Motosiklet deneyimleri kitaplarda yazmaz

0
766

Her motosiklet, motosikletçi farklı deneyimlere ve farklı davranış biçimlerine sahip. Hangi olay, kiminle yaşanmış, ne yapılmış, aslında şöyle yapılsaymış diyebileceğiniz ve olayı tersten görebileceğiniz bir çok deneyimle karşı karşıya kalıyoruz. Bu ister uzun yolculuk olsun, ister kısa yolculuklarda olsun.

15 maddede güvenli sürüşün incelikleri

Motosiklet kişisel anlamda yeni bir perspektif sunandır ilk sürüşlerin verdiği haz ve güç. Bu şekilde tüm teknolojik, ekonomik ve politik gelişmeler her şeye rağmen daha çok ulaşılabilir hale gelir. Bu yüzden yeni motosiklet kullanıcıları motorlarını ilk ele aldıkları zaman daima belli başlı sürüş kurallarına uymaları gerektiğini düşünürler. Elbette, uyulması gereken kurallar vardır fakat bunlar belli başlı, çok temel olan şeylerdir. Dozajını iyi tutmak gerekir.

Yeni Motosiklet Kullanıcılarına 12 Tavsiye

Aksi halde siz henüz motorunuzu ele almışken amatör ruhunu yakalayamadan profesyonelliğe adım atmaya çalışırken asıl yaşanması gerekeni kaçıracaksınızdır. Motosikletinizi ilk aldığınız zaman yaşamanız gereken birtakım deneyimler vardır. Bunlar hiçbir el kitabında veyahut kullanma kitabında yazmaz. Bu tip şeyler genellikle kişinin bireysel olarak erişeceği ve keşfedeceği şeylerdir. Kişi ancak bu yollardan geçtiğinde kendini öğrenmeye, profesyonel olmaya tabi tutabilir.

Daha İyi Motosiklet Sürüş Hakkında 12 İpucu

Açıkçası şunu da belirtelim ki her ne kadar birtakım insanlar kaleme almış olsa da motosiklet kullanımında profesyonel olmaya yönelik direktifler vererek size yol gösteren bir el kitabı bulunmamaktadır. İşin ironik kısmı zaten bu tip bir kitabın olmasına gerek de yoktur. Öte yandan bir motosiklet kullanıcısı hem de burada yeni yeni motosiklet kullanmaya adım atmış ya da atacak olan birinden söz ediyorsak bu kaçınılmaz olacaktır.

Motosiklet aldığınız anda alınması gereken 12 önlem

Nitekim bu noktada profesyonelliğin kitabını okuyan değil yazandır motosikletin üzerindeki. Unutmayalım ki motosiklet bir bisiklet değildir. Kimse sizi ilk sürüşünüzde düşmeyin diye arkanızdan tutmaz. Elbette, motosiklet alana kadar onu kullanmaya yönelik belli başlı sınavlardan geçersiniz fakat bizim burada bahsetmek istediğimiz sınavlara ilişkin olan bilgi yığını değil. Biz burada asıl olarak motosiklet kullanımına ehliyetinizle birlikte gerçek manada geçmiş olduktan sonraki haliniz üzerine konuşuyoruz.

Zira bu noktadan sonra motosiklet kullanıcısının kendi tarzında bir sürüşü olacaktır. Sanmayın ki caddelerde, yollarda gördüğünüz hemen her motosikletçinin sürüş tarzı aynı. Kesinlikle değil. Her motosikletçi belli kurallar doğrultusunda sürüş yapar fakat bu sürüş onun kendi tarzı ile şekillenir ve sabit olarak kullanım çerçevesini oluşturur. Bu, başlıkta da belirttiğimiz gibi hipnotik bir sürüş gücünün verdiği yansımadır.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here