2017 BMW S1000R

1
904

2017 BMW S1000R

Yeni sportif BMW Motorrad 4 silindirli modelleri.

Yüksek sürüş dinamikleri, atletik karakter, maksimum güvenlik ve günlük pratiklik ile birlikte – bunlar BMW Motorrad 4 silindirli modellerinin belirleyici özelliklerini oluşturuyor. 2017 model yılı için süper spor motosikleti S 1000 RR, dinamik roadster S 1000 R ve macera sporu modeli S 1000 XR aşağıdaki modeli revize etmiştir:

Yeni BMW S 1000 R – geliştirilmiş dinamik roadster.
• AB4 şartlarına uyum.
• Çıkış, 11 000 rpm’de (önceki: 118 kW / 160 hp) 121 kW / 165 hp’ye yükseldi.
• 2 kg’dan 205 kg’a kadar DIN ağırlığının azaltılması.
• Yük taşıma kapasitesi 2 kg arttı.
• HP titanyum arka susturucu, daha güçlü bir ses ve sportif bir görünüm için standart olarak bulunur.
• Daha fazla konfor artışı için titreşimsiz kılavuzlar.
• Daha hafif ana çerçeve arka bölümüne sahip yeni çerçeve yapısı.
• ABS Pro, “Riding Modes Pro” opsiyonel donanım öğesinin yeni bir unsuru olarak.
• Eski işler seçeneği olarak debriyajsız hızlı yukarı ve aşağı kaydırma için HP Shift Assistant Pro.
• Hafif HP dövme jantlar (-2. 4 kg standart versiyona kıyasla) yeni opsiyonel ekipman olarak
• Tasarım seçenekleri Tekerlekler, kırmızı jantlı çizgiler
Okunabilirliği arttırılmış ve dış hava sıcaklığı göstergesi olan çok fonksiyonlu gösterge paneli.
• Önemli ölçüde azaltılmış kaplama.
• Kırmızı metalik olmayan / Blackstorm metalik, Catalano Grey metalik olmayan ve BMW Motorsport (Lupin Blue metalik / Hafif beyaz metalik olmayan / Racing Red metalik olmayan) yeni renk varyasyonları.

• Önemli ölçüde azaltılmış kaplama.

• Kırmızı metalik olmayan / Blackstorm metalik, Catalano Grey metalik olmayan ve BMW Motorsport (Lupin Blue metalik / Hafif beyaz metalik olmayan / Racing Red metalik olmayan) yeni renk varyasyonları.

• Önemli ölçüde azaltılmış kaplama.

• Kırmızı metalik olmayan / Blackstorm metalik, Catalano Grey metalik olmayan ve BMW Motorsport (Lupin Blue metalik / Hafif beyaz metalik olmayan / Racing Red metalik olmayan) yeni renk varyasyonları.

Yeni BMW S 1000 R – önemli ölçüde geliştirilmiş formdaki dinamik motor
2013 sonbaharında BMW Motorrad, süper spor modeli S 1000 RR’a dayanan dinamik bir roadster piyasaya sürdü: S 1000 R. İyi tasarlanmış genel konsepti yüksek performanslı olan, düşük ağırlıklı ABS ve sürüş modları standart olarak Dinamik roadster segmentinde yeni bir kriter belirlemekti asıl amacı. O zamandan beri S 1000 R, etkileyici roadster görünümleri ve süper dinamikleri ile hevesli hayranlarını cezbetmişti. BMW Motorrad şimdi yenilikçi çıplak (naked) motosikleti farklı yönlerden zenginleştirdi.

Daha güçlü bir ses ve sportif bir görünüm için yüksek performanslı, düşük ağırlıklı ve HP titanyum arka susturucu için EU4 uyumlu 4 silindirli.

Yeni S 1000 R, 999 cc lineer 4 silindirli motora sahiptir.
Tüm AB4 şartlarını karşılamak üzere adapte edilmiş olanmodelde şu an 11 000 dev / dak’da (11 000 dev / dak’da 118 kW (160 bg) 1100 kW (165 bg), önceki 3 kW’da (5 hp) yüksek bir çıkışı var; Ve 2 kg daha az ağırlığındadır (daha önce 207 kg DIN yüksüz ağırlık, şimdi 205 kg DIN yüksüz ağırlık). İzin verilen brüt ağırlık hala 407 kg’dır, bu da iki kilogramlık yük artışı anlamına gelmektedir.

Mutlaka Okuyun  2017 BMW R1200RS Adventure

Motorun daha da geliştirilmesi, optimize edilmiş bir emme ve egzoz sesi içermektedir. Standart HP titanyum arka susturucu ile birlikte yeni S 1000 R artık daha güçlü bir ses üretirken yine de ECE özelliklerine R41-04 uygundur.

ASC, kısmi integral ABS yarışı ve standart olarak iki sürüş modu.
“Binicilik Modları Pro”, iki ek mod “Dinamik” ve “Kullanıcı”, DTC ve artık opsiyonel ekipman olarak da ABS Pro ile.


Sürücünün kişisel tercihlerine ve kullanım alanlarına optimum uyum sağlamak için yeni S 1000 R, standart özellikler olarak ASC (Otomatik Denge Kontrolü) ‘nin yanı sıra iki sürüş modu da sunuyor. sürücü modları “Yağmur” ve “Yol” ile, S 1000 R, güç ve tork, Yarış ABS ve ASC’ın yol yüzey koşullarına karşı emniyet.

Dinamik Çekiş Kontrolü DTC, eski işler seçeneği olarak kullanılmaya devam eder. Diğer şeylerin yanı sıra, DTC, artan sürüş güvenliği ve dinamik performans için halihazırda mevcut en yüksek seri üretim seviyesi teknolojisini sunabilmek için RR’den tanıdık bir sensöre sahiptir.

İki ilave sürüş modu olan “Dinamik” ve yeni, yapılandırılabilir “Kullanıcı” modu ile birlikte isteğe bağlı donanım maddesinin “Sürüş Modları Pro” nun bir parçasını oluşturan yeni bir öğe, açısıyla ilişkili olarak çalışan ABS Pro’dur. Mevcut BMW Motorrad ABS sistemleri düz bir hatta frenleme yaparken çok yüksek derecede güvenlik sağlarken, ABS Pro da virajlarda fren yaparken daha fazla güvenlik sunuyor. Bu yolla, tekerleklerin kilitlenmeleri engellenebilir, özellikle de şok frenleme manevralarında direksiyon kuvvetinde ani değişimleri azaltabilir ve motosikletin istemeden devrilmesini durdurabilir.

“Pro Sürüş Modları” seçeneğinin muazzam performans spektrumu, aktif binici desteği için bir Başlatma Kontrolü ve ayarlanmış hız limitlerinin ayarlanmasını sağlamak için programlanabilir bir Pit Lane Limiter ile tamamlanır.

HP Shift Assistant Pro, eski işler seçeneği olarak debriyajın etkinleştirilmeden yukarı ve aşağı hızla kaydırılması için.
RR ve XR için halihazırda mevcut olan HP Shift Assistant Pro, şimdi yeni S 1000 R için de sunuluyor. Sürücünün debriyajı çalıştırmadan vites değiştirmesine imkân tanıyor ve böylece tork kesintisi olmaksızın mükemmel ivmelenme sağlıyor. HP Shift Assistant Pro, debriyaj kullanılmadan da vites küçültmeye olanak tanır. Sonuç olarak çok hızlı kaydırma mümkündür, debriyaj hareketi minimuma indirilir ve arka tekerlek üzerindeki istenmeyen yük değişimi etkisi hissedilir derecede azaltılır.

Yeni S 1000 R yarış pistinde kullanılmak üzere birçok sürücünün tercih ettiği “geri vites değiştirme paterni” için tercih ediliyor; üstteki birinci vites, iki ila altı arasında vites aşağı gelecektir. Vites kolundaki vites değiştirme bağlantısı çok hızlı bir değiştirme sağlar.

Geliştirilmiş çekiş, daha hassas
hassas ve optimize edilmiş sertlik ve esnekliğe sahip yeni arka çerçeve yapısı ve daha hafif ana çerçeve arka bölümü . Yeni S 1000 R’nin ana süspansiyon elemanı halen, 4 silindirli motorun yük taşıyan bir eleman olarak entegre edildiği dört ayrı dökme bileşen içeren bir alüminyum köprü tipi çerçeve halindedir. Ancak yeni S 1000 R’de ana çerçeve yeniden tasarlandı ve yeni, daha açık bir arka bölüm eklendi. Bu revizyonun bir parçası olarak, ana çerçeve, ana çerçeve arka kısmı ve salınım kolunun kompozit yapısının tamamı, daha iyi hassasiyet ve daha şeffaflık sağlarken aynı zamanda daha iyi bir çekiş sağlamak için ve esneklik açısından daha iyi optimize edilmiştir.

Mutlaka Okuyun  BMW HP4

Hafif HP dövme jantları ve Tasarım Seçenekleri Tekerlekler yeni isteğe bağlı ekipman parçaları değişmedi.
Yeni S 1000 R’nin daha da optimize edilmesi için, BMW Motorrad, standart tekerleklere kıyasla 2,4 kg’lık bir ağırlığın azaltılmasını mümkün kılan, isteğe bağlı donanım malzemesi olarak HP dövme jantları sunuyor. Atalet momentinde ve jiroskopik harekette meydana gelen azalma, yeni S 1000 R’yi ivme, yavaşlama ve manevra kabiliyeti açısından faydalar sağlıyor. İsteğe bağlı ekipman seçeneği olan Design Option Wheels, alüminyum döküm jantlarının kenarları boyunca uzanan kırmızı bir dekoratif çizgi ile yeni S 1000 R’nin sportif karakterinin altını çiziyor.

Gelişmiş okunabilirliğe sahip optimize edilmiş çok fonksiyonlu gösterge paneli.
Daha önce olduğu gibi, yeni S 1000 R de kokpite tasarımı açısından motorlu yarış elemanlarını kullanmaya devam ediyor. Bir analog motor devri göstergesi ile birlikte bir LCD ekran, biniciye, dişlilerden ilgili sürüş moduna ve tur zamanı kayıtlarına kadar çok sayıda bilginin görüntülenmesine olanak tanır. Optimum vites değişimi için ayrıca programlanabilir bir göstergesi de mevcuttur.

Yeni S 1000 R’de kullanım için gösterge panelinin eğim açısı, özellikle LCD ekranın üst satırlarında daha iyi okunabilirlik sağlamak amacıyla optimize edilmiştir. İlave bir Arıza Gösterge Işığı (MIL) EU4 normunun karşılanmasını sağlar ve ekran dış hava sıcaklığını içerecek şekilde genişletilir.

Daha az dinamik tasarım, azaltılmış kaplama ile. 
Dinamik bir roadster olarak S 1000 R’nin özlemleri, düşük ön bölüm ve dik yükselen arka ile “kuyruk burun aşağı” ilkesinde mükemmel bir şekilde yakalanmış olsa da, yeni S 1000 R yine de daha çarpıcı bir biçimde benimsiyor ve Stil açısından dinamik bir poz veriyor.

Yeni S 1000 R, önden görünümde, farın asimetrik arızası büyük hava sirkülasyonu müthiş bir özelliğidir ve ikincisi, hava akımı ileri tahrik, güç haline dönüştürülmekte üstün olduğu açıkça görülmektedir.

Yeni S 1000 R modelleri ön bölümde ve yan trim parçalarda daha da geliştirildi. Daha keskin bir şekilde tasarlanmış, yeni S 1000 R’yi daha atletik ve dinamik bir görünüm kazanıyor. Yolcu koltuğu artık yeni bir tasarıma da sahip.

Üç farklı renkte yeni, çekici renk konsepti. 
Yeni S 1000 R’nin daha dinamik görünüşü, kırmızı metalik olmayan / Siyah fırtınalı metalik, Catalano Grey metalik olmayan ve BMW Motorsport’u (Lightwhite metalik olmayan / Lupin Mavisi metalik / Kırmızı olmayan metalik yarış).

Metalik olmayan / Blackstorm metalik yarışında, yeni S 1000 R sportif, agresif karakterini vurguluyor ve aynı zamanda dinamik roadster segmentindeki performans açısından lider konumunu vurguluyor.

Mutlaka Okuyun  BMW G 650 GS

Catalano Grey non-metallic, yeni S 1000 R’yi teknoloji ve dinamik performans kombinasyonunu çarpıcı biçimde erkeksi bir şekilde yorumlayan güçlü ve güçlü bir görünüm kazandırıyor.

Lightwhite metalik olmayan, Lupin Blue metalik ve metalik olmayan Yarış Kırmızısı’nın geleneksel BMW Motorsport renklerinde yeni S 1000 R, atletik genlerini ayırt edici incelikle birleştirerek hafif ve çevik bir görünüm kazandırıyor.

Opsiyonel ekipman ve daha fazla kişiselleştirme için Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları.
Opsiyonel ekipmanın ve motosiklet aksesuarlarının yaygın olarak kullanılan geniş BMW Motorrad programı, yeni S 1000 R’nin daha da özelleştirilmesi için mevcuttur.

Seçenekler.

• Spor Paketi: Dinamik Çekiş Kontrolü DTC, Sürüş Modu Pro (Sürüş Modları “Dinamik”, “Dinamik Pro”, ABS Pro), Sürüş Yardımcı Pro ve sürüş kontrolü.

• Dinamik Paket: Dinamik Sönümleme Kontrolü DDC, ısıtılmış kavramalar, LED dönüş göstergeleri ve motor spoyleri gövdesi ile kaplanır.

• Binme Modları Pro (sürüş modları “Dinamik”, “Dinamik Pro”, ABS Pro).
• Seyir kontrolü.
• Shift Asistan Pro.

Dinamik Sönümleme Kontrolü DDC.
• Isıtmalı elcikler
• HP dövme jantları.
• Tasarım Seçeneği Tekerlek.
• Alarm sistemi (DWA).

 

Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları.

HP Parçaları.
• HP sürücü ayak dayama sistemi HP Karbon topuk koruması, ayarlanabilir ergonomi.
• HP yolcu ayaklıkları.
• Katlanabilir HP fren / debriyaj kolu.
• HP el kolu koruyucuları.
• HP motor koruyucuları, sol / sağ.
• HP dingil koruyucuları.
• HP zincir gergisi.
• HP Karbon tekeri kapağı, önden.
• HP Karbon jant kapağı, arka.
• HP Karbon ön cam.
• HP Karbon yakıt deposu trim, sol / sağ.
• HP Karbon hava yastığı kapağı.
• HP Karbon pinyon kapağı.
• HP Karbon topuk koruması.
• HP Karbon zincir koruyucusu.
• HP tur zamanlayıcısı *
• HP veri kayıt cihazı. *
• HP çukur halı.

* Sadece yarış pistinde kullanmak için.

Depolama programı.
• Torba çantası.
• Arka torba, sol / sağ.
• Yolcu koltuğu torbası.
• Gerdirme kayışı.

Tasarım.
• Plastik kapak örtüsü (vücut yüzeyinde).
• Motor spoyleri, sol / sağ (vücut görünümünde).

Ergonomi ve konfor.
• Spor ön cam.
• Sürücü konfor koltuğu.
• Rahat yolcu koltuğu.

Navigasyon ve iletişim.
• BMW Motorrad Navigator V.
• BMW Motorrad Navigator Caddesi.
• BMW Motorrad akıllı telefon yuvası.
• BMW Motorrad navigasyon sistemi sahibi.

Emniyet.
• Entegre alarm sistemi ile fren disk kilidi.
• BMW Motorrad üçlü ikaz reflektörü.
• İlk yardım seti, büyük.
• İlk yardım seti, küçük.

Bakım ve teknoloji.
• Spor 2 asansör çalışma masası, ön / arka.
• Sport 2 çalışma tezgahı için salınım kolu adaptörü.
• BMW Motorrad 110 V şarj cihazı.
• Çok işlevli alet.
• Mini ayak pompası.
• Lastik tamir seti.
• Kapalı toz örtüsü

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here