Motosiklet Yarışları Tutkusu

0
964

Motosiklet ne demek denildiği zaman, ulaşım aracından daha egzotik fikirler ortaya koyabiliyorsanız, siz bir motosiklet tutkunusunuz. Sadece iki teker üzerinde bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmayı sağlayan ekonomik bir araç tarifi, işin nostaljisini yaşamamış veya yaşamakta geç kalmış kişilerin dünyasıdır. Motosiklet Yarışları Tutkusu duyan, kara bir sevdaya gönül vermiş kişiler için motor geçen her cümle, büyük bir değer ve anlam taşır. Bu nedenle motor yarışları da dünyada en çok tutkuyla izlenen yarışlar arasında yer alıyor. Çünkü izleyicileri gerçek bir motor aşığı kişilerden oluşuyor.

Kategorisel anlamda birçok motor yarışından söz etmek mümkündür. Dünya çapında ve ülkemizde motor yarışlarına dair büyük bir ilgi söz konusudur. Ülkemizde son zamanlarda yetenekli ve bizleri uluslararası motor yarışlarında temsil edecek motorcular çıkardı. Daha iyiye doğru her zaman giden bir süreci, motor sporcularının yetiştirilmesi noktasında yaşıyoruz.

Peki motor yarışları nelerden oluşuyor?

  • Yol yarışları
  • Kros yarışları
  • Dayanıklılık yarışları
  • Pist yarışları
  • Tırmanma yarışları

Kros yarışları toprak zeminde yapılıyor. Buna göre mortoların sınıfı değişiyor. Yol yarışları da bildiğimiz yarış pistlerinde yapılıyor. Dayanıklılık ve tırmanma yarışları zorlu araziler üzerinde gerçekleşiyor. Motosiklet yarışları denildiği zaman akla hemen Grand Prix gelir. En üst seviye motor yarışlarının düzenlendiği bir organizasyonu ifade eder. Modifiye edilmiş ve seri üretimi olmayan çok güçlü motorlar bu yarışta yerini alır. Dünyaca ünlü Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, 2007, 2010, 2012 yıllarında düzenlenen Grand Prix Supersport dalında birinciliği göğüsleyerek bizi gururlandırmıştır.

İlgili bir video gösterisi ekledik, izlemek isteyenler için

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here