Motosikletle yolculukta sizi pozitif yönde değiştirecek 5 trafik hilesi

0
1114

İş yapmanın, işe yetişmenin ve günlük streslerini biraraya getirerek stres topu olarak trafikte dolaşanlar var. Bizler ise kendi küçük motosiklet topluluklarımızda herşey bizim üstümüze geliyormuş gibi hissediyorsak yanılıyoruz.

suzuki-v-strom-650-xt

Pozitif yönde değişmenin 5 hilesi nedir? Kolay yolu varmış dedirtecek bir kaç bilgiyi paylaşalım.

  1. İlk önce çok fazla araç aralarına girmeyerek çıkacak sorunları önceden engelleyebilirsiniz. Trafiğin deliklerine sığmaya çalışmayarak kendinize huzurlu bir gün yaşatabilirsiniz. Bu sizin güne huzurlu devam etmenizi sağlayacaktır.
  2. Diyelim ki trafik o bölgeye doğru çok sıkışık. O istikameti kullanamdan gidebiliyorsanız büyük bir stresten kendinizi kurtarmış olursunuz. Mecbursanız, saatini daha az trafik olan saate çekerek büyük bir stresten kurtulup gününüzü normal şekilde sürdürebilirsiniz.
  3. Müzik dinlemek ise stresten kurtulmanın kolay yoludur.  Ama çok yüksek tempolu, aşırı gaza getirici müziklerin zihnimizi çok fazla oyaladığını ve davranış şeklimizi değiştirdiğini bilmenizde fayda var. Klasik müzik veya hafif müzik, aşırı tempo içermeyen müzik dinlerseniz trafikte tüm stres engellerini yok ettiğini fark edeceksiniz.
  4. Sol şerit stres topu olmak için birebirdir. Bu şeritte hiç bulunmayın, arkanıza yapışan pirelerden kurtulmanın, kornalardan sıyrılmanın yegane yolu budur. Rahat şekilde bir yere ulaşmak istiyorsanız, bu ülkede bu şeride sakın girmeyin, trafik açıksa orta şeridi belirleyin ve oradan huzurlu şekilde devam edin. Ama bir dakika burada da huzur vermeyenler var. Onları ne yapacağız derseniz,  arkanıza yapışan gördüğünüzde kenara çekilin ve yol verin. Tüm yapacağınız bundan ibaret olsun.
  5. Üstünüze kırdığını düşündüğünüz herhangi bir araç varsa ondan sadece kaçın, şerit değiştirin, yolunuzu değiştirin yani alakadar olmayın ve onuda şaşırtın. Şunu düşünün sizin üstünüze süren araçtaki şahış, çok kötü bir gün geçirmiştir veya içinde yanından geçen motosikletliler hakkında yalnış bildikleri vardır.

Bu arada hiç hız olayına değinmedik ama hızınızı normal ölçülerde tutun ve strese sokacak kadar hızlanmamaya çalışın. Daha pozitif bir gün geçirmeniz dileği ile hepinize iyi sürüşler.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here