Zero Elektrikli Motosiklet 6 Kat Hızlı Şarj Olacak

1
757

Yeni motosikletlerin yüzde 10 daha fazla menziline sahip oldukları ve altı kat daha hızlı şarj olduğu iddia edildi. Zero Motorcycle 2018’de ki gelişimleri ile diğer firmaları geride bırakmaya devam ediyor.

On yıl önce, Zero Motosikletler elektrikli motosiklet pazarında devrim yaratmak için yola çıktılar. Günümüzde elektrikli motosiklet teknolojisinin en önemli oyuncularından biri haline geldi ve elektrikli iki tekerlekli mobilitenin sınırlarını zorlamak için çalışıyorlar; 2018’de hem hız, hem şarj hem de mesafelerini artırdıkları görünüyor.

Yeni 2018 serisi dört motosikletten oluşuyor. Sıfır S / SR, Sıfır DS / DSR, Zero FX ve Zero FXS bunlar. Zero S / SR bir sokak çıplak, DS / DSR, Zero FX bir off-road motosiklet ve Zero FXS bir supermoto olduğunu biliyoruz.

Buradaki en önemli noktalardan biri, pil teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde mümkün olan daha geniş bir aralık ve altı kat daha hızlı şarj olma özelliğine sahip olması. Tüm yeni motosikletler, aralık boyunca üç pil kullanan Z-Force platformunu kullanıyor. ZF14.4, ZF7.2 ve ZF3.6 kod adlı piller lityum iyon birimleridir ve şimdi yüzde 10 daha fazla enerji kapasitesine sahiptirler. Opsiyonel ZF3.6 pili bağlı olan ZF14.4, şimdiye kadar piyasadaki en iyi sürüş şartlarında 360 km’ye yakın bir mesafeyi kat ettiğini iddia ediyor. Yeni bakım gerektirmeyen piller beş yıllık, sınırsız km garanti ile gelecek.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here