Motosikletleri neden farketmeli

0
425

Motorcuların haklı sloganı. Trafikte 4 tekerli magandaların motosiklet şeritlerine tecavüzü, korkutmak amaçlı direksiyonu üzerine kırma gibi girişimlerinin sonucunda ortaya çıkmıştır.

Aynaya bakmadan kapısını açan, sinyal vermeden ani şerit – yön değişikliği yapan, otomobil kullanmayı sadece gaza ve frene basmaktan ibaret sanan denyoların bu zamana kadar içimizden aldığı, sakat bıraktığı canların haykırışıdır. Bizim de plakamız var bizim de ehliyetimiz.

Unutma ki ey damarlarında alkolü eksik olmayan, çocukken mahallenin abilerinin şamar oğlanı haline gelmiş eyyy ezik denyoo!

Sen motorun bir ucuna dokunsan biz devriliyoruz. İnsan olman için illa kafamızdaki taş gibi kasklarımızla kafayı burnunun ortasına koyup hastanelik mi etmemiz gerekiyor seni denyocan?

önce insan ol!

Ekşi sözlük

Bir başka deyiş ise şöyle

Kask takmadan motoruna atlayan, büyük ihtimalle ehliyetsiz ya da dandik ehliyet sınavı neticesinde aldığı bir ehliyete ve sıfır sürüş bilgisine sahip motorsikletler oradan buradan önümüze fırlamaya ve üstümüze çıkmaya devam ettikçe başarıya ulaşması kesin görünen slogan.

Kaldırıma yolcu indirmek için yanaşmış bir aracın yanında kalan elli santimlik boşluktan geçmeye çalışırken hem kapıyı hem de inen yolcuyu biçmesine ramak kalan andavalları farketmemek mümkün mü?

Ey motorsiklet kulüpleri, trafik siz ve tam teçhizatlı harley’lerinizden ibaret değil. Onca olayın motorsiklet cephesini düzeltmeye çalışın ki samimiyetinize inanılsın.

Ona bir cevap ise şöyle

Motorculuk ne pizzacıların ne kebapçıların ne de kuryelerin tekelinde olan bir şey değil. Motorcu dediğimiz insanlar, kaskı tam koruması ve ehliyeti ruhsatı olmadan trafiğe çıkmayanlardır.

O yüzden de trafikte her araç gibi saygıyı ve dikkati hak eden araçlardır. Motora binmek bir tutku işidir ve bu slogan bilinçli motosiklet kullanıcısının sloganıdır.

Kask takmadan trafiğe çıkan kişileri motosiklet kulüpleri internet sitelerindeki topluluklar her zaman bilinçlendirmeye çalışmaktadır.

3, 5 tane zibidinin yaptığı hareket tüm motorculara mal edilemeyeceği gibi, motorcular da 4 tekerli magandaların tüm davranışlarını diğer otomobil sürücülerine mal etmek istememektedir.

İyi sürüşler

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here