Motosiklette marka seçimi

1
981
motosiklet markaları
motosiklet markaları

2000’li yıllar benzin istasyonuna korkmadan girdiğimiz yıllar olduğunu söylemek mümkün. Bu yıllarda araçlar fazla benzin tüketse bile çok sıkıntı olmadığını söyleyebiliriz. Son 12 yılda bir litre benzinin 4.50 TL tutarlarına tırmanması ile tüketicilerin tasarrufa girme çabalarını arttırdığı gözlenmiştir.

Suzuki_TL_1000-R_bike
Suzuki_TL_1000-R_bike

Motosiklet kullanımı ve benzinin astronomik rakamlara ulaşmasıyla hızla artmaya başladığı görülmüştür. Motosiklet; tutkunun yanında tasarruf trafikte rahat ulaşım imkânı ile kullanıcılarının en iyi arkadaşı haline geldiği görülmüştür. Fiyat bakımından ise bir otomobile nazaran ulaşılabilir seviyelerde olması cazip diğer özelliklerinden biri. Motosiklet almaya karar verirken bazı önemli noktaları göz önünde bulundurmakta fayda görülmektedir. Bu sorulardan bazıları ise Tüketici ürünü satın aldıktan sonra satış sonrası hizmeti nasıl olur? Problem yaşandığında marka ürününe sahip çıkacak büyüklükte mi?

road to hollywood
road to hollywood

Ürünü almadan önce şirketi araştırmakta yarar var. Motosiklette marka seçimi önemi kendi servis ağının ihtiyacınızı karşılaması ile orantılıdır. Servis için yüzlerce kilometre gidilmemesi için servis ağı hayati önem taşır. Şirket sorunlarımızı yazdığımız mecraları anlık takip edip memnuniyetsizliğimizi memnuniyete dönüştürmesi gerekmektedir. Sorunlarınıza karşı duyarsız davranmamalıdır. Parça fiyatlarının durumu ve temin edilebilirliği nasıl olmalıdır?

my motorcycle
my motorcycle

Ürünü aldıktan sonra mutlaka zamanla bazı parçaları değişime uğrayacaktır. Değiştirilmesini istediğiniz parçanın şirketin elinde mevcut bulunuyor olması gerekmektedir. Aksi halde aylarca parçanın temin edilmesini beklemek zorunda kalabilirsiniz. Yedek parça fiyatlarının astronomik olduğu motosiklet sektöründe sizi üzmeyecek markayı seçmeniz yerinde olacak. İkinci el piyasasında tutunmuş değerini kaybetmeyen ürünü seçmeniz sizi kazançlı çıkartacak bir durumdur.

1000rr motorcycle
1000rr motorcycle

Markanın ürünü pazarlama becerisi ve güvenilirliği ikinci elde hayati önem taşımaktadır. Zira 2005 yılında patlayan motosiklet ithalat furyasında ayakta kalmış ve bütün olumsuzluklara rağmen istikrarını korumuş markalar sizi üzmeyecek. İthalat çılgınlığı ile sektörü şişirip bir anda biten isimleri silinmiş ve geçmişi olmayan şirketler sizi yarı yolda bırakabileceğini söylemek mümkün. Yedek parçaların online olarak satın alınabilmesi tüketici açısından büyük rahatlık sağlamaktadır. İşlerinizin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olabilir.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here