Tramer hakkında bilinmesi gerekenler

1
649

Özellikle büyük şehir trafiğinde kullanıcıları çok fazla sorun bekliyor. Bunları göz önüne alarak, araçları sorgulatmak gerekiyor. Yaşayabileceğimiz olumsuzlukları ve başımıza gelebilecekleri her zaman tahmin etmek mümkün olmayabiliyor. Bu durum bizi ve mal varlıklarımızı, tehlikeye açık konuma getiriyor. Her daim bir tehlikeyle karşılaşmanın mümkün olduğu bir ortamda sigorta büyük bir güvence sağlar ve sigorta şirketleri de bunun için var.

Her ne kadar sigorta terimi can sıkıcı olayları akla getirse de sigortalıların veya sigorta alacakların, sigorta hizmetlerini nasıl ve ne şekilde alabileceğini öğrenmesi gerekir. Gelişen teknoloji ve online sigorta hizmetleriyle birlikte prosedür işlemleri çok daha kolay hale geldi. Bu işlemlerin arasında ”Tramer Sorgulama” önemli bir yerde bulunuyor.

Tramer sorgulamaya geçmeden önce Tramer hakkında bilgi vermek, daha yararlı olacaktır.
Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinen kurumun kısaltmasıdır. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposu olarak değerlendirilebilir.
Tramer sorgulama ile araca ait sigorta işlemleri görülebileceği gibi aracın ağır bir hasarı olup olmadığını görebilir, kaza bilgilerini takip edebilirsiniz.

Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar
Araç hasar kaydı sorgulama,
Mağdur bilgileri sorgulama,
Araç trafik poliçesi sorgulama,
Araç kasko poliçe sorgulama,

Kaza yapan araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarını sorgulama,
Tramer sorgulama, sürücülerin ve yeni araç sahibi olacakların kafasındaki birçok sorunun cevaplanmasına yardımcı olur. Örneğin; belli bir bütçe ayrılarak alınacak olan 2.el aracın bir hasarı olup, olmadığı öğrenilebilir.

Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?
Tramer de yapılmak istenen işleme (araç hasar sorgulama, mağdur bilgileri sorgulama, araç trafik poliçesi sorgulama, araç kasko poliçesi sorgulama) göre sorgulama şekli ve sorgulamada verilecek bilgiler değişmektedir.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here