Stresten kurtulmanın kolay yolu nedir

0
742

Bildiğiniz gibi motosiklet üstünde stresli bir yolculuk kazaya yol açıyor. Sürüş sırasında yapacağınız yalnışlar size yaralanma hatta ölüm bile getirebiliyor. Sürüş sırasında stresten bakar kör olmamanızı engellemek ve stresten kurtulmak sadece sizin elinizde.

movies mrw reactiongifs body frustrated

Özellikle bir sınavınız varsa veya çözmeniz gereken bir konuyu yolda giderken kafanızda halletmeye çalışıyorsanız en büyük hatayı yapıyorsunuz demektir.

Laff crazy reactiongifs stress bull

Tüm karşılaştığımız sorunlar ve çevredeki her türlü aksi durum bize stres olarak dönüyor. Bir çok yolu olan stresle başa çıkmanın aslında kolay ve basit bir çözümü var.

USUAthletics sports motorcycle college football cfb

Sürüşe başlamadan önce herşeyin aslında kafada bittiğini bilmenizde fayda var, duyguları ve düşünceleri kafanızda tekrarlamak yerine onlara 1 dakika geriden veya uzaktan bakarak, yalnızca yapacağınız işe odaklanmanız mümkün. Fakat ilk önce kafanızdaki tüm düşüncelerin aslında çözümlenemeyecek problem olmadığını düşünmekle başlayabilirsiniz.

Army West Point Athletics motorcycle college football chasing cfb

Zaman bırakarak çözüme ulaşabileceğiniz sorunları, onlara orada dur diyerek kolayca başınızdan salabilirsiniz. Bunun içinse yapmanız gereken iç huzurunuzu sağlamak. Sadece birşey yapmamak aslında. Yani, sürüş öncesinde o telefonu elinizden bırakın, kötü olayları izlemeyi bırakın ve boşluğa odaklanın, herhangi bir nesneye de odaklanabilirsiniz. Ama o nesne hakkında herhangi bir şey düşünüyorsanız veya size birşey düşündürtüyorsa ondan vazgeçin, diğer bir nesneye yönelin. Bunu, düşünce boşalımını yapmak için sürüşe çıkmadan 5 dakika önce uygulayın. Bu sizin dikkatinizi toplamanızı ve sürüşe odaklanmanızı sağlayacaktır.

MLB.com mlb baseball motorcycle coach

Yani stres yapacak birşeyin olmadığını düşünmek, problemin çözümünü ertelemek yerine hemen çözüm getirilemiyorsa bugün düşünmem gerekmiyor diyebilmek. Zamanı gelmiş ve hala çözüme ulaşmamışsa onun hayatın sonu olmadığını düşünerek arkada bırakmakla durumu çözebilirsiniz.

VH1 motorcycle love and hip hop hollywood speeding safaree

Stresle daha kolay başa çıkmanın en kolay ve bilinen yolu budur aslında.

İçinizde sakin gibi görünen çılgın bir çocuk varsa bu sizin yerinizde durmanızı engelliyorsa ve bu sizi strese sürüklüyorsa ona bazen durmasını öğretmeniz gerekebilir.

Topshelf Records travel street driving drive

Veya dıştan çok sakin ama içi stres dolu bir yapınız olabilir. Strese sokan ülke gündemi ise bunu sürüşten sonra düşünün. Ailesel problemler ise yahutta iş yeri problemleri ise bunları hemen çözemeyeceğinizi düşünüyorsanız. Açık açık konuşmak belki problemi engellemek yerine onu ortaya tüm detayları ile ortaya koyarak çözmek size daha iyi gelecektir. Konuşmakla çözülemeyek problemleri kafanızda tekrarlamayın. Aslında ertelemek her zaman size iyi gelmeyebilir.

crazy wild motorcycle action bronson

Ama stresli bir yolculuk yapmamak için geride bıraktığınız problemler yolda sizi yoracaksa bunları değiştirmek için gücünüzü toplayarak o an çözmek size rahat bir oh çekmenizi sağlayabilir.

İçsel bir rahatlama sürüş keyfinizide artıracaktır, kazaya neden olabilecek unsurlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Sürerken sorundan dolayı bakar kör olmanızı engelleyecektir.

motorcycle flat eric

Yani konuyu toparlamak için konunun çözümüne gelirsek. İç huzuru sağlayan, sürüşten önce sadece birşey düşünmeden geçirdiğimiz süre ile doğru orantılıdır. Şimdi diyebilirsiniz ki zaten biz bunu yapabilsek stres yapmayacağız. İç huzurun ilk şartı stresin olmadığını düşünmekle başlıyor.

Lady Gaga music video mv interscope motorcycle

Sürüş sırasında bir müzik dinlemek iyi gelebilir. Ama sözel olmayan, kafanızda farklı düşünceler oluşturmayan, bir kısmı tekrarlardan oluşup aşırı hızlı tempolar içermeyen klasik veya huzur veren müzikler size iyi gelecektir. Stresle başa çıkmanın ikinci yolu olarak bunu söyleyebilirim.

Lady Gaga music video mv interscope motorcycle

Trafik sıkıştığında ise bu müziği kısıp kullanmak etraftan gelecek uyarıları almak için önemlidir. Aşırı yoğun trafikte müzik dinlemek klasikte olsa tempo içeridiğinden sakıncalıdır. Motosiklet ve stres ikilisi hiçbir sürüşte yanyana gelmemesi gereken iki unsurdur.

Hepinize güvenli ve iyi sürüşler

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here