1953 Vincent Black Shadow

1953 Vincent Black Shadow

– Motor 998CC
– Renk Siyah
– VIN/Seri
– RC7703B
-TAHMİNİ Fiyatı 150.000 – 175.000 ABD Doları

ÖNE ÇIKANLAR
– Çerçeve numarası RC7703
– Motor numarası F10AB1B5803
– Restorasyonludur
– Kaliforniya plakalı tarihi bir modeldir
– Vincent Rider’ın el kitabı vardır

Vincent Black Shadow, tüm zamanların efsanevi bir motosikletidir ve mükemmel restorasyona ve Quail Concours’da iki galibiyete sahip 1953 modelinden daha iyisini bulamazsınız. Vincent Black Shadow, adı, tamamen siyah kaplaması ve 1948’den 1973’e kadar dünyanın en hızlı üretim motosikleti olmasıyla bir efsanedir. Siyah Gölge, Philip Vincent’ın konfor, kalite ve kaliteyi bir araya getirme hayalinin nihai ifadesiydi.

Vincent, 1920’lerin ortalarından itibaren şasi tasarımında bir yenilikçiydi. Babası 1928’de bir iflas satışında HRD’yi satın aldı ve Vincent şasi tasarımını yeni Vincent-HRD motosikletlerine dahil etti. JAP motorlarının kabalığından bıktığında, Vincent, Comet ve Meteor modelleri için yeni bir OHV tek silindirli motor (eksantrik mili yüksek zamanlama kasasında) tasarlaması için Phil Irving’i tuttu. Vincent, Brough Superior SS100’den “dünyanın en hızlı” olma tacını kazanan ve Vincent’ın süper motosikletlerinin ilki olan ilk V-twin, 1938 Model A Rapide ile ikiye katlandı.

II. Dünya Savaşı sırasında, Irving ve Vincent gizlice 1946 için B Serisi Rapide olarak tanıtılan daha kompakt bir V-twin’i tasarladı ve prototipini yaptı. Savaş öncesi modelden daha hızlı, daha hafif ve daha güçlüydü ve ancak ayarlandığında daha iyi hale geldi. Black Shadow ve aynı derecede efsanevi Black Lightning yarışçısı olarak daha fazla hız. 1948’in ilk Black Shadows’unda ön tarafta Brampton kiriş çatalları kullanıldı ve ikinci üretim yılında C Serisi modeller için yeni Girdraulic çatalları kullandı. Girdraulics, dövme alüminyum kanatlara sahipti ve özellikle sepetle kullanım için son derece güçlüydü ve viraj alırken yanlamasına kuvvetlere karşı bağışıktı.

Vincents, Manx GP’de Unlimited sınıfını üç kez kazanarak ve dünyanın en zorlu yol yarışında 19 ilk 10’u tamamlayarak zamanına göre çok iyi idare etti. Bu çarpıcı 1953 Vincent Series C Siyah Gölge, her ayrıntıda doğru ve kusursuz durumda olan gerçek bir 100 noktalı makinedir. Bu sadece en iyinin en iyisidir ve en iyisini istiyorsanız, bu sizin şansınız.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap