15.000 – 18.000 TL bütçeye uygun motosiklet önerileri

yamaha-fz6 yolda

15.000 – 18.000 TL bütçeye uygun motosiklet önerileri

Suzuki Burgman AN 650 ABS
Suzuki Burgman AN 650 ABS

Suzuki Burgman AN 650 ABS adından da anlaşılacağı gibi ABS’li olan bu model, özellikle uzun yolda konfor arayanların tercihi olabilir. Büyük boyutu sebebiyle, şehir içinde pek kıvrak sayılmaz. Fakat tercih edilme sebebi olarak bana göre hem otomatik hem de manuel olarak kullanılabilen şanzımanı olmasıdır. Scooter’in ağa babası olarak tabir edeceğimiz bir türü bu motor.

Honda XL 650 Transalp

Honda XL 650 Transalp Enduro / Off-road tarzı motosiklet almayı düşünenler için, Japonlar onun için, sizi en konforlu, en ekonomik, en hızlı şekilde götürmez fakat mutlaka götürür, dedikleri kadar var. Temiz yorulmamış olanını bulmak gerekir. Yakıt olarak çok deli yakar, fakat yolda bırakmaz.

Honda CBF 600
Honda CBF 600

Honda CBF 600, Touring modelleri içerisinde Honda’nın en çok dillenen motosikleti olmuştur. Güvenli bir motor istiyorum hız önemli değil diyorsan CBF 600 ideal bir makinedir.

Yamaha Fazer 600
Yamaha Fazer 600

Yamaha Fazer 600’mü yoksa Honda Cbf 600 Abs’mi deyip de kararsız kalanlar için ise fazer’in torku 62.7 Nm, CBF’in ise 58 Nm. Rakamlara, fazer daha üstünmüş gibi gözüküyor fakat CBF hem sürüş özellikleri hem de dengesiyle çok başarılı bir model. Ağırlığı 202 kg, biraz ağır ama çok dengeli bir motosiklet.

ABS çok büyük bir avantajı. Özellikle ön fren de devreye girdiğine hiç hissedilmiyor ve oldukça konforlu. Fazer’ın daha popüler olduğu bir gerçek ama nedense sadece Türkiye’de bu kadar popüler bir model. Türkler Fazer’ı seçiyor, dünya CBF’i. Tercih sizin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yzf veya cbf den şaşmamak gerek diğerleri biraz düşündürücü, değmez gibi geliyor

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol