Yamaha’nın R1 ve R1M’i Yenilendi

1
982

Yamaha R1 ve Yamaha R1M için yenilikler; Amortisör, şanzıman ve yakıt enjeksiyonu, elektronik değişiklikler ile sürüş deneyimi müthiş hale gelmiş. Öhlins Elektronik Yarış Suspansiyonu (ERS); frenleme, hızlanma ve virajlarda destek veren en yeni Smart EC 2 ERS sistemi eklenmiş.

R1M’in ön ve arka suspansiyonu sürekli bilgilendirerek yol durumuna en iyi şekilde uyum sağlamasını sağlamış ve sonuç; ön tekerin yol tutuşu ve genel motosiklet dengesi iyileştirmesi sağlanmış.

Quickshifter, vites yükseltme ayrıca vites düşürme özelliğine de sahip olmuş. Motorun ECU yazılımında yapılan değişim sayesinde ön kaldırma desteği de geliştirilmiştir. Standart satışı yapılan R1 içinde aynı yenilikler yapılmış.

Yamaha R1M özellikleri

Motor tipi
998cc, sıvı soğutmalı inline 4 silindirli DOHC; 16 valf
Bore x Stroke
70,0 mm x 50,9 mm
Sıkıştırma oranı
13.0: 1
Yakıt Teslimatı
YCC-T ve YCC-I ile Yakıt Enjeksiyonu
ateşleme
TCI: Transistör Kontrollü Ateşleme
transmisyon
6-hız; çoklu plakalı destek ve terlik debriyajı
Son sürüş
Zincir
Süspansiyon / Ön
Ters çatallı 43 mm Öhlins® elektronik süspansiyon; tamamen ayarlanabilir; 4.7-seyahat
Süspansiyon / Arka
Tek şoklu Öhlins® elektronik süspansiyon; tamamen ayarlanabilir; 4.7-seyahat
Frenler / Cephe
Çift 320mm hidrolik disk; Birleşik Fren Sistemi ve ABS
Frenler / Arka
220 mm disk; Birleştirilmiş Fren Sistemi ve ABS
Lastikler / Cephe
120 / 70ZR17
Lastikler / Arka
200 / 55ZR17

Boyutlar

Boy x Boy x Yüksek
80,9 x 27,2 x 45,3 inç
Koltuk yüksekliği
33,9 inç
Dingil açıklığı
55.3 in
Tırmık (Caster Açı)
24.0 °
iz
4.0 in
Maksimum Yerden Yükseklik
5,1 inç
Yakıt Kapasitesi
4,5 gal
Yakıt ekonomisi
34 mpg
Islak Ağırlık
443 lb – 200 kg
 • Crossplane Krank
  Şaft Süper Bisiklet YZF-R1M® hafif ve kompakt çapraz krank mili, dört silindirli, 998cc yüksek çıkışlı motora sahiptir. Titanyum kırığı bölünmüş bağlantı çubukları, ofset silindir bloğu ve magnezyum kapakları bulunan motor, aerodinamik MotoGP®-tarzı karoseri ile sarılmış üstün performans için son derece yüksek bir beygir gücü ve güçlü bir darbeli doğrusal tork sunar.
 • Sınıfı En Öne Çıkan Elektronik Paketi
  YZF-R1M, süper spor otomobillerinde şimdiye kadar sunulan en gelişmiş elektronik paketini, sürücünün daha yüksek konfor, kontrol ve kullanım kolaylığıyla en üst düzeyde performansa sahip olmasını sağlayan birbiriyle ilişkili teknolojilerin bir paketi ile donatılmıştır. her zamankinden daha fazla.
 • Ultimate MotoGP® Türev Süper Kapısı
  YZF-R1M, bir Öhlins® Elektronik Yarış Süspansiyonu (ERS), karbon fiber gövde ve GPS ile bir İletişim Kontrol Birimi (CCU) sunar ve biniciye binmek için veri yakalama ve WiFi üzerinden indirme imkanı sunar Yamaha Y-TRAC akıllı telefon ve tablet uygulamasına. Veri indirildikten sonra, binici doğrudan GPS izi haritası üzerinden analiz edebilir. Ayar değişiklikleri daha sonra YRC Ayarı uygulamasıyla yapılabilir ve R1M’ye geri yüklenir.
 • MotoGP®-Seviyesinin Kontrol Edilebilirliği
  YZF-R1M, sokakta çalışan bir motosiklette şimdiye kadar sunulan ilk altı eksenli Atalet Ölçüm Birimi’nin (IMU) kullanımına öncülük etti. IMU, pitch, roll ve yaw ölçen bir cayro sensörünün yanı sıra ön-arka, yukarı-aşağı ve sağ-sol yönlerde ivmeyi ölçen bir accelerometer … saniyede 125 hesaplama oranı ile oluşur. Her bir sinyali hesaplayarak, IMU kesin araç pozisyonunu ve hareketini bulur ve onu ECU’ya iletir ve böylece bisiklet sistemlerini kontrol etmesini sağlar.
 • Dijital Sürücü Yardımları
  YZF-R1M, bankacılık hassasiyetli Çekiş Kontrolü ve birleşik ABS ile birlikte, ayrıca Kaydırma Kontrolü, Başlatma Kontrolü ve daha fazlasıyla donatılmıştır. 2018 yılı için, Hızlı Vites Değiştirme Sistemi hem yukarı hem de aşağı vites değiştirme yeteneği kazandırmak üzere güncellenerek otomatik olarak her iki yönde de hızlı kavramasız kaymalar için vites küçültme hızını eşleştiriyor. Tekerlek Kaldırma Kontrolü sistemi daha düzgün bir müdahale ve gelişmiş ileri sürüş için rafine edilir.
 • Deltabox® Şasi
  Gelişmiş alüminyum Deltabox® çerçeve, motoru kasanın gerilmeli bir parçası olarak kullanır ve optimum uzunlamasına, yanal ve burulma rijitlik dengesi sağlamak için tasarlanmıştır. Tamamen ayarlanabilen süspansiyon ön ve arka olağanüstü yol tutma ve ayarlanabilirlik sağlar.
 • Kompakt Yığın İletim
  6 vitesli şanzıman, yüksek devirli motora en iyi uyacak şekilde yakın oranlı dişli çarkına sahiptir. Şanzıman, ayrıca, kütleyi merkezileştirmek ve motorun önden arkaya kısa tutmak için giriş / çıkış millerini “yığınlar”. Böylece, motorun mükemmel ağırlık dengesi dengesi için motor yerleşimini optimize eder.

2018 yenilikleri

 • Güncellenmiş Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS)
  2018 YZF-R1M’deki yeni QSS, vites küçültme özelliği ve tam gaz debriyajsız vites yükseltme özelliklerine sahiptir. Vites küçültme üzerinde ECU, minimum şasi kesintisi ile ani vites değiştirmeleri için her bir vites küçültürken motor devrine uyuyor.
 • Rafine Tekerlekli Kaldırma Kontrolü (LIF)
  2018 için, R1M’nin Asansör Kontrol Sistemi, sistem müdahale edince ileri sürüşü geliştiren ilerici haritalama ile güncellenir.
 • Güncellenmiş ERS Ayarlanabilirliği
  2018 R1M, ayar seçenekleri ve bisiklet kurulumunu kolaylaştırmak için Öhlins® Elektronik Yarış Süspansiyonu için yeni ayarlama modlarına sahiptir.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here