2017 Honda CBR600RR | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
4 sene ago
764 Views

Agresif, ikiz hatlı farlar, minimalist kuyruk birimi ve merkez egzozu. Ancak CBR600RR’yi gerçekten özel kılan şey, bunun nasıl performans gösterdiğidir. Gaz kolunun kıvrılması ve motor ruhunuzla uyum içinde çığlık attığında, Dünyanın tüm sesleri çevrenizdeki rüzgarın fısıltıdan başka bir şey değilken, hızın sizi nasıl etkilediğinin farkına varacaksınız.

Ayrıca hızlı görünüyorsa, bunun nedeni hızlı olmasıdır!

599 cc, sıvı soğutmalı dört silindirli motor sadece redline rahat ulaşmakla kalmaz aynı zamanda esnektir, orta menzilli torku, yeniden planlanmış Çift Sıralı Yakıt Enjeksiyon sistemi (PGM-DSFI), daha keskin gaz kelebeği tepkisi ve hissi yarış verirken, IACV (Emme Hava Kontrol Valfı) şimdi tüm devirlerde çalışarak daha fazla hassasiyet ve kontrol sağlıyor. Sanki sağ eliniz doğrudan bu motora kablolanmış gibidir.

2003 yılında Honda CBR600RR, World Super Sports arenasına girdi ve anında oyunu değiştirdi.

Honda motosiklet modeli CBR 600RR 7 yıl Dünya Şampiyonası ve 9 Üretici Günü unvanını alarak 10 yıllık Süper Spor silahı seçildi. Öğrenmelerimizi pistten alıp üretim motosikletlerine uyguluyoruz ve 2013 CBR600RR’de pistte ne kadar teknoloji varsa yollara getirildi.

Yarış çizgileri

CBR600RR’nin aerodinamik paketi, Honda’nın MotoGP yarış makinelerinden türetilmiştir ve mevcut RC213V’ye açık benzerlikler içermektedir. Hatları, fabrika yarışı makinesinin tasarımını yansıtır. Sadece sürtünmeyi azaltmakla kalmaz aynı zamanda istikrarı geliştirir ve mükemmel bir rüzgar koruması sağlar.

Yeni CBR600RR’nin MotoGP Dünya Şampiyonu Marc Marquez’in Honda RC213V’ye karşı yükselebileceğini söylemeyeceğiz, fakat her Honda sportbike motorunda ve şasisinde yerleşik birçok teknolojinin kanıtlandığını söyleyeceğiz. Ve CBR600RR de bir istisna değildir.


Honda Elektronik Direksiyon Sönümleyici (HESD)

Kompakt HESD, öngörülebilir yüksek hızlı kullanım ve düşük hızlı manevra kabiliyetini sağlamaya yardımcı olur. Basit bir sabit hız damperinden daha sofistike olan bu CBR600RR’nin olağanüstü kullanımının anahtarlarından biridir.

Seçenekler ve Fiyatlandırma

Honda’nın 600 sınıfı sportbikes, bir sürücünün şimdiye kadar sahip olduğu en iyi seçeneklerden biridir. Her zaman taşıma, güç, kompakt boyut ve genel performans gibi sihirli bir kombinasyon önerdiler. Ve CBR600RR açıkça, şimdiye kadar sunduğumuz en iyi 600, çünkü özellikle devrim niteliğindeki Kombine ABS’lerimizden birini alabildiğinizden. Bu sınıfta ikinci en iyi yer yok ve CBR600RR pistte hem kapalı hem de çarpıcı bir performans sergiliyor.


CBR600RR 

Özellikler ve Seçenekler 599cc sıvı soğutmalı sıralı dört silindirli

Honda Elektronik Direksiyon Damperi
CBR600RR ABS 

Özellikler ve Seçenekler 599cc sıvı soğutmalı sıralı dört silindirli

Honda Elektronik Direksiyon Sönümleyici

Elektronik Kombine ABS

Motor / Tahrik Sınıfı 
• Merkezi konumda bulunan koç hava emiş sistemi, yüksek devir aralığında orta düzeyde güç ve gaz kelebeği tepkisi sunar.

Şasi / Süspansiyon 
• 41mm Showa Büyük Piston Çatalı (BPF), düşük iç basınçlarda sönümleme kuvvetleri üreten ve düzgün ve hassas bir çatal hareketi sağlamak için geniş bir sönümleyici piston içerir. İlkbahar ön yüklemesi ve sıkıştırma ve geri sönümleme için ayarlanabilir.
• Birim Pro-Link® arka süspansiyon.
• Honda RC212V MotoGP yarış programından elde edilen bilgileri kullanarak, aerodinamik tasarım en az sürüklenmeye izin verir. Bu CBR600RR karoseri ile birlikte kullanılan geliştirme ve test, RC213V’ye dahil edilen aerodinamik gelişmelere yol açtı.
• Bu aerodinamik verimlilik, gelişmiş sürüş konforu için çevik sürüş ve iyi bir rüzgar sapması sağlar.

Birim Pro-Link® Süspansiyon

Çerçeveye monte edilen üst şok montaj parçasını ortadan kaldırarak; Birim Pro-Link şasiyi darbelerden ayırarak daha hassas kullanım ve daha iyi çekiş sağlar. Honda’nın şampiyonluğu kazanan MotoGP motosikletleri üzerinde geliştirilen CBR’nin üstün mühendisliğinin mükemmel bir örneği.
Merkezi Ortada Bulunan Yakıt Tankı

CBR600RR’nin 4.8 galonluk yakıt deposu şasinin ortasında ve çerçevenin altında konumlandırılmıştır. Bu, daha kompakt bir tasarım sağlar, ancak daha da önemlisi motosikletin kütlesini merkezileştirmeye yardımcı olur. Toplu merkezileşmenin artması, CBR’nin, özellikle motosikletin bir dönüşe ya da çıkışta ayakta durmaya çalışırken, biniciye daha duyarlı olduğu anlamına gelir.


Honda Elektronik Direksiyon Sönümleyici

Direksiyon amortisörlerinin çoğu, tutma yeri saptırma hızını algılar. Honda Elektronik Direksiyon Damperi (HESD) daha sofistike bir yol tutuşa sahiptir. Aynı zamanda araç hızını algılar ve sönümlemeyi orantılı olarak ayarlar. Bu, düşük hızlı manevra kabiliyetinin korunmasına yardımcı olurken mükemmel ve öngörülebilir yüksek hız kullanımı sağlar.
İki Kademeli Yakıt Enjeksiyonu

Silindir başına iki takım enjektör, hem düşük hem de yüksek rpm performansını garanti eder. Hemen düşük rpm’de ve çalıştırma ile birlikte anlık yüksek devirli tepki alırsınız.


Çift Kademeli Ram Hava

Buruna monte edilmiş, iki kademeli koç tipli hava sistemi, doğrusal güç iletimi ve üstün motor performansı için yüksek miktarda hava geçişi sağlar.
Uzun farlar

Hat ışıklı farlar, optimum ışık dağılımı ve benzersiz kompakt tasarım için iki adet H7 ampul kullanan iki parçalı bir reflektör tasarımına sahiptir. Sonuç: far daha iyi görmenize yardımcı olur ve sizi trafikte görünür hale getirmenize yardımcı olur.
Honda Çok Hareketli Sistem (HMAS) Ters Çatal

HMAS kartuş çatalında özel bir iç piston yapısı vardır. Yenilikçi tasarım, gelişmiş sönümleme özellikleri ve artan ayarlanabilirlik aralığı için yağ hızını yüksek tutmak için daha küçük çaplı pistonlar kullanmaktadır. Sonuç: özellikle küçük yüzey düzensizliklerinde daha hassas süspansiyon performansı elde edersiniz.
Radyal Frenli Ön Panolar

CBR600RR, radyal olarak monte edilmiş monoblok ön frenli pergelleri kullanır. Bu yapı kaliper sertleştirir ve daha doğrusal, güçlü durmak için daha iyi frenleme hissi elde etmeniz anlamına gelir. Her kaliper, pürüzsüz, sürtünmesiz çalışma için dört krom kaplı alüminyum piston kullanıyor.
12 Tekerlekler

Tutarlı rijitliği ve dengesi ile bu keskin görünüşlü 12 parmaklı alüminyum jantlar çatalla çalışarak süspansiyon geri bildirimini geliştirerek gerçek elleçleme iyileştirmeleri sağlıyor.

MOTOR
Motor Tipi 599cc Sıvı Soğutmalı Satır içi Dört Silindir Burun montajlı, iki kademeli koç hava sistemi, doğrusal güç dağıtımı ve inanılmaz yüksek devir / dakika performansı için serin havayı motora zorla besler.
Delikli ve İnme 67mm x 42.5mm
40mm gaz kelebeği gövdeli, Denso 12 delikli enjektörlü 67mm x 42.5mm İndüksiyon Çift Kademeli Yakıt Enjeksiyonu (DSFI) Çift kademeli yakıt enjeksiyonu, düşük devirde ölçüm ve temiz yakma ile daha yüksek devirlerde gaz kelebeği tepkisi sağlar.
Ateşleme 3-D haritalandırma ile bilgisayar kontrollü dijital transistörlü İridyum uçlu bujiler, yakıtın yanması ve performansının iyileştirilmesine yardımcı olurken, rezonanssız vuruntu alıcısı optimum kıvılcım ilerlemesini korur.
Sıkıştırma Oranı 12.2: 1
Vana Tren DOHC;

Silindir başına dört vana
TRENİ İletim Yakın oranlı altı ileri Parça üretimli şanzıman, motorun yüksek devirli güç bandına uyacak şekilde tasarlanmış yakın oranlı altı vitesli şanzıman özelliklerine sahiptir.
Final Drive # 525 O-halka zinciri

ŞASE / SÜSPANSİYON / FRENLER
Ön Süspansiyon 41 mm’lik ters Piston Çatalı, yay ön gerilimi, geri tepme ve sıkıştırma sönümleme ayarlanabilir; TBD inç
, yay ön gerilimi, geri tepme ve sıkıştırma sönümleme ayarlanabilirliği ile Arka Süspansiyon Birimi Pro-Link® HMAS ™ tek şokunu kullanır; 5.1 inç hareket Özel, MotoGP-honlanmış Birim Pro-Link arka süspansiyon ve tüy kalınlığı alüminyum çerçeve ultra-responsive, neşter-keskin viraj sunmak için bir araya getiriyor.
Ön Fren Tam yüzen 310mm diskli çift radyal montajlı dört pistonlu kaliperler Yeni, süper hızlı elektronik Combined ABS ile CBR, bir üretim süper spor makinesinde en gelişmiş fren sistemine sahiptir.
Arka Fren Tek kaliperli 220mm disk Yeni, süper-hüner elektronik Kombine ABS ile CBR, bir üretim süper spor makinasında en gelişmiş fren sistemine sahiptir.
Ön Lastik 120 / 70ZR-17 radyal
Arka Lastik 180 / 55ZR-17 radyal

ÖLÇÜLER 
23.5 ° (Bükülgen Açı) Izi 97.7 mm
Dingil mesafesi 53.9 inç
Koltuk Yüksekliği 32.3 inç
Boş Ağırlık 410 lira (Standart tüm ekipmanları, Gerekli sıvılar ve dolu bir yakıt deposu-binmeye hazır) Standart model CBR, 410 kilo ıslak olduğunda (yani dolu yakıt deposu, motor yağı vb.) En hafif orta ağırlıklardan biri olarak ölçülür.
Yakıt Kapasitesi 4.8 galon
Miles Per Gallon TBD *

DİĞER
Model Kimliği CBR600RR
Emissions Mevcut EPA standartlarını karşılar. California versiyonu, mevcut CARB standartlarını karşılıyor ve emisyon ekipmanlarından dolayı biraz farklılık gösterebilir.
Mevcut Renkler Kırmızı / Siyah

Yorum Ekle
Etiketler: , ,

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları