Ürün detayları

Motor

Motor tipi Öne eğimli paralel 2-silindir, sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, DOHC, 4-subap
Motor hacmi 530,0cc
Çap x Strok 68,0 mm x 73,0 mm
Sıkıştırma oranı 10:9 : 1
Maksimum güç 34,2 kW @ 6.750 dev./dk.
Maksimum tork 52,3 Nm @ 5.250 dev/dk.
Yağlama Kuru karter
Yakıt sistemi Yakıt Enjeksiyonlu
Ateşleme sistemi TCI
Çalıştırma Elektrik
Şanzıman V-Kayışı Otomatik

Şasi

Ön süspansiyon Teleskopik çatal
Ön teker hareketi 120 mm
Arka süspansiyon Salınım kolu
Arka teker hareketi 116 mm
Ön fren Hidrolik çoklu disk, Ø 267 mm
Arka fren Hidrolik tek disk, Ø 282 mm
Ön lastik 120/70-15
Arka lastik 160/60-15

Boyutlar

Toplam uzunluk 2.200 mm
Toplam genişlik 775 mm
Toplam yükseklik 1,420-1,475 mm (adjustable windscreen)
Sele yüksekliği 800 mm
Tekerleklerarası mesafe 1.580 mm
Minimum yerden yükseklik 125 mm
Islak ağırlık 219 kg / ABS 222 kg
Yakıt tankı kapasitesi 15,0 litre

Özellikler

 

LED farlı, yeni görünümlü ön kaporta

Tekrar şekillendirilmiş, aerodinamik ön kaportası sayesinde TMAX yepyeni bir görünüme sahiptir. Sportif yeni gövde açılı, yeni, ikili LED ön far ile donatılmıştır. Kısa veya uzun farlar yakıldığında bu iki far sürekli yanarak “iki gözü” andıran bir görünüm oluşturur. Yeni LED sinyal lambaları bumerang şeklindeki lenslerden yansıyarak ikonik TMAX DNA’sının tarzına tarz katar.

Yeni 41 mm teleskopik ön çatallar

Yeni 41 mm teleskopik ön çatallar

Başka hiçbir scooter, gelişmiş tasarım ve sofistike teknoloji bakımından TMAX ile boy ölçüşemez. Bu ikonik trend belirleyici, yeni teleskopik çatallarla bir adım daha öne çıkar. 41 mm borular kullanan bu yeni ön taraf, yaysız ağırlığı düşürerek hassas direksiyon ve olağanüstü dengeyle birlikte tepkisel süspansiyon hareketi sunar.

Yüksek torklu 530cc sıralı çift silindirli motor

Yüksek torklu 530cc sıralı çift silindirli motor

Sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, 4 subaplı 530 cc motor hafif ve verimli bileşenlerle tasarlandı ve üretildi. Sonuç olarak, düşük ve orta vites aralıklarında, hızlanma anında gücü artıran yüksek seviyede güçlü bir tork ortaya çıkar. Özellikle yollar açıkken bu farkı hissedeceksiniz.

Hafif alüminyum şasi

Hafif alüminyum şasi

Hafif, döküm alüminyumdan bir şasiye sahip ultra hafif TMAX, düşük hızlarda çevik manevra kabiliyeti ve yüksek hızlarda mükemmel denge sağlar. Tıpkı bir motosiklette olduğu gibi motor şasiye sağlam bir şekilde monte edilmiştir. Bu özellik, hafif ve hassas kontrol özellikleri için kütleyi merkezileştirmeye yardımcı olur.

Smartkey ateşleme ve 12 V güç çıkışı

Smartkey ateşleme ve 12 V güç çıkışı

Yeni Smartkey ateşleme/immobilizer sistemi, anahtarsız, düğmeli marş sağlar. Ayrıca, cihazları şarj etmek için kolay erişilebilir 12 V çıkış bulunur. Kırmızı bir lamba ile arkadan aydınlatılmış, yeni tasarlanmış gösterge paneli ikili, dairesel analog göstergeleri sunar ve merkezi, dijital, çok işlevli LCD, tüm temel sürüş bilgilerini sağlar.

Geniş çaplı jantlar

Geniş çaplı jantlar

TMAX, her ikisi de sportif, 5 kollu ve hafif bir tasarıma sahip 15 inç’lik geniş ve dengeli ön ve arka jantlarla donatılmıştır. Yeni, radyal monte edilmiş, 4 potlu kaliperler ve ikili 267 mm ön diskler, 282 mm arka disk freniyle birlikte, yüksek durdurma gücü düzeyleri sunar. Zor koşullarda optimum kontrol edilebilirlik için bir ABS modeli de mevcuttur.

Otomatik şanzıman ve tahrik kayışı

Otomatik şanzıman ve tahrik kayışı

Dinamik ve “bütünleşik” bir his için otomatik şanzıman, hafif ve sağlam, aramid fiberden üretilmiş bir kayış kullanır. Hemen hemen hiç oynama yapmayan kayış, gücün son derece doğrusal ve kademesiz bir şekilde iletilmesini sağlar ve spor motosiklet tarzı bir sürüş deneyimi için gazı motora daha da yaklaştırır.

Lüks ve konforlu

Lüks ve konforlu

TMAX yolculukları mümkün olduğunca konforlu hale getirmek için tasarlanmıştır. Tekrar şekillendirilmiş gövde hava koşullarına karşı mükemmel koruma sağlarken sportif, iki kişilik sele ideal sürüş konumunun yanı sıra hareket esnekliği sunar. Yolcu için tutma yerleri ve katlanabilir ayaklıklar uzun yolculukları her iki kişi için de zevkli hale getirirken, sele altındaki bölme ve torpido, pek çok eşya taşınmasını sağlar.

 https://www.facebook.com/TMaxtheking

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here