10 acı gerçekte motosiklet aksesuar seçimi

by motosiklet
5 sene ago
162 Views

İyi bir motosiklet kullanıcısını tarif ederken sadece sürüşüten bahsedenler hala var. Daha on yıl öncesine kadar üstündeki kıyafet tam mı, her türlü aksilik veya kazaya karşı bir koruması olup olmadığı düşünülmüyordu.

20 yıl önce motosiklet aksesuarları satan İstanbul dışında bir yer yoktu veya elin parmaklarını geçmiyordu. Sadece motosiklet aksesuarı denilen şeyden anlanılan egzoz, çanta ve sticker idi.

10 acı gerçekte motosiklet aksesuar seçimi

1. Şimdilerde en azından motosiklet aksesuarları ne demek ve çeşitleri nelerdir denilince aklımıza, temel gereksinimler kask, mont, pantolon ve eldiven geliyor. Motor ayakkabısı hala bir dışlanmışlık içinde ve uzay dışı varlık gibi baktığımız bir gereksinim.

motosiklet ayakkabızı

 

2. Biz motosiklet aksesuarlarının seçiminde büyük rol oynayan arkadaş çevresinden öğrendiklerimiz ile yetinerek aksesuar alıyoruz. Genelleme yapmak iyi değildir, evet hepimiz böyle değiliz.

motosiklet arkadaşı

 

3. Evet bu güzelmiş diyerek belki de sadece renk veya tasarımından etkilenip hiç olmayacak ve hiç değmeyecek ürünlere paramızı boşuna harcayabiliyoruz.

ontario idiots

 

4. Kask seçerken karpuz seçermiş gibi elimizde yuvarlayıp tokluğunu kontrol ediyoruz, sonra vizör ve hava kanallarına bakıp kafamıza oluyor mu diye bakıyoruz, korumalı montun koruma kısımlarını sıkarak ve eğip bükerek sağlamlığını kontrol ediyoruz.

motosiklet kaskı

 

5. Bunun web dünyasında kendine has bir sözü var “yurdum insanı”. Kaskların hem hafifliği hem testlerdeki başarı oranı görünüşten daha önemli, rüzgar testinde hava ile temas oranı her zaman daha öncelikli bir konu. Rüzgar çarptığında ses yapıyor mu diye de düşünmeliyiz.

motorcycle-helmet-fail

 

6. Aramızda Agv, Shoei, LS2 dışında kask markası bilmeyenler bile var. 

var-mi-ki

 

7. Mont seçimini yaparken mevsimlik, yazlık, kışlık olarak adlandırıldığından başka bilgimiz pek yok. Korumalarının ne gibi alaşımlarla yapıldığını iç ve dış etkilere karşı niteliklerini, yağmurda ne kadar ağırlaştığından haberimiz yok.

ceza yiyince

 

8. Çarpmaları nasıl desteklendiğini de bilmeyerek alıyoruz. Kaza yapana kadar aklımıza bile gelmiyor. 

mnRKyOt

 

9. Pantolon seçerken de özelliklerini öğrenmeden alıyoruz. Ürün alırken mağazanın da bu konuda destek vereceğini göz ardı ediyoruz, ama bir çok mağaza bu konuda tam bilgi vermiyor, siz detayları sormadıkça. Bunu size uygun olmayan motosiklet almanıza benzetiyoruz. ( pocketbike temsilidir, alınmayın.)

pocketbike

 

10. Bu konuda tam bilgi istemeden üzerimize olan herhangi bir model alabiliyoruz. Motosiklet aksesuarları seçerken biraz daha testlerini ve özelliklerini araştırmaya davet ediyoruz.

araştırma

 

11. Bilgi vermeyen, sizinle ilgilenmeyen satıcılardan alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Her konuda her üründe size yardımcı olmaktan motosikletaksesuarlari.com olarak memnun oluruz.

Girls-Riding-Motorcycles-3

 

 

Son uzun söz: Motosiklet aksesuarları, kafanıza taktığınız kasktan, iletişim ve haberleşmek için kullandığınız interkoma, üstünüze giydiğiniz monta, bacaklarınızı korumak için giydiğiniz pantolona, düşme ve yaralanmalarda ilk önce yere temas ve destek sağladığınız eldivenlere, sırtınızı korumak için montunuzun arkasına yerleştirdiginiz sırt desteğine, gitmek istediğiniz yerin yönünü bulmaya yarayan ve topografik bilgilerini öğrenmek istediğinizde size yardımcı olacak navigasyon aletlerine, motorunuza çalınmasını engelleyen özel ve kesilmeyen kilit sistemlerine, yoldaki her anı kaydeden sarsıntı engelleyen kameralara bunların bir çok aparatına kadar motosiklet aksesuarlarının çehresi genişledi ve gelişti.

Artık daha gelişmiş ne var, ne daha yeni ise bir çok motor kullanıcısı bu motosiklet aksesuarlarını talep ediyor, istiyor ve alıyor. Bir yıl ledli kasklar furyası geliyor ve en güzeli ya arkadaşa sipariş veriliyor yurtdışından getirtiliyor, bir yıl navigasyon aletleri furyası başlayıp en yeni teknoloji neyse ondan getiriyorduk.

Motosiklet aksesuarlarını, motosiklet parçaları ile karıştırmalarıda bir başka konu. Seçim yaparken daha fazla araştırdığımızda bilinci daha bilinçli tüketici olacağız ve paramızı boşuna harcamayacağız.

ls2-banner

Etiketler: , , , , , , ,

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hakan

Kardeş çok güzel yazmışsın ama hiç ilgi görmemiş.Gerçekten hakkını veriyosun ama .