Tüv türk muayene randevusu nasıl alınır?

1
764

Tüv Türk muayene işlemi basittir. 13 adımda tamamlayabilirsiniz, adımlarını aşağıda belirttiğimiz gibi kısa sürede tamamlarsınız. Ruhsatınızı ruhsat seri numarası için yanınıza alın.

 

tuvturk.com.tr ile de girebilirsiniz sizi muayene bölümüne yönlendirecektir. Veya google ile aratarak girebilirsiniz aşağıdaki gibi Araç muayene seçeneğine tıklayın.

Tuvturk sayfasına girdikten sonra bilgilerinizi girmeniz gereken alanlar karşınızda beliriyor.

Tüm bilgilerinizi eksiksiz doldurun. bu alanları eksik bıraktığınızda sizi uyaracaktır. Devam butonuna basın, aşağıda belirtilmiştir.

Sizden araç tipinizi seçmeniz için tıklamanızı isteyeceği bölüme geldiniz. Seçtiğinizde sizi bilgi alanına gönderecektir.

Size almak istediğiniz hizmeti soracaktır, tespit veya genel muayene seçeneği var, sadece muayene ise soldakine tıklayıp devam edin.

Plakanıza kayıtlı sigortanız yoksa bulamayacaktır ve sizi sigorta alanına yönlendirecektir. Tuvturk veritabanı bilgileri alarak size gösterir. Varsa devam etmenizde sorun yoktur.

Diyelim sigortanızıda burada yaptıracaksınız. O zaman Hemen trafik sigortası teklifi al butonuna basın ve sizi sigortaladim.com adresine göndermesine izin verin.

Sigortalama işlemini yaptırdıysanız aşağıdaki bölümden devam edin. Tarih seçin ve müsait yer için sizi diğer alana yönlendirsin.

Tarih seçtikten sonra aşağıdaki ekranda yer seçimi gelecektir, şehir seçiminizi yapın. Muayene istasyonları karşınıza gelecek, doluluk oranlarını gösterecektir.

Tarih ve yer şeçtiniz, şimdi saat bilgilerinin seçimin yapmalısınız.

Seçilen kriterlere göre müsait saatleri size gösterecektir.

Son olarak ad, soyad, telefon bilgilerini giriyoruz.

Kullanıcı formunu tamamladıktan sonra randevu al, tamamla kısmı geliyor. Butona basınca karşınıza tamamlanmış bir randevu ekranı geliyor ve cep telefonunuza, ayrıca emailinize bilgisi geliyor. Bundan sonra yapılacak tek şey randevuya zamanında gitmek. Not: Motosiklet muayenesi yaptırmadan bir gün önce lambalar ve sinyaller tam anlamıyla çalışıyor mu kontrol ettirin, orada kontrol ettiklerinde sorun çıkıyorsa, muayene iptal olur ve mecburen başka bir güne daha randevu almanız gerekir. Ama paranız yanmayacaktır. iyi sürüşler

 

Muayene süreci için aşağıdaki video izlenebilir

Fotoğrafını kullandığımız arkadaşın videosu aşağıdadır. Pegasus MT youtube kanalının adı’dır.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here