Vespa’nın “Vintage” ailesinin en küçük modeli olan VESPA LX 125 3V i.e. şimdi daha temiz çalışan bir motor, düşük yakıt tüketimi, akıcı güç ve daha üst seviyede sürüş keyfi sunuyor. Vespa, değişmeyen başarısının temelinde yatan teknolojik üstünlüğü, 1960’ların klasik tarzından esinlenen Vespa LXV 125 ile bir kez daha kanıtlıyor.

Özellikler

Vespa bu modelinde yine geçmişten gelen karakteristik özelliklerini ve benzersiz çelik gövde şeklini en son teknolojiyle birleştirerek , şehrin en çevik yıldızı ünvanını kimseye kaptırmadı. Elektrik enjeksiyonlu Vespa LX 125 i.e., benzersiz bir zarafet ve tarz ile şehirde teknolojik açıdan ileri bir scooter üzerinde dolaşmak arzusunda olan kişilere yönelik ortaya konan, gerçekten eşsiz ve büyüleyici bir araçtır.

Tasarım

Vespa LX, ilk kez 1960’lardaki Vespa modellerini anmak üzere tasarlandı. Dünyanın büyük sosyal ve kültürel değişimlere sahne olduğu 60’larda özgürlüğün sembolü olan Vespa modellerini saygıyla selamlayan Vespa LX ilk görüşte kendini belli eden bir tarza sahip. Vespa LX, ticari başarısı ve ürün teknolojisini geliştirme çabasıyla tanınan dünya markası Vespa’nın tarihindeki en önemli modellerden biri.

Teknik Detaylar

Vespa LX, elektronik yakıt enjeksiyonunun eklenişiyle halihazırda son emisyon standartlarını karşılıyor ve üstün bir yakıt tasarrufu sunuyor. Sağlam ve güvenilir 125 cc’nin, 4 zamanlı, iki supaplı hava soğutmalı motorunun performansı artık çok daha fazla. Modelde aynı zamanda hem güç hem de tork daha yüksek. Üstelik tüm bunlara düşük motor hızlarında da ulaşmak mümkün. Vespa LX’in elektronik enjeksiyon sistemi, yanma odasındaki hava/yakıt karışımının her daim optimum düzeyde tutulmasını sağlarken tek silindirli ünite şimdi düşük motor hızlarında daha akıcı ve aşamalı olarak hızlanıyor. Bunun sürücüye sunduğu en önemli faydası ise şehir trafiğinde en sık yaşanan durma-kalkma durumlarında bile daha akıcı güç sağlaması.

3.490 €

* Bu fiyatlara plaka masrafı, tescil, trafik sigorta ücreti ve opsiyonel aksesuar bedelleri dahil değildir.

 

Motor Tek silindir 4 zamanlı
Silindir Hacmi 124 cc
Max Güç 10.7 Hp 8.250 rpm
Max Tork 9.6 Nm 6.500 rpm
Besleme Elektronik Enjeksiyon
Soğutma Hava
Debriyaj Kuru Tip Merkezkaç Sistemi
Vites Varyatörlü Tip Kayış
Arka Fren Tamburlu Tip 110 mm
Ön Fren Disk Tip 200 mm
Ön Lastik İç Lastiksiz 110/70-11′
Arka Lastik İç Lastiksiz 120/70-10′
Uzunluk 1.170 mm
Genişlik 740 mm
Aks Aralığı 1.280 mm
Sele Yüksekliği 785 mm
Yakıt Deposu 8.2 Litre
Egzost Çıkışı Euro 3 Normlarında

 

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here