Normal bir ailenin motorcu çocuğunun gelecekten beklentileri

1
1025
MCN-Motorcycle-Show
MCN-Motorcycle-Show

Dişinden tırnağından artırıp aldığı motoru yada aile destekli aldığı motoru kadar önemli birşey göremiyorum ben çocuğun hayatında.

• Gelecekte motoru için daha güzel yollar,parkurlar ve alanlar istemesi çok normal. Zaten günümüz şartlarında motorcu adama pek saygı yok üstüne kırmalar hep o beklesin onunki iki teker duruversin amann kaldırımdan çıkıversin gibi saygısızlıklar yapılıyor elbet.

• Tabiki bir motor showroom’u açmak yada açılmış bir işyerin de çalışmak. Zaten sevdası tutkusu olan motosiklerlerle iç içe olmak onun için paha biçilemez birşey. Bence ben motorcu olsaydım böyle bir yer açmak bilakis olmadı çalışmak isterdim. Hem paramı kazanıp yüzlerce çeşit motorla beraber yaşamak vay bee.

• Genel anlamda Türkiye’de motora daha çok önem verilmesi ve desteklenmesini istemesidir. Mesela fuar’lar onlarca fuar var, tarım, araba, mobilya vb. gibi… Ama motor genelde yılda 1 kez ve istenilen ilgiyi de görmüyor malesef. Bunlara biraz daha teşvik ve destek beklentisi içinde olması gelecekte hayali kurduğu önceliklerinden bir tanesidir bence.

• En önemlisi aslında aile desteği. Malesef güzel ülkemde bu çok nadir bir olay hele ki bir hız motorunuz varsa. Motor sevmeyen bir babanın motor tutkunu bir oğlu/kızı olmak çok zor. Sürekli evden çıkarken bir ton nasihat ve vedalaşma sahneleri gibi şeylere maruz kalıyorlar ve daha fazlasına tabiki. Bence çocuğunuz bir tutkusu varsa ona destek vermek onaylamasanız bile sırt çevirmemek gerekir. Bu onu boşlukta hissetmesine ve yaptığı şeye daha çok bağlanıp sizden uzaklaşmasına neden olur. Bence motorcu biri gelecekte beklediği en önemli şey Ailesi’nin onun yanında olmasını istemesidir.

• Tabiki normal şartlardan gittik, iş güç para kazanılsın ki model değiştirilsin. Birşeyler eklensin yapılsın. Ama gelecekten beklediği örneklerden biri de motorcu ama bir insan sonuçta bir hayat arkadaşı ve tabiki motoru seven bir hayat arkadaşı her zaman ofsayttan kurtulup önü açık gole giden topçu gibi makbuldur efendim. Güzel bir yuva ve motoruna karışmayacak ve kendi kadar olmasa da ilgi duyacak en azından ona destek vericek bir eş bence.

Normal bir ailenin motorcu çocuğunun gelecekten beklentileri gelecek endişesinin içinde motorun özgürlüğünü bir kenara bırakıp iç benliği ile uğraşması olarakta tanımlanabilir.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here