüm aydınlatmalar şimdi göstergeler dahil olmak üzere LED.
 • Yeni Mat Mavi Metalik renk
 • Yeni vites konumu göstergesi.
 • Beyaz aydınlatmalı negatif LCD ekran.
 • İkonik, yerfıstığı şeklindeki yakıt deposu, agresif şekilde tasarlanmış ön uç ve geniş çaplı tekerlekler

11.2L yakıt deposu ve düşük seleli ‘bobber’ silueti, sürücüyü makineye sıkıca oturtuyor.

Tüm ışıklar şimdi LED ve hareketli yuvarlak far, 175 mm çapında kompakt bir mercek ve döküm alüminyum montaj özelliğine sahiptir.

Yeni ultra-ince oval arka lamba ve plaka lambası, Rebel’in alçak duruşuna uymuş; Yeni mini dairesel LED göstergeleri, ön göstergelerde yer alan dairesel konum ışığıyla birlikte 55mm çapındadır.

Motor / Aktarma Organı
 • 471cc, güçlü, alt uç torklu ve pürüzsüz, doğrusal güç iletimli sekiz valfli, sıvı soğutmalı paralel ikiz motor.
 • Silindir kafası, silindir rocker kolları kullanır; şim tipi valf ayarı, düşük valf yayı yükü ve azaltılmış sürtünme için hafif olmalarını sağlar.
 • Toza karşı artan koruması sayesinde sürtünmeyi azaltmak için pimlerinin yüzeyi Vanadyum ile muamele edilmiş olan sessiz (SV Zinciri) kam zinciri. Giriş vanası çapı, 26,5 mm’dir ve 21,5 mm’lik egzoz vanası çapıdır.
 • Piston eteğinin üzerindeki çizgilerin eklenmesiyle azaltılmış sürtünme (yüzey alanını artıran, daha iyi yağlama için yağın akabileceği boşlukları ortaya çıkaran bir yüzey). İzonit nitratlama işleminden sonra kullanılan bir AB 1 tuz banyosu işlemi koruyucu bir oksidasyon zarı oluşturur.
 • Krank mili pimleri 180 ° ‘de fazlanmıştır ve bisikletin ağırlık merkezine yakın olan silindirlerin arkasına bir birincil çift dengeleyici oturur. Birincil ve dengeleyici dişliler, makas dişlileri kullanarak gürültüyü azaltır. Krank karşı ağırlığı, çift denge için özel olarak şekillendirilmiştir ve hafif ağırlığı, düşük ataletli olarak motorun serbestçe dönmesini sağlar.
 • Asi 500 krank gövdeleri, santrifüjlü ince duvarlı manşonlar kullanır. Dahili tasarımları, 180 ° aşamalı bir ateşleme sırasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek “pompalama” kayıplarını azaltır. Derin bir yağ karteri 3.2 litre tutar.
 • Altı vitesli şanzıman sorunsuz vites değişimi sağlamak için tasarlanmıştır.
 • Sert, minimalist bir görünüm için karartılmış mekanik bileşenler.
 • Özel olarak tasarlanmış susturucu iyi görünüyor ve titreşimli bir egzoz notu yayar.

Rebel’in 471cc 8 valfli, sıvı soğutmalı paralel ikiz silindirli motoru sportif CBR500R’den alıntı. Gezinti için, revize edilmiş PGM-FI yakıt enjeksiyon haritalaması ve farklı valf ve ateşleme zamanlamaları, karakterinin CBR’nin yüksek devir / dakika odaklı performansından tork-ağır alt uç çıktısına, genel olarak pürüzsüz ve doğrusal bir teslimatla kaydırıldığı anlamına gelir. rEV-aralık. 6.000 dev / dak’da 31.9 ft / lb torklu punchy maksimum tork, 45.9 @ 8.500 dev / dak’lık bir tepe beygir gücü derecesi ile birleşir.

Sessiz (SV Zinciri) bir kam zinciri, Vanadyum ile muamele edilmiş pimlerinin yüzeyine sahiptir ve sürtünmeyi azaltarak toza karşı koruma sağlar. Giriş valfi çapı, 21.5 mm olan egzoz valfi çapı ile 26.0 mm’dir.

Piston eteğine şeritlerin eklenmesiyle sürtünme azaltılır (yüzey alanını artıran, daha iyi yağlama için yağın akabileceği boşlukları ortaya çıkaran bir yüzey). İzonit nitratlama işleminden sonra kullanılan bir AB 1 tuz banyosu işlemi koruyucu bir oksidasyon zarı oluşturur.

Krank mili pimleri 180 ° ‘de fazlanmıştır ve silindirlerin arkasında, bisikletin ağırlık merkezine yakın bir birincil çift dengeleyici bulunur. Birincil ve dengeleyici dişliler, makas dişlileri kullanarak gürültüyü azaltır. Krank karşı ağırlığı, çift denge için özel olarak şekillendirilmiştir ve hafifliği, motorun serbest hareket etmesini sağlar, düşük atalet ile.

Karterler santrifüjlü ince duvarlı manşonlar kullanır. İç tasarımları, 180 ° aşamalı bir ateşleme sırası ile oluşabilecek ‘pompalama’ kayıplarını azaltır. Derin bir yağ karteri 3.2L tutar. Altı vitesli vites kutusunu yukarı veya aşağı kullanmak için kaygan, özellikle şehir çevresinde, zahmetsiz değişiklikler sunmak üzere tasarlanmıştır. 2020 için, yeni bir destek ve terlik kavraması, vites kolu çalışma yükünü% 30 oranında azaltırken, kaymayı daha da yumuşak hale getirir.

2-1 egzoz temizleyicileri, katalizörlerinde gazlar harcar, bu da onları ilk odasından ikinci rezonatör odasına hızlandırır. Yeni bir LAF sensörü ve 120 mm çapında ‘av tüfeği’ tarzı susturucudaki iyileştirmeler, İsyancı’nın Euro5’e uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Üretilen ses, tork aktarımına uyan ağır iş darbesi hissine sahiptir.

Şasi
 • Daha sıkı hareket için arka şok şimdi azot yüklü, yeniden şekillendirilmiş damper lastikleriyle birlikte.
 • Revize edilmiş çatal ve arka yay oranları.
 • Sürme pozisyonu rahat ve nötr, kollar hafifçe uzanmış ve ayaklar ortaya monte edilmiş mandallara doğru düşüyor.
 • Rebel’in alçak sarımlı görüntüsünü desteklemek için, çekici çelik boru çerçevesi motoru üç yerde tutar ve sürücünün dikişi etrafında mümkün olduğunca dar olacak şekilde tasarlanmıştır. İz, 28 ° tırmıkla 110 mm’ye ayarlanır.
 • 41mm çatal destekleri, sertlik, rahatlık ve stil için 230 mm genişlikte yerleştirilmiş ve alt bacaklar kararmış.
 • Çatal açısı 30 °, dingil mesafesi 58,7 inç dingil mesafesi ve oturma yüksekliği 27,2 inçtir, bu da dengeli ve nötr bir direksiyona neden olur.
 • Çerçeve gövdesi dar bir şekle sahiptir ve koltuğu damgalı metal arka çamurluktan ayıran yenilikçi bir arka halka içerir.
 • Dunlop lastikleri (ebat 130 / 90-16 ön, 150 / 80-16 arka) 16 inç alüminyum döküm jantlara monte edilmiştir.
 • Hem Rebel 500 hem de Rebel 300 standart ve ABS versiyonlarında mevcuttur.
 • İki aşamalı ön yükleme ayarlayıcıları olan, çift konvansiyonel, yana monteli ikili şoklara sahip, karartılmış 45mm boru şeklindeki dönüş kolu.
 • Kontak, yakıt deposunun sol tarafının altına yerleştirilmiştir.
 • Düşük sivri boru çelik çerçeve.

Subscribe
Bildir
8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Türkiye ye gelmek bilmeyen model hepsini geçtim almaya kalksak ne yapmamız gerekir. Bilgisi olan var mı?

çok güzel motor keşke gelse de alsak

2021’de geleceğini düşünüyorum. Honda 2021 senesinde Euro 5 standartlarında motorları getirecek. Rebel 500’de bunlardan biri. Mart 2021’de fuarda göreceğiz artık

İnşallah gelir , yelpazeyi genişletmesi gerekiyor . ilk alacaklardan biri benim

getirinde alalim yutubda izledim guzel makina

Başka Yazı Yok

8
0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap