Şehir adamının scooter keyfi

2
1635

Bir scooterda olması gereken tüm özellikler Honda FES 250 Foresight’te bulunmaktaydı biraz eski ama bilinen bir model, az yakıt tüketimi düşünülerek planlanmış bir model.

Honda FES 250 Foresight
Honda FES 250 Foresight

Güvenilir, dayanıklı Foresight, ergonomik yapısı ile rüzgarı kesici özelliğinin olması, yakıt pintiliği yapması açısından da çok önemli bir modeldi. Hem bireysel hem de ticari kullanımda sizin en büyük veziriniz gözü ile bakabilirsiniz. Yakın bir dostumdan ödünç olarak 1 haftalığına seyahat için aldığım Honda FES 250 Foresight’i inanın geri verirken ayaklarım adeta geri geri gitmişti.

Şu an elimdeki 2008 Honda Varadero’nun eline su dökemez.

Honda Varadero
Honda Varadero

Fakat kendi çapında hafif ve ergonomik oluşu, üzerindeki kişiyi adeta saunada rahatlatırcasına kolay bir kullanım sağladığını gördüm. Şehirde dolaştığım her cadde ve sokakta sanki yürür gibi bir his vermesi, kullanmadan önceki ön yargılarımı açıkçası tuz gibi dağıttı.

Fakat motosiklet tercihi yaparken kullanamazsam bırakırım ne olacak sanki diyerek sakın almayın. Çünkü buna bir bedel ödüyorsunuz ve o sizin doğal olarak yükünüzü çeken bir araç oluyor. Diş fırçanız, içtiğiniz nargile, kullandığınız çatal, saç düzleştiriciniz, tuvalet kağıdınız, epilasyon aletiniz, hatta korunmanıza yardımcı olan prezervatif kadar gerekli bir araç gözü ile bakarsanız, sizin ona sahip çıktığınız kadar motosikletinizin de sizi sahipleneceğini unutmayın.

Zaman ilerliyor modeller gelişiyor ve yeni modeller ergonomi ve taşıma kapasitesi, rüzgar, kadınlar ve kullanış açısından değerlendirilip yeniden dizayn ediliyor.

Şehir adamının scooter keyfi farklı dizaynların doğmasına ulaşımın ferahlamasına dönüşmesi dileğiyle ve işte tam da burada bakıyoruz ki bir scooter daha geliştirilmiş. Kargo Scooter Prototip, dizaynın en son geldiği, alışveriş için özellikle düşünülmüş bir model olarak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Biz burada yazarken bir yerde çıkmış satılmış bile olabilir.

scooter kargo prototip
scooter kargo prototip

Tasarımcılar kendi dizaynlarını üreticilere sunarken şehir adamını ve yaşayışını düşünerek parça sıkıntısı olmayan ve kolay bozulmayacak modellerde istekleri karşılayabilecek üretimlerle önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkmaya hazırlar.

Facebook Yorumları

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here