2019 Aprilia RSV4 RR Factory 1000

2019 Aprilia RSV4 RR 1100 Factory motor hacmi, 78 ila 81 mm arasındaki delikli yeni pistonlar sayesinde sağlanır; 52,3 mm strok RSV4 RR’ye hala güç sağlayan 1000 V4 motora göre değişmeden kalır. 13.6: 1 sıkıştırma oranı da değişmedi. Islak karter yağlamasını iyileştirmek için daha yüksek akış kapasitesine sahip yeni bir yağ pompası vardır; Çift yağ jetinin kullanılması sayesinde piston sıcaklığı şimdi düşürülmüştür. Zamanlama sistemi optimize edilmiş giriş valfi zamanlamasına sahipken, birincil tahrik şimdi beşinci ve altıncı vites için daha uzun bir orana güveniyor.

Elektronik enjeksiyon sistemi şimdi akışkan-dinamik geçirgenliği arttırmak için daha aerodinamik profilli bir gaz kelebeği desteği kullanmaktadır. Magneti Marelli 7SM ECU, 13.600 rpm’de ayarlanmış sınırlayıcı yönetimi ile yeni bir özel haritaya sahip. Bu maksimum güç getirir, 217 HP, 13.200 rpm’de , çubuğun kategoride ayarlanması; maksimum tork ayrıca bu değişikliklerden yararlanır ve 1000 cc motora kıyasla % 10’dan fazla bir aralıkta net bir artış sağlar ve 11.000 rpm’de maksimum 122 Nm değerine ulaşır. Bu, RSV4 1100 Factory sadece pistteki düşük hızlardan bile hızlanmada daha etkili değil aynı zamanda yolda sürüş için daha heyecanlı kılan önemli bir değerdir. Son olarak, ancak en az değil, egzoz sistemi sadece manifoldların yerleşiminde değil, aynı zamanda bir önceki üniteden önemli ölçüde daha hafif olan standart donanım olarak sokak yasal titanyum Akrapovic terminalini de ekleyerek optimize edildi. Yeni Aprilia RSV4 1100 Factory, APRC elektronik kontrol paketinin yenilenmiş performansına uygun daha hassas kalibrasyondan da yararlanıyor.

Geniş Aksesuar Çeşitleri

Aprilia geniş bir aksesuar yelpazesi tasarlamış ve geliştirmiştir, böylece RSV4 RR ve RSV4 1100 Fabrikalarını kişiselleştirebilirsiniz. Performansı arttırmak, onları daha çekici veya daha rahat hale getirmek için yüksek kaliteli seçilmiş ürünler.

Kaymalı yarış egzozu: Akrapovic tarafından üretilen bu ürün titanyum susturucuya sahip ve cadde kullanımı için onaylanmış. Karbon geçmeli model ayrıca, yalnızca palet kullanımı için mevcuttur.

Komple yarış egzozu: Bu, Akrapovic tarafından yapılan başlıklarla komple bir egzoz sistemidir. susturucu karbon içindedir.

ECU: Yarış haritalarıyla programlanan kullanımı takip etmeye yarayan motor kontrol ünitesi. Orijinali dışındaki egzoz sistemleri monte edilmişse (komple veya sadece geçmeli terminal. Sokak yasal veya değil) Aprilia tarafından sağlanmazsa kullanılır.

Öhlins TTX amortisörü (RSV4 1100 Fabrikasında standarttır): TTX hattı Öhlins’in sunduğu en prestijli üründür (üstten ve alt ataşmanlar kütük alüminyumdur). Tüm şok emici işlevlerde tam ve hassas ayar sağlarlar. Telemetriyi kurmak için doğrusal sensörlerle donatılabilirler.

Öhlins direksiyon damperi (RSV4 1100 Fabrikasında standart): bu ürünün hidroliğinin ince ayarlanması en şiddetli hızlanma sırasında daima sağlam olan bir ön uç sağlar.

Öhlins NIX Fork: (RSV4 1100 Fabrikasında standart): pistte ve yolda üst raf performansı. Çok çeşitli hassas ön yükleme ve hidrolik geri tepme ve sıkıştırma ayarları.

Karbon bileşenleri : Karbon bileşenleri: kaportalar, çamurluklar ve topuk koruyucuları. Mat bitmiş karbon fiberden üretilmiştir. Sportif bir görünüm garanti eder ve genel ağırlığı azaltır.

Ön fren hava girişleri: Bunlar, uzun süreli stres durumlarında sıcaklıkları düşüren ve aynı frenleme performansını koruyarak ön fren sistemine kolayca monte edilir.

Ayna bujileri : Polietilenden yapılmış, bunlar bisiklet yolunda kullanılırken aynaların yerine uygulanır.

Plaka deliği kapağı : Lazerle kesilmiş alüminyumdan yapılmış, bu, bisikleti yolda kullanırken plaka braketi çıkarıldıktan sonra uygulanır.

Ters yarış vites kolu : bu, pistteki performansı iyileştirmek için vites değiştirme modunu tersine çeviren mekanik bir elemandır.

Dövme jantlar (RSV4 1100 Fabrikası’ndaki standart ekipman): dövme işlemiyle alüminyumdan yapılmışlardır, bunlar daha fazla taşıma için gerekli olan hafif ağırlıkta maksimum direnç sağlar.

Alüminyum yarış kolları: kütük alüminyumdan yapılmış, bisiklete daha agresif bir görünüm kazandırıyor ve fabrika bileşeninin ağırlığını azaltıyor.

Ayna tapaları : yüksek dirençli plastik malzemeden. Lazerle kazınmış logolarla. İz kullanımı için aynaların sökülmesine izin verin.

Gidon karşı ağırlıkları : kütük alüminyumdan yapılmış. Siyah naylon tapa ve lazerle kazınmış logolarla. Özel yapı sabitleme vidasını gizler.

Tank çantası: Bu çanta karbon görünümlü ekler ile teknik kumaştan yapılmış. Yağa, yakıta, UV ışınlarına karşı dayanıklılık ve yüksek hızlarda bile kararlılıktan ödün vermemek için test edilmiş ve onaylanmıştır.

Ayarlanabilir plaka braketi : lazer kesim çelikten imal edilmiştir. LED plaka lambasını içerir.

Motosiklet örtüsü : nefes alabilir Lycra’dan üretilen bu kapak, bisikletinizi tozdan korumak için tasarlanmıştır.

Aprilia MIA kiti : Bluetooth kontrol ünitesinden oluşan Aprilia V4 modellerine ve kurulum için gereken tüm kablolara adanmış multimedya platformu için kurulum kiti.

Motor tipi Aprilia boyuna 65 ° V-4 silindir, 4 zamanlı, sıvı soğutma sistemi, çift üstten eksantrik mili (DOHC), silindir başına dört valf
Delik ve inme 81 x 52,3 mm
Toplam motor kapasitesi 1.078cc (999,6 cc)
Sıkıştırma oranı 13.6: 1

 

Krank milinde maksimum güç 13.200 rpm’de 217 HP (159.6 kW)
Krank milinde maksimum tork 11.000 rpm’de 122 Nm
Yakıt sistemi Önden dinamik hava girişli hava kutusu. 4 Marelli 8 enjektörlü 48 mm gaz kelebeği gövdesi ve en yeni nesil Ride-By-Wire motor yönetimi.Sürücü tarafından hareket halindeyken seçilebilen üç farklı motor haritası seçimi: Parça, Spor, Yarış
ateşleme Motor kontrol sistemine entegre Magneti Marelli dijital elektronik ateşleme sistemi, silindir başına bir buji ve “stick-coil” tipi bobinler
starter Elektrik
Egzoz 4’e 2’ye 1 yerleşim düzeni, iki lambda probu, ECU kontrollü bypass valfli yanal tek susturucu ve entegre üç değerlikli katalitik konvertör (Euro 4)
Alternatör Nadir toprak mıknatıslı volanlı 450 W alternatör
Yağlama Yağ radyatörlü ve iki yağ pompalı ıslak karter yağlama sistemi (yağlama ve soğutma)
transmisyon 6 vitesli kaset tipi şanzıman1: 39/15 (2.600)

2: 33/16 (2.063)

3: 34/20 (1.700)

4: 31/21 (1,476)

5: 34/26 (1.307) [31/23 (1.348)]

6: 33/27 (1.222) [34/27 (1.259)]

Aprilia Quick Shift elektronik sistemli (AQS) vites kolu

Debriyaj Mekanik terlik sistemli çok plakalı ıslak kavrama
Birincil sürücü Düz kesme dişlileri ve entegre esnek bağlantı, tahrik oranı: 73/44 (1.659)
İkincil sürücü Zincir: Tahrik oranı: 41/16 (2.562)
Çekiş yönetimi Çekiş Kontrolü (ATC), Tekerlek Kontrolü (AWC), Başlatma Kontrolü (ALC), seyir kontrolü (ACC) ve hız sınırlayıcısını (APT) içeren APRC Sistemi (tümü bağımsız olarak konfigüre edilebilir ve devre dışı bırakılabilir)
çerçeve Preslenmiş ve dökme sac elemanlı alüminyum çift kirişli şasi Mevcut ayarlamalar:• mesnet pozisyonu ve tırmık

• motor yüksekliği

• dönüş kolu pimi yüksekliği

 

Öhlins ayarlanabilir direksiyon

Ön süspansiyon Öhlins NIX çatal  43 mm’lik destek ve TIN yüzey işlemi ile. Alüminyum radyal kaliper montaj braketi. Ayarlanabilir yay ön yükleme ve hidrolik sıkıştırma ve geri tepme sönümlemesi. 125 mm tekerlek hareketi
Arka süspansiyon Çift kanatlı alüminyum salıncak; karışık düşük kalınlıkta ve levha döküm teknolojisi.Öhlins TTX sırtı sırtı ile monoshock, tamamen ayarlanabilir: yay ön yükleme, dingil mesafesi ve hidrolik sıkıştırma ve geri tepme sönümlemesi. 120 mm tekerlek hareketi.
Frenler Ön taraf: Hafif paslanmaz çelik rotorlu, 6 iğneli alüminyum flanşlı, çift 330 mm çapında kayan paslanmaz çelik disk. Brembo Stylema [M50] 4 30 mm karşılıklı pistonlu monoblok radyal kaliperler. Sinterlenmiş pedler. Radyal pompa ve metal örgülü fren hortumu.Arka: 220 mm çapında disk; İki adet 32 ​​mm ayrı piston ile  Brembo kaliper. Sinterlenmiş pedler. Entegre tank ve metal örgülü hortumlu pompa

Bosch 9.1 MP ABS, viraj işlevine sahip, RLM (Arka Tekerlek Kaldırma Azaltma) ile donatılmış 3 haritaya ayarlanabilir.

 

Tekerlek jantları Dövülmüş alüminyum alaşımlı jantlar, tamamen işlenmiş, 5 ayrık kollu tasarım.Ön taraf: 3,5 ”X17”

Arka: 6 ”X17”

Lastikler Radyal tubeless.ön: 120/70 ZR 17

arka: 200/55 ZR 17 (alternatif: 190/50 ZR 17; 190/55 ZR 17)

boyutlar Dingil açıklığı: 1439 mmUzunluk: 2052 mm

Genişlik: 735 mm

Sele yüksekliği: 851 mm

Mesnet açısı: 24.5 °

Patika: 103,8 mm

Ağırlık: dolu bir yakıt deposuyla 199 kg boş ağırlık; kuru ağırlık: 177 kg

tüketim 6,50 litre / 100 km
CO2 emisyonları 155 g / km
Yakıt tankı kapasitesi 18,5 litre (4 litre rezerv dahil)

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol