Kawasaki, 2013 yılında bu değişikliği gerçekleştirdi çünkü ZX-6R alıcılarının yüzde 80’inden fazlasının kesinlikle sokak sürücüleri olduğu biliniyor.

blank10 Maddede KAWASKİ NİNJA ZX-6R’ın EN İYİ SUPERSPORT olduğunun kanıtını aşağıda nedenleri ile okuyabilirsiniz.

1. 2019 Ninja ZX-6R, ek bir orta menzilli güç için daha uzun strok özelliği olan Euro4 uyumlu 636cc motorla geri dönüyor – gerçek dünyadaki sokak sürücüleri için elverişli bir durum. Motor değişmeden kalmış, ancak daha küçük yeni şanzıman dişlisi sayesinde güç beslemesi daha güçlü olmuş. Bu, motorun düşük devir gücünde daha hızlı ve seri olacağının kanıtıdır.

blank

2. Daha eski kardeşleri gibi – ZX-10R ve ZX-10RR2019 ZX-6R Kawasaki Quick Shifter (KQS) ile fabrikadan çıkacak. Bu “temassız potansiyometre tipi hızlı vites”, kusursuz vites büyütmeleri için tasarlanmıştır. Bu sadece vites büyütmeler içindir ve otomatik patinaj nedeniyle vites küçültmek için debriyaj kullanımı hala önerilir.

3. ZX-6R, üç çekiş kontrolü seviyesi (TC’yi kapatma özelliği ile) ve iki güç modu da dahil olmak üzere en son Kawasaki elektroniği ile gelir. ABS isteğe bağlıdır.

4. Şasi, süspansiyon ve frenler değişmeden kalmış.

  • Düşük ağırlık için çevre çerçevesi (boş ağırlık 428 pound olmayan Abs; 430 ABS) ve yüksek sertlik
  • Çatal borusunun üstünde bulunan tüm ayarlara sahip Showa Big Piston çatal
  • Ribaund sönümleme 25 tık ile Uni-Trak gaz şarjlı mono şok
  • Nissin monobloc kaliperleri tarafından sıkılan çift 310mm ön diskler

5. Daha fazla konfor için, debriyaj kolu artık beş ayarlanabilir pozisyona sahiptir.

blank

6. Ayrıca konfor ekleyerek 32,7 inç uzunluğunda revize koltuk. Koltuk ve yeni kuyruk bölümü, önden arkaya doğru daha kısa ve daha iyi bir sürüş hareketi sağlar. Ayrıca, durduğunda binicinin ayaklarını koymasına yardımcı olan ön kısımda daralmaktadır.

7. 2019 Kawasaki Ninja ZX-6R güncellenmiş Bridgestone lastiklerine sahip. Daha hafif kullanım ve daha fazla tutuş için Battlax Hypersport S22 lastiklerle birlikte gelir.

8. Yeni Ninja ZX-6R, yolu daha iyi görmenize de yeni bir stil kazandırıyor.
Stil güncellemeleri şunları içerir:

  • Önde giden yolun daha iyi bir görünümünü sağlayan daha küçük boyutlara sahip yeni ön kaporta
  • Ninja ZX-10R’den ilham alan yüksek ve düşük hüzmeli far ve bir konum lambasına ile LED arka stop lambasına sahip yeni LED farlar. LED’ler ayrıca diğer modellere göre daha fazla parlaklık sağlar
  • Yeni kuyruk kuklası, kıvrımlı hatlara ve örtüşen ve iç içe geçmiş bölümlere sahiptir.
  • Yeni susturucu son işlem ve yeniden tasarlanmış uç kapağı
  • Yeniden tasarlanan topuk muhafızları

9. LCD panel düzeltildi ve artık zamanlamayı göstermek için beyazdan pembeye, kırmızıdan kırmızıya değişen yeni bir takometre iğnesi bulunuyor. Vites Değiştirme Göstergesi artık 250 dev / dak artışlarla 5000 ve 16.000 dev / dak arasında ayarlanabilir (önceki nesil 10.000 rpm’de idi).

10. Aküye daha kolay erişim için, revize edilmiş bir koltuk kilitleme yeri, yolcu koltuğu yerine binicinin koltuğunu kullanmışlar.

2019 Kawasaki Ninja ZX-6R dört renk seçeneğinde mevcuttur ve önceki nesle göre daha ucuzdur. ABS olmayan modeller artık 2018 modeli için 9,999 $ ve 11,699 $ ‘dan başlıyor. Türkiye fiyatları ise vergilerden dolayı farklıdır.

fotoğraf kaynak: ultimatemotorcycling.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir