Motosiklet Kullanmak İçin En İdeal 5 Şehir

0
1948

Motosiklet Kullanmak İçin En İdeal 5 Şehir

Bildiğiniz üzere motor kullanmayı sevmek hiçbir zaman tek başına yeterli olmamıştır. Motor kullanmak için her zaman uygun koşulların ve mekanların hazır olması gerekmektedir. Şayet iyi bir sürüş keyfi yaşamak istiyorsanız bu gibi şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira bu şekilde yapılan motor sürüşleri sürücüye her zaman olduğundan çok daha fazla sürüş hazzı vermektedir. Bugün dünyanın hemen her yerinde yapılan motor sürüşlerinde bu tip koşulların dikkat edilmesi kişiye her zaman çok daha iyi koşullarda sürüş keyfi yaşatmıştır. Motor sürüşlerindeki bu tip durumlardan ötürü size bu yazımızda motosiklet kullanmak için en ideal 5 şehri aşağıda sıralamaktayız.

1. Fransa,

Yayalara, bisiklet kullanıcılarına ve motosikletlilere özel koruma içgüdüsüyle yaklaşılıyor. Ülkemizde de bilinçlenme başladı. Kazalar tabiki oluyor ama en azından ezildiğinde zarar görebileceklerinin farkındalar. Taksi filminin etkisi geçmiş görünüyor. Herkes onu film olarak görmüş gerçek hayatta yeri yok. TÜrkiye’de olsa Taksi filmine özenen milyonlar olabilirdi. Olmasada özenen ve trafiği kendi alanı gibi hisseden çok fazla.

2. İspanya,

Trafik kazanımları bizce yeni yeni gelişen bir ülke. Türkiye’den çok farkı yok ama cezalar çok fazla. Kimse ceza yemek istemiyor ve yolda daha dikkatliler. Ara sokaklar italya’daki kaos’su aratmıyor. Motosikletliler çok fazla trafikte bilinçli ve bizden daha yavaşlar.

3. İtalya,

Motosiklet trafiği Türkiye’den fazla, trafikte özenli değiller ama biraz daha geliştirmeye çalışıyorlar, kendilerine göre basit kuralları var. Özellikle yaşlı kadınlar vespa kullanımında dar alanlarda fena hızlar yapıyorlar. Trafik keşmekeş durumda olsada saygıyı korumaya çalışıyorlar. Sokaklar tarihi şehirlerde dar ve fazla kaza var.

4. Amsterdam,

Motosiklet kullanımı ve yaylara saygı kullanımı konusunda Avrupa’nın bir tanesi konumundalar, gidenler kesinlikle memnun. Ama araç kullanımında bizden 20km daha yavaş kullanarak trafikteki olası kazaları engelliyorlar. Hız sınırlarına muntazam uyuyorlar.

5. Avusturya,

Policecar passing a motorcycle with oncoming traffic
Yolu ve yayası ile herkesin birbirine saygılı olduğu bir ülke, motosikletlilere özel bir davranış yok ama yollarda herkes birbirine saygı ve sevgi göstererek sürüyor.

Yılın hemen her mevsiminde kişiye başka hiçbir yerde bulamayacağı koşullarda sürüş keyfi yaşatan bu şehirler günümüzde sıkı motosiklet kullanıcıları tarafından takip edilmektedir. Bu yerler motosiklet kullanmayı seven ve hız konusunda ilgisi olan kişiler için oldukça idealdir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here