Motorcu Adamın Alışveriş Listesi

3
982

Motor tutkunlarının alışveriş listesi içerisinde büyük bölümü yine motor ile ilgili aksesuarlar ve ihtiyaçlar oluşturmaktadır. Kask, mont ve eldiven ise listenin ilk sıra yer almaktadır. Motorcu olanın her zaman aklı yeni bir kaskta kalabilir. Üstelik güvenlik önemleri için gerekli olan tüm ihtiyaçlar listenin başını çekmektedir. Dizlik ve maskenin önemi de gözden kaçırılmamalıdır. Kısa yolculuklarda ihtiyaçlar çok göze batmayabilir ama uzun yola çıkacaksanız, hiçbir detayı atlamadan, eksiklerinizi kapatmalısınız.

Motorcu Adamın Alışveriş Listesi

kask-mot-koruma

Yolculuk sırasında tüm güvenlik önlemleriniz alınmış olmalıdır. Ayrıca yolculukta ihtiyaç duyacağınız her şey yanınızda bulunmalıdır. Örneğin acil durum çantası ve ihtiyaç duyabileceğiniz ilaçlar özenle hazırlanmalıdır. Üstün körü hazırlanmış bir kit değil de kendi olası ihtiyaçlarınıza göre özenle hazırladığınız bir ilk yardım çantası doğru olacaktır.

 

Alışveriş listenizin olmazsa olmazları olan motor sürücüleri için üretilmiş pantolon ve montlardan seçerken, son derece titiz hareket etmek gerekiyor. Alacağınız ürünlerin niteliklerini incelemeli, kalitelerini değerlendirmelisiniz. Soğuğa ve yağmura dayanıklılıkları elbette ki ürünlerin temel özellikleri olmalıdır.

motorcycle-toolkit-top
motorcycle-toolkit

Bunların dışında uzun yola çıkacaksanız, yaşanabilecek aksaklıklara karşın anahtar takımı gibi gereçleri yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca su her yolculuğunuzda yanınızda bulunmalıdır. Bu sebeple alışveriş listeniz bu tür ihtiyaçlar ile şekillenecektir. Elinizde bulunanlar ve özel ihtiyaçlarınıza göre alışveriş listenizi hazırlayarak, yolculuk öncesinde eksiklerinizi tamamlamalısınız. Unutulmamalıdır ki keyifli bir motorlu seyahat, tüm önlemleri alınmış olandır.

Facebook Yorumları

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here