Uzun yola gitmeyeceksen çantaya ne gerek var

1
1385
BMW R 1200 GS
BMW R 1200 GS

Çoğu motorcu çantalanmaya başladı, uzun yola gitmediğini bildiğim halde neden yan ve arka çantalara ihtiyaç duyulduğunu ve bunun nedenini araştırdık. Bir kaç arkadaştan gelen yanıt gerçekten ilginçti. Sorulara gelen cevapları sizlerle paylaşıyorum. Fotoğraf çekmemi istemediği için motor tipini göstermek için fotoğraflarını ekliyorum.

Konumuz: Uzun yola gitmeyeceksen çantaya ne gerek var. Söyleşi yaptığım arkadaş Levent A. tam ismini yazmamı ve fotoğraf çekmemi istemediği için sadece aşağıdaki benzer motor fotoğrafını ekledim.

2013-bmw-r1250gs
2013-bmw-r1250gs

Neden çanta takıyorsun? Abi güzel gösteriyor makinayı, bu arada makina 1200gs ama ne uzun yolculuğa çıkmış arkadaş ne de gitmeyi planlıyor. Taşımak istemediklerimi ona dolduruyorum. Korumalarımı, kaskımı bir yerde uzun mola vereceksem içlerine dolduruyorum.

Trafikte ne yapıyorsun? Biraz sürmesi zor trafikte ama zaten hafta sonları zaman bulabiliyorum. Ben teknolojiyi seviyorum, hepsi olsun istiyorum yanımda. Evet bu bazen bana da saçma geliyor ama görüntü benim için önemli.

En son motorla tatile ne zaman gittin? 3 yıl önce gittim. İtiraf edeyim tatilde bile zordu çantalar zaten çok değildi yükümüz, rüzgarda o ağır makina ile yol olmak zor, iki kere yorgunluk oluyor. Gittiğimiz bölgede rüzgar yüzünden bir kaç kere durduk, yol uzun değildi ama gittiğimiz yerde motorcular gelmiş dediler. Hoşumuza gitti, onurumuz okşandı sanırım.

Şehir içinde sürerken çıkartmayı neden düşünmedin? Sanırım ben bu görüntüyü seviyorum, yol almak değil ama kullanırken veya bir yere giderken kahve içmeye, park ettiğinde gözler sende oluyor, gezgin havası veriyor, birazda çamurluysa pek yıkamıyorum, yıkasamda 3 ayda bir üstten bir temizlik yapıyorum. Sanırım bunu seviyorum.

Bu rahatsız bir durum değil mi? Kimine rahatsızlık verir gerçekten ama benim hoşuma gidiyor.

Hafif olmak her zaman iyidir sözünü duydun mu hiç? Evet duydum tabi ama bu görüntü ve bu boy motor tam benim tarzım o yüzden bu makinadan vazgeçmeyi düşünmüyorum. Çantalı sürmek ve hep bir yere gidiyormuş gibi görünmek bazen garip gelsede ben hoşlanıyorum.

Bundan fazla soru sormayı gereksiz bulduğum için soru sormayı bıraktım arkadaşlar.

Bir kaç 1200gs fotoğrafı ekleyerek, çantalı ve çantasız durumda motor nasıl görünüyor siz karar verin.

Facebook Yorumları

1 Yorum

  1. Güzel bir söyleşi olmuş. Böyle söyleşilerin artması gerekiyor arttıkça tecrübeleri dinleyerek biz de tecrübe edinmiş oluruz. Böyle tecrübelerin aktarılması gerekiyor ki yeni başlayanlar için güzel bir rehbet elde edilsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here