Onunla anlaşamıyorsan arkanada alma

1
1274
motorcycle-couple

Bildiğiniz üzere artık tek başımıza faal olarak yaptığımız hiçbir şey bize zevk verip, üzerimizde herhangi bir heyecan uyandırmamaktadır. Misal en basitinden dışarı çıkıp, dolaştığımızda bile yanımızda muhakkak bize eşlik edecek birilerini görmek isteriz. Zira o kişilerin varlığı bizi memnun eder.

Onunla ortak bir şeyler paylaşırız. Böylelkikle karşılıklı merkezi bir alış-veriş sistemi oluşmuş olur. Bu da her iki kişiye de oldukça iyi kazançlar sağlamaktadır. Peki, motosiklet kullanıcıları için ne demeliyiz? Malumunuz o ki bu alanda herhangi bir zevk sahibi, belli bir görüşü oturmuş olan kişiler sürüşlerini her zaman hesaplı ve dengeli bir şekilde yapmaktadır.

motorcycle-couple-hd

Bu türden motor sürüşü zevki olan kişiler yanında her zaman kendi zevklerine ve yönelimlerine yakın kişileri isterler. Nitekim bu türden kişiler onlar için sürüş yaparken çok daha rahat bir şekilde anlaşabileceği kişilerdir. Elbette bu noktada sadece anlaşmak önemli değildir. Motor sürüşlerinde önemli olan mevzu uyumluluktur. Ancak burada duygusal bir uyumluluktan bahsetmiyoruz.

Burada tamamen sürüşteki hıza yönelik bir uyumdan yana söz açıyoruz. Her ne kadar son zamanlarda motor kullanıcıları arasında zevk, hobi adına sürüşten zevk alan sürücü modellerine rast gelmesek de bunu tıpkı kitap okumak, sinemaya gitmek gibi zevk metası haline getiren sürücülerden aldığımız tepkilere göre bir motor sürücüsü için her yer pisttir ve bu pist üzerinde sürücüler arasındaki karşılıklı uyum çok önemlidir.

Motor sürücüleri uyum ve rekabet arasındaki farkı bilmiyor. Hız tutkunlarının motor sürüşünden yana zevk aldıklarını sanmıyoruz. Onlar için zevk alınan şey tamamen yüksek hızın vermiş olduğu adrenalindir. Asıl motor sürüşünden zevk alan bireyler kendilerini hızın rehavetine kaptırmadan, yanındaki motor sürücüsüne karşı herhangi bir rekabet içerisine girmeden hareket edenlerdir. Öte yandan diğer kişiler için motor sürüşünün eğlence ve zevkten ziyade birer cehennem, işkenceye dönüştüğünü rahatlıkla savunabiliriz.

Bundan dolayıdır ki çoğu kişi motor sürüşüne hızlı bir şekilde kapılır ancak bu sürat onların motoru bırakmasıyla eş değerdir. Sonuç olarak sürüşlerinizde size eşlik edenin bu tip konulardaki eğilimi her zaman büyük bir önem taşır.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here