Zero DSR Black Forest Edition adlı bir elektrikli motosikletini tanıttı

0
1299

Zero DSR Black Forest Edition adlı bir elektrikli motosikletini tanıttı.

DSR Avrupa pazarında ve elektrikli spor motosikletinde en uzun menzil sunuyor. Zero’ya göre, yeni model “elektrikli motosikletlerde perfomans isteyenler için geliştirildi”. Normal kullanımda 250 km bir menzil sunuyor ve performanslı kullanımda ise yaklaşık 120 km menziline sahip.

Diğer önemli bilgiler ise 146 Nm tork ile 14.4 kWh batarya ile güçlendiriliyor. Hızlı şarj ve dişli olmayan doğrudan tahrik sistemi içeriyor.

Yeni bir hızlı şarj sistemi Touring Zero pilinin bir saatten daha kısa bir sürede şarj edilebilmesini ve 150 km’lik bir mesafenin daha tekrarlanmasını sağlıyor. Zero’nun temelde hızlı şarj cihazı olan yeni Şarj Tankı’nı kullanıyor ve motosiklet, “EV endüstrisinde de kullanılan en yüksek güç ve enerji yoğunluğu pil teknolojisini” kullanıyor, Zero kullanıcıları Seviye II şarj istasyonlarının geniş ve büyüyen ağını kullanarak motosikleti şarj edebilirler diye bilgi eklenmiş. 14.4 kWh’lik bir batarya kullanan piller, 146 Nm’lik tork üretiyor ve direkt tahrikli güç aktarma organı sayesinde motosiklette hiçbir debriyaj veya vites değiştirme durumu gerekmiyor.

Yardımcı ışıklar ve yol dışı sürüş için farın koruyucusu da bulunmaktadır. Fiyatı ise açıklanmadı ama Nisan 2018’den önce piyasada olmayacak.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here