Giriş Yap
16bin tl – 85bin tl Bütçeye Uygun Spor Motosiklet Modelleri

spor motosiklet modelleri

Corona virüsünden etkilenip evde oturduğumuz şu günlerde ikinci el piyasası durmuyor. Alış ve satışlar devam ediyor. Şimdiki paylaşımda genel fiyat ortalamasına göre alınabilecek 16bin tl – 85bin tl Bütçeye Uygun Spor Motosiklet Modellerinin ikinci el fiyatlarını paylaştık.

spor motosiklet modelleri

Honda CBR 250R – 2017 model ortalama 20bin tl’ye alıcısını buluyor. Şunu ekleyelim, Honda bu sene CBR250R üretmeyi bırakıyor ama parçaları bol olduğundan hala alınabilir bir model olarak görünüyor. Seven arkadaşlar bu motoru başlangıç motoru olarak görüyor. Yakıt tüketimi 3.2 litre olarak söylenmiş fakat 4 litre olarak çoğu kullanıcı onay vermiş.

CDvTeuDh

Yamaha R25 – 2017, modeli yaklaşık 25bin tl civarında bulunabiliyor. Agresif bir motor olduğu için kimse bu modeli başlangıç modeli olarak görmüyor. Görmemesi lazım çünkü hızlanması diğer makinalara benzemiyor. ortalama hız 145 km olarak belirlenmiş ama 150 km/s üzerine çıkanların olduğu biliniyor. Yakıt tüketimi 3.2 litre olarak belirtilmiş ama bundan fazla yaktığı söyleniyor.

2017 yamaha yzf r25

Bajaj Pulsar 200 RS – 2020, modeli yaklaşık  18bin tl’de satılıyor. Kullanıcısı memnun, servis diğerlerine göre daha ucuz fiyatlara bakım ve yedek parça sağlıyor. Yakıt tüketimi 3,3 litre olarak belirtilmiş.

pulsar rs 200 siyah

Honda CBR500R – 2018, modeli yaklaşık 48bin tl kadar fiyatlara satılıyor. Kategorisindeki en iyi motorlardan biridir. Servis ve bakım fiyatları diğerlerine göre ortalama denebilir. Motor hacmi ve torku işe eşsizdir. 500 cc’lik diğer makinalara göre daha fazla performans sunar. Aslında kategorisinde çok fazla rakibi bulunmamaktadır. Yakıt tüketimi ise 4.4 litre olara belirtilmiş.

honda cbr500r

Honda CBR600RR – 2015, modeli doluluğuna göre 65bin tl kadar fiyatlarla karşımıza çıkıyor ve kategorisinde en sevilen motorlardan biridir. Yamaha R6 ise en büyük rakibi olarak görülüyor. Servis Honda, bakım ve maliyetler konusunda ortalama değerde. Yakıt tüketimi ise performans arttıkça artacaktır. Depoyu 100 km’de de bitirebilirsiniz, 250 km’de de bitirebilirsiniz. Ortalama yakıt ise 5 litre kadar olduğu söyleniyor.

honda cbr 600 rr

 

Honda CBR 1000 RR SP – 2015, modeli 85bin tlt civarlarına satılıyor. performans arayanlara ve hız severlere göre yapılmış. Bununla şehiriçinde zaman harcamak çok sıkıcı ama şehirler arasında yolculuk yaparken size performansın ne demek olduğunu gösterecektir. Servis ve bakımı pahalı bir model, fireblade ise fuarda gördüğümüz kadarı ile çok yakıcı ama fiyat gerçekten çok yüksek. Yakıt tüketimi ise kimilerine göre 7.2 litre ama performansa göre 10 litreye kadar çıktığı söyleniyor.

honda cbr1000rr

Suzuki GSX-R 250 – 2018, modeli yaklaşık 27bin tl kadar fiyatlara satılıyor. Fiyat ve performans açısından iyi, yakıt verimliliği, teknik özellikleri ve sürüş kontrolleri çok iyi planlanmış. Buraya kadar güzel güzel dedik fakat servis olanakları az, bir çok şehirde olmasına rağmen heryerde yok. Performansa baktığımızda ise Honda ve Kawasaki arasında bir yerde bulunuyor. Yakıt tüketimi ise 4.2 litre olarak belirlenmiş, bu kullanıcıya göre değişebilir. Performans isteyen için yakıt tüketimi çoğalacaktır.

GSXR 250

Kawasaki Ninja 250 SL – 2018, modeli 20bin tl civarlarına satılıyor. Servis ve bakım fiyatları segmentine göre ortalama sayılabilir. Parça ve bakım sıkıntısı yok ama heryerde servisi yok. Satışı kolay olan, performanslı bir modeldir. Kullanıcısına sürüş zevkini hissettiren, benzin deposu diğerlerine göre daha yatay tasarlanmıştır. Uzun yolda üzmez denilen cinsten bir makinadır. Yakıt tüketimi 2.8 litre olarak görünsede 3,5 litre olduğu ve performansa göre arttığı söyleniyor.

Kawasaki Ninja 250 SL

Diğer makinalar hakkında kısa bilgi. Ducati Panigale 959 iyi bir performansa sahip fakat 85bin tlt barajını aşıyor. Oysa en iyi performansa sahip motorlardan biri fakat servis ve bakım masrafları yüksek olarak karşımıza çıkıyor. Yuki YK250 samurai ise 8.250 tl kadar fiyatla bu listenin en alt seviyesindeki fiyattan adaha aşağıda bir fiyatla satılıyor. Honda CBR125R ise yaklaşık 15bin tl ile 16bin tl arasında fiyatlara alıcı bulabiliyor. Sprada Xfire 200 EFI ise hakkında pek bilgimiz olmayan bir motor fakat listede en düşük ikinci el spor motosiklet olarak yerini alıyor. 6.950 tl olan ikinci el fiyatları ise düşük bütçe ile spor model keyfini yaşamak isteyenlere sürüş zevki sağlıyor. Bakım ve servis konusunda tam bilgimiz yok. Yakıt tüketimi konusunda tam bilgimiz yok. BMW S 1000 XR – 2015 modeli ise performans bakımından en üst düzeyde sayılan bir model, bakım ve servis konusunda deyatlarını verecek olursak diğerlerinden pahalı diyebiliriz. Servisi bir çok bölgede var. Yakıt tüketimi ise 7.8 litre olarak söylenmiş, ama performans istedikçe ve gazladıkça benzin tüketimi 10.5 litreye kadar çıktığı söyleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok