Motosiklete binmek için 8 neden

1
1653
motosiklete binmek için neden
motosiklete binmek için neden

Bazılarının iki teker üzerinde hayranlık uyandıran hareketlerini rast gelmişinizdir. Ya da bir arkadaşınız, varsa yoksa bir motor hayaliyle sürekli yakınır durur ve siz bunu anlamlandırmakta zorlandırırsınız. Bende şayet motorun bir insan için neden bu kadar önemli olduğunu anlamaya çalıştım. Nasıl bir sonuç çıktığına bakalım. Motosiklete binmek için 8 neden tek tek sıralayalım.

1. Herkesin aklına ilk gelen şey, özgürlüktür.

freedom
freedom

2. Şehir trafiğinde sıkışan ve randevusuna zamanında yetişemeyen birçok araba sahibi milyarder var. Ama paraları ve arabalarının markası veya modeli trafiği açmaya yetmeyecek kadar pasif ve etkisiz. Sizin ise altınızda 3000 liralık Honda Scooter var. Yani namı diğer iki tekerlekli bir motosikletiniz var. İçerisinde milyonları olan ama trafikte esir kalmış lüks arabaların arasında sıyrılıyorsunuz.

freeway-traffic
freeway-traffic

 

3. Her şey durmuşken siz, hareket ediyorsunuz ve bu muazzam hürriyet hareketi, motorcuyu, motoruna tutkulu hale getiren bir nostalji…

girls on chopper
girls on chopper

 

4. Nerede ve nasıl durman gerektiğinin bir sınırı yok. Evvela arabayı düşünün. Durmak için büyük bir boş alana sahip olmanız gerekir. Eğer yolu ortasında bir dakika durursanız, arkadan korno sesleri ve “hadi sene kardeşim” feryadı figanlarını çekmeye başlarsınız.

traffic in city
traffic in city

 

5. İşiniz vardır belki önemli derecede ama, arabanızı park edeceğiniz bir yer bulamadığınız için devam edersiniz.

park problem
park problem

 

6. Duracağınız yerden belki 100, belki de 200 metre ilerde arabayı bir otoparka çekersiniz. Sonra işinizin olduğu yere doğru tabanvay misali yürümeye başlarsınız. Bu arada arabanızın olduğuna sevinme ve sevinmeme arasında 100 metrelik mesafeyi yürümek zorunda kaldığınızda sorgulamaya başlarsınız.

Moto.Traffic.PhnomPenh
Moto.Traffic.PhnomPenh

 

7. Motosiklet varsa ayağınızı yoldan kesen, her yer size otopark ve duraktır.

motorbike-parking-bay
motorbike-parking-bay

8. Ekonomik bir ulaşım aracıdır. Ucuz ve ilgi çekici bir tarafı vardır. Kimilerine çok seksi görünür, kimleri için egzotik bir araçtır. İlgi çeken en önemli yanlarından birisi de bu, yani ucuz olması…

cheap motorcycle
cheap motorcycle

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here