1 İğne Sizi Kalp Krizinden Kurtarabilir

1
673

Çinli bir profesör iğne ile yaptığı işlemle kalp krizinden kurtulunabileceğinden söz ediyor. Şaşırtıcı ve alışılmamış bir yöntem olan iğne ile kalp krizinden kurtulma yöntemi… Türkiye’de ve bir çok ülkede ölüm nedenlerinin en başında yer alan bir sağlık problemi. Kalp krizinden kurtaran yöntemin varlığından haberiniz var mıydı?

1. İğneyi sterilize edin. Bunun için dikkatlice iğnenin ucunu çakmakla yakabilirsiniz. Kalp krizi geçiren hastanın 10 parmağının ucuna iğneyi batırın.

2. Kan çıkmıyorsa parmaklarınızla hastanın parmaklarını sıkarak kanın akmasını sağlayınTüm parmaktan kan geldikten birkaç dakika sonra hastanın bilinci yerine gelecektir.

3. Eğer hastanın ağzında herhangi bir yamukluk varsa, kulaklarını kızarana kadar sıkın bu hastanın bilincini yerine getirmesine yardımcı oluyor.

4. Ardından her bir kulak memesinden ikişer damla kan gelene kadar her kulak memesine de iki kez iğne batırın. Hastanın bilincini açık tutmak için bu işlemi yapacaksınız Yapılan tüm bu müdahalelerin ardından hasta en yakın sağlık kuruluşuna götürülmelidir.

Yöntem ispatlanmamıştır, doktorunuz daha iyi bilgi verecektir.

kaynak: haberler

Mutlaka Okuyun  Eziklerin Tedavisi (Ev Tedavileri)

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here